Голям проблем! Изведнъж не иска да спи сам

  • 1 508
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
Чели ли сте книжкат аза Франклин, който се страхувал да спи сам ?
Абе, вчера ми мина тая мисъл през главата...понеже имаме навика да взимаме Франклин с възпитателна цел.  Laughing
Ама как се казва, да я потърся?  newsm78

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Имам позната детска мед.сестра и тя ми каза един трик :
Копуваш евтин дезедорант и го наричаш "спрей с/у чудовища, таласъми" и всичко от което се страхува детето.
Преди да си легне то само пръсква в стаята, за да се "предпази", през ноща ако се събуди усеща аромата и знае, че е предпазено.

Имаше много добър ефект при големият ми син, опитай, може да подейства и при вас.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама как се казва, да я потърся?  newsm78
"Франклин се страхува от тъмното" Peace

# 18
  • Мнения: 9 052
Имам позната детска мед.сестра и тя ми каза един трик :
Копуваш евтин дезедорант и го наричаш "спрей с/у чудовища, таласъми" и всичко от което се страхува детето.
Преди да си легне то само пръсква в стаята, за да се "предпази", през ноща ако се събуди усеща аромата и знае, че е предпазено.

Имаше много добър ефект при големият ми син, опитай, може да подейства и при вас.

не ми се вижда умно, по тоzи начин приzнавашсъществуването на лоши неща в тъмното и детето го намраzва повече, вместо да му се обясни "хубавото на тъмното" и красивите неща в тъмното ... а ако сте zабравили деzодоранта  newsm78 пък сте му съzдали zависимост  newsm78

# 19
  • Мнения: 2 751
jabata_dil , и аз съм на това мнение.

Снощи му налепихме звездите. Пак не искаше да спи сам, но този път казва: Тази стая не я харесвам.
НАкрая му казах, че щом не я харесва, да си търи друга стая в апартамента, пък тази ще я подаря на неговия приятел, понеже той си няма такава и много ще я хареса. Той мисли, мисли и каза: "Искам си я"  Mr. Green
Оставих му включена нощната лампа (иначе спи на открехната врата) и той ми пожела Лека нощ  Grinning

Направи ми впечатление, че ме пита: Вие с тати тук ли ще бъдете? (след като заспи)
Когато бяхме 5 дена на Априлци за НГ, го оставях сам да си заспива в стаята на горния етаж и слизахме долу. Не сме имали никакви проблеми, но може би му се е отразило по някакъв начин, знам ли  Thinking

Не мисля, че е ревност все още. Като се появи бебето, вече не знам  ooooh!

# 20
  • Мнения: 9 052
Толкова са непредвидими, ужас.
Вчера беше първи ден на ясла след 3 седмична ваканция. На спортните zанимания си паднал на носа, наложило му се да zаспи сам на обед (в къщи zаспива гушнат ) ...
Вечерта беше ни жив ни умрял, слагам го да спи, четем книжка и той се унася, но както zагасих лампата се ококори и се zапочна един половинчасов спор , чЕ не иска да zаспи, чЕ иска да играе, чЕ влака му е в другата стая, че си е паднал на носа и има раничка ... голямо целуване на носа падна и убеждаване, чЕ вече няма раничка , чЕ мама като я цунка и отива на кучЕто ... ако му бях каzала , чЕ няма нищо нямаше да ми се върже, zащотот беше убеден, че има, но като му каzах, че мама като цунка и отива на кучето се успокои ...  ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 957
И ние имахме същият проблем преди време.
Заспиваше си съвсем сам,но след като едно дете на площадката го ухапа започна да иска вечер да му пея докато заспи.Станех да да излизам от стаята,той се изправяше в легълцето и започваше да плаче и да повтаря "Мама пей".
И така...може би към 2 месеца.Постепенно обаче периода отмина и сега пак си записва сам.

Общи условия

Активация на акаунт