На3начен на работа или шеф на собствена фирма?

  • 1 714
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
Ами наистина претегли приоритетите си.Лично аз съм си шеф, съпругът ми също.Аз от 13 години съм  от "малкия бизнес", той за четири години успя да стъпи доста по-нагоре.Наемен работник не бих станала, нито пък той, но вярно е-по-малко свободно време, почти никакво, ама пък какво задовоство от свършената работа изпитвам винаги...За друг не бих  се хабила така, дори и за повече пари. Големият ми син вече много помага, и не можеш да си представиш какво самочувствие и дисциплина може да изгради работата във фирмата на татко!

# 16
  • Мнения: 1 008
Всичко е много индвидуално. Зависи и от човека, и от вида на работата.
И който го е страх от мечки- да не ходи в гората.

# 17
  • Мнения: 2 556
На мен самата като служител  заплатата ми обикновено свършваше точно преди края на месеца (пък минаваше за много добра). Но аз не съм била никога от най-висшата категория мениджъри и не съм се и интересувала от техните заплати. Във всеки случай като служител бъдещето ми не се очертаваше розово, даже никак, в този смисъл за мен е добре, че се махнах навреме. Можеше и още по-рано, ама нищо, понатрупах опит пък през това време  Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 692
А ако си на заплатка какво - живееш си спокойно и чакаш да минат 8-те часа, чакаш да дойде деня за заплата, плащаш си сметките и така до другия месец. Не си даваш много зор, но и не можеш да си позволиш много неща....
Да не ти разбивам илюзиите, но има такива "заплатки", че доста не дребни, ами средни бизнеси, биха завидяли Laughing Не че моята е от тях де, ама и аз като цигането - не съм ял луканка, ама тати веднъж е гледал Joy
Тамън и аз затова щях да се хвана, но Белинда ме е изпреварила  Grinning има доста добри заплатки, с които можеш да си позволиш мнооооого неща, но пък добри пари не се дават за спокойни длъжности - вземи един брокер на фондова борса например, аз познавам доста, правят луди пари, карат готини коли, купиха си страхотни апартаменти, но техния стрес не го пожелавам на никой. работа от 8 часа не е еквивалент на спокойствие, даже и в малките фирми ти изпиват сосеца. Спокойствието идва оттам, че не трепериш дали няма да фалираш.
Peace Съгласна съм, имах предвид средната работна заплата и спокойния работен ден, в който не се тревожиш много-много каква работа ще свършиш - нали и утре е ден! А такива "заплатки" , за каквито вие говорите - дай боже всекиму!!!!  Laughing  Laughing  Laughing
Но ако можеш да изкарваш тези пари, докато си "назначен на работа", значи имаш достатъчно умения и хъс да се пробваш и в частния бизнес. И в повечето случаи ще е печеливш!  bowuu

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 17:02 от Cherry*

# 19
  • Мнения: 2 556
Взе да ми става интересно какви заплати минават за наистина добри в момента??

# 20
  • Мнения: 2 309
Не е точно така, всъщност е сложно и строго индивидуално, зависи от квалификацията ти, склонността към риск, натрупани кредити, създадени контакти, начален капитал и пр. Всъщност точно вчера говорих с моя приятелка, която е от споменатите от мен брокери, тя ми каза, че не издържа вече на напрежението, на непрекъснатата конкуренция, непрестанната борба да изпълниш поставения бюджет. Та говорехме си точно за собствен бизнес и тя каза, "всичко за което се сетя и мога, някой друг е направил преди мен". Живеем в години на свръхпренаситен пазар. Ето аз например съм маркетинг мениджър, ако искам да направя собствен бизнес, означава да създам агенция, а такива с по двама човека персонал има стотици. Да представлявам международна фирма за мен е много по-изгодно, отколкото да вися по цял ден на телефона и да ловя клиенти. Защото нито аз, нито моята приятелка сме учили толкова години, за да отворим квартално магазинче, квалификациите ни ни дават много възможности, но в сферите в които работим е почти невъзможно да се стартира нещо самостоятелно.

Има разбира се професии, които могат да си позволят голяма самостоятелност - архитекти, адвокати, журналисти..., но не може всички да учим едно и също.

Тесс, за мен добра заплата е от 1000-1200 лв. нагоре, 2000 лв. е отлична заплата. Аз в момента, бидейки на изпитателен срок и стъпвайки на краката си след майчинството се боря за първата категория и живот и здраве в края на тази година ще я получа.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според мен добрите заплати са доста над 2000 лв. Моята е далече от добрите, но понеже имам и други доходи, си гледам спокойствието (видно е, че съм по цял ден в бг-мамма, та едва ли взимам много пари... но се чудя на тези, които твърдят, че взимат големите заплати, а също са от кибиците тук- пари не се правят по форумите).

# 22
  • Мнения: 2 556
daizy, успех ти желая с работата!!!

Рени, имам дни, в които нямам време да пия вода, камо ли да влизам по интернет форуми и други, като днешния, когато времето е кофти, работата е по-малко и ето ти и време за нета Grinning Ама на мен никой не ми дава голяма заплата де  Mr. Green

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, не визирам никой. Просто на момента ми е правило впечатление. Не че следя кой- колко Wink

# 24
  • Мнения: 2 556
Помня едно време, че доста време изкарвах в дир-а. Сега няма как да се класирам чак така Confused

Според мен е трудничко да си създадеш представа кой каква заплата взима във форумите, освен при наличието на съвсем явни теми, при които хората наистина цитират доходите си (и такива теми имаше май, колкоот и да е странно).

# 25
  • Мнения: 508
Благодаря на всички 3а мненията Hug
Подкрепям daizy. Съгласна съм с това, че не учи човек 4,5 години в университет 3а да прави малък би3нес.
Големият винаги "и3яжда" малкия Close
И какво, влагаш пари в нещо, 3а което си мислиш, че си струва и в един момент се ока3ва, че си фалирал и не можеш дори хляб да си купиш.
При положение, че можеш да получиш 1000 лв. 3аплата не си струва да се 3алавяш със собствен би3нес. Или поне а3 така мисля?

# 26
  • Мнения: 2 556
Е, аз не мисля така. И аз съм учила 5 години и съм магистър. Хич, ама хич не ме притеснява да имам малък бизнес, напротив, иде ми да запея даже. Никакви угризения нямам, че не си ползвам знанията и уменията, натрупани в Университета.

# 27
  • Мнения: 2 000
Според мен по-добре сам да си си шеф, с всички плюсове и минуси от това, отколко да подгъзуваш на другите. Обаче пък ако наистина започнеш някъде работа за поне 1000 лева заплата, е тогава си заслужава.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, аз не мисля така. И аз съм учила 5 години и съм магистър. Хич, ама хич не ме притеснява да имам малък бизнес, напротив, иде ми да запея даже. Никакви угризения нямам, че не си ползвам знанията и уменията, натрупани в Университета.

Защо да не ги ползваш?
 Използваме всеки натрупан опит и знание, но много рядко се усещаме. Знанията и опитът не са нещо, което се ползват от 9 до 6 през работното време или само на определена длъжност. Те са част от нас и не можем да ги разделяме от това, което сме към момента.

# 29
  • Мнения: 2 556
Естествено, имах предвид, че малкия ми бизнес е в съвсем друга сфера, различна от образованието ми  Peace

Общи условия

Активация на акаунт