кога започнахте да се чувствате "на години"?

  • 11 064
  • 159
  •   1
Отговори
# 90
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако за моя пост се отнася- човека се е разбил със самолет

# 91
  • Мнения: 9 990
Еми и аз знам за един пич, дето спортувал, не пушел, не пиел и бла-бла супер вери биг здравословно е живеел, ама на 25 кола го блъска.Изводът за мен е-кой когато му е писано, независимо колко си духовно възвисен и тялом кален. Peace

# 92
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Човек е на толкова години на колкото се чувства. За протокола, биологичната ми възраст е 37 години, но не се чувствам на толкова. Нямам проблеми да купонясвам и да ходя на работа след това. Не съм родила, защото съм имала други приоритети в живота си. Мисля си, че възрастта ми не е пречка да имам дете сега.

# 93
  • Мнения: 804
Веднага щом започна да се чувствам "на години" ще пиша тук за да го споделя.
А сега сериозно - има хора които на 35-40 се чувстват "на години " и се държат като "изтрещели лелички", има други които запазват духа си млад дори когато изглеждат като печени ябълки. Всичко е въпрос на възпитание и начин на мислене.

# 94
  • Мнения: 3 423
За едно може да си "на години" за друго не.
Специално за раждането на дете се съобразих с препоръките,че е добре първо дете да се роди до 30 години.
Смятам,че ако се престраша за второ дете,то трябва да го планирам близките две-три години.
Нищо странно няма в това и съзнавам,че способността на жената да забременее намалява плавно след навършване на 30,след 35 драстично-това според всички медицински проучвания,които съм чела.



# 95
  • Мнения: 23
Напълно съгласна съм с казаното в предния пост. Според изследвания на американски гинеколози възможността за забременяване до 25 години е 100%, на 30 години- 70% а на 40 години спада на 30%. Така че за раждане на първо бебе 40 години не са най-подходящата възраст.

# 96
  • Мнения: 206
Когато се роди синът ни,започнахме да мислим за него,защото имаш голяма
отговорност към него.Може би от тогава започнахме да мислим и  за годините си..
Няма значение,според мен човек е винаги "млад"...
А няма време да мислиш за това,живота е кратък...

# 97
  • Мнения: 4 753

А няма време да мислиш за това,живота е кратък...
В действителлност точно това е истината. Хората губят толкова много от дните си в излишни мисли. Слагам и себе си в това число...

# 98
  • Мнения: 9 990
Еми не е вярно-щом са ти в главата, значи са необходими, значи са приоритетни-дали лоши или хубави-те си имат там мястото.Щом са в главата, значи са на мястото си.Човек без мисли няма.Всички мислим.Няма излишни мисли-нима човек, който има проблем трябва да спред като с магическа пръчка да го мисли този проблем.Неизбежно е, против волята е-той си стои там, в мислите.И според мен има защо да е така.

# 99
  • Мнения: 782
Напълно съгласна съм с казаното в предния пост. Според изследвания на американски гинеколози възможността за забременяване до 25 години е 100%, на 30 години- 70% а на 40 години спада на 30%. Така че за раждане на първо бебе 40 години не са най-подходящата възраст.

Съжалявам , но не съм съгласна с Вас. Аз съм на 25 /уж в разцвета за забременяване/, но от 2години се опитваме да имаме детенце и все нещо не се получаваше /нямаме здравословни проблеми със съпруга ми/, слава богу накрая ни споходи и това щастие...
Моя колежка роди миналата година първото си дете на 38г, нямаше усложнения по време на бремеността и роди нормално въпреки  ахкащите доктори "ама Вие не сте първа младост...и т.н."
Според мен няма граници за забременяване, на който когато му е писано...
Държа да отбележа, че не желая да споря, просто изказвам мнението си Peace

# 100
  • Мнения: 9 990
Това са по-скоро изключения.2 години да нямаш деца в най-фертилната си възраст не е току-така.Имало е причина,която не е била установена.Много жени около 40-та си година са с изчерпан яйчников резерв.Нищо не е случайно, природата е отредила така.

# 101
  • Мнения: 3 423
Това са по-скоро изключения.2 години да нямаш деца в най-фертилната си възраст не е току-така.Имало е причина,която не е била установена.Много жени около 40-та си година са с изчерпан яйчников резерв.Нищо не е случайно, природата е отредила така.
така е разбира се Peace,но в този форум винаги се намира някой да спори със статистиките и доказаното в медицината ,единствено на база личен и комшийски опит Stop

# 102
  • Мнения: 1 172
Oще не съм започнала да се чувствам "на години". На 27 съм.

# 103
  • Мнения: 263
Като навърших пълнолетие, а сега на 37 не се чувствам "на години" и се надявам в бъдеще да не изпитвам подобни чувства.

# 104
  • Мнения: 600
почувствах се 'стара', когато родих. с новата отговорност просто престанах да се чувствам дете на мама. и още страдам  Cry

Общи условия

Активация на акаунт