От кой месец се забелва пишлето

  • 31 336
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 483
Аз започнах от втория месец и в рамките на месец-месец и половина беше свършена тази задача /всеки ден по малко, изобщо беб не усети нито болка нито някакъв дискомфорт/. И аз бях в голяма чуденка по въпроса-четох мн противоречиви мнения и го направих най-вече за да не бъде травмиран от забелване от страна на педиатъра изведнъж, което е доста болезнено и във възраст в която вече вдяват какво им се прави..

# 16
  • Мнения: 510
Започнахме забелването някъде 2 - 3 ти месец. Не бяхме много редовни..Аз се притесних, защото веднъж му се поду главичката и не можеше да спадне. Седеше като прищипана  ooooh! Много се уплаших и бебо ревеше. Слава богу мина му. Сега ТОЙ си го откри и така зверски си го дърпа, че мисля, че сам си я забелва.... Laughing

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Сега ТОЙ си го откри и така зверски си го дърпа, че мисля, че сам си я забелва.... Laughing
rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 18
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Най-добре не го пипай. Това е една от странностите, която се практикува само в България, наред със солене и т.н. Само почиствай леко, но си го остави - само ще се оправи със времето.  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 609
Ох,това е тревожен въпрос.Аз го водих в Пирогов,в детска урология,там го забелиха на 6 месеца.После рев,кръв,риванол и накрая се затвори пак.Лекарят каза да го заведа декември,но аз не можах да го направя,като се сетя,че сега е голям и как ще плаче.Дано няма проблеми,дано това,което съм изчела е вярно и не се окажа виновна за по-нататъшен проблем.Чакам да се реши от само себе си ,но все се тревожа-той е вече на 1г. и 8 м. а си е както беше като новороден

# 20
  • София
  • Мнения: 672
Ама как от самосебе си бе хора?

Аз забелвам от 20-тия ден. Вече започва да има ефект Simple Smile

# 21
  • Мнения: 177
Аз започнах от втория месец и в рамките на месец-месец и половина беше свършена тази задача /всеки ден по малко, изобщо беб не усети нито болка нито някакъв дискомфорт/. И аз бях в голяма чуденка по въпроса-четох мн противоречиви мнения и го направих най-вече за да не бъде травмиран от забелване от страна на педиатъра изведнъж, което е доста болезнено и във възраст в която вече вдяват какво им се прави..

И аз така....

# 22
  • Мнения: 959
Задължително се прави нещо по въпроса.От само себе си няма да стане.Ние на моя син му я забелихме хубаво след 6 месец и от тогава яко поддържане за да не зарасне отново.Сега е на 4 г.и не сме имали никакви проблеми.

# 23
  • Мнения: 1 516
Ами точно заради това зараства, защото е насилствено забелена!  Докторите казват да не се пипа, а ако е забелено насила, да се продължи забелването, за да се избегне срастване , което вече е страшно!
Прочетете статията , която е дала Free soul

# 24
  • Мнения: 357
Забелвам всеки ден от 10тия ден някъде, дърпам леко и наполовина е забелена - така каза педиатъра, но най вече , за да чистя отдолу  Peace

# 25
  • Мнения: 566
роди се със забелено пишле. още първите месеци докторката го провери. и сега веднъж седмично го забелвам за да се почисти

# 26
  • Мнения: 4 915
Ох,това е тревожен въпрос.Аз го водих в Пирогов,в детска урология,там го забелиха на 6 месеца.После рев,кръв,риванол и накрая се затвори пак.Лекарят каза да го заведа декември,но аз не можах да го направя,като се сетя,че сега е голям и как ще плаче.Дано няма проблеми,дано това,което съм изчела е вярно и не се окажа виновна за по-нататъшен проблем.Чакам да се реши от само себе си ,но все се тревожа-той е вече на 1г. и 8 м. а си е както беше като новороден


Това е форум към Пирогов, детска хирургия: http://www.pedsurg.net/forum/viewforum.php?f=13&sid=4a3b924d … c4040d45b52b58263.

 Там модератор и отговарящ на запитванията е професор Бранков, именно той е писал статията за фимозата, към която пуснах линк по-горе.

Попитай там във форума или направо си насрочете преглед при него.

А това е една от темите там по въпроса за забелването при мънички бебета, има още много:
http://www.pedsurg.net/forum/viewtopic.php?t=149
Цитат:

"...На тази крехка новорожденска възраст е безкрайно рано, а по принцип изобщо не трябва насилствено забелване.
То става постепенно и естествено, като родителите след 1 годишна възраст може леко да стимулират това забелване при нормалната ежедневна хигиена.
Останалата практика е чисто мародерство."

# 27
  • Мнения: 4 915
Ама как от самосебе си бе хора?

След годинката обикновено децата се заиграват с пишлето си, а и при нормална ежедневна хигиена при миенето, при леко придърпване започва това естествено забелване. Също така при ерекция също се забелва по мъничко.

На Запад не се пипат изобщо пенисите на децата. Само в случай на проблем.

Кожичката се придърпва съвсем лекичко, колкото да се измие, а не да се забели главичката цялата.

Природата е имала причина да го "измисли" този препуциум. И не случайно е трудно забелването още в ранна възраст - просто не му е дошло времето.

Отново линк към тази статия: Фимоза - мит и реалност

А Гугл изобилства от статии за педиатричната практика по този проблем.

Примерно тази: Caring for baby's uncircumcised penis

Извадка от там:

"DO:

Wash the penis with soap and water like any other body part. No special attention is needed.
Realize your son will reach an age of discovering his body and will try to retract the foreskin himself. This is normal, and I would encourage you to use that opportunity to teach him about his body parts and how he will eventually need to clean himself under his foreskin.
Teach your child how to clean under the foreskin. Once fully retractable, cleaning under the foreskin with soap and water during the shower or bath is sufficient.

DON'T:

Force the foreskin over the penis
Use cotton swabs, special cleansers, or other maneuvers to probe under the foreskin during cleaning"

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 10:57 от Free Soul

# 28
  • Мнения: 1 516
  202uu

Като прочетах за всички забелени пишки и започнах да се колебая дали постъпвам правилно , но Free Soul ме върна в правия път.
Статиите са много полезни . Благодаря

# 29
благодаря на всички мами,че ме насочиха какво да правя и ми дадоха примери за избор.

Общи условия

Активация на акаунт