ново контролно за начинаещите/и не само/фотошопки

  • 10 125
  • 330
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ми нека да е както до сега, всеки си публикува творението с пореден номер. После се гласува за номера, пък след гласуването който иска ще си разкрие самоличността  Wink
Това с картината нямам идея как се прави и ми изглежда много сложно  newsm78

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 02:30 от Никки

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз както казах съм за анонимно, но и досега се чудя за една рамка от 1-вото контролно кой я е направил. Бях си я харесала - бше най-тъмната рамка, в много по-различен стил от останалите /с бебето/.
Никки, мен не ми се вижда толкова сложно. Картичка или рамка за св. Валентин ще ми е много по-трудна, още повече че нямам подходяща снимка, а не обичам да работя с чужди. При картината проблем ми е как да оеднаквя структурата на фона и добавеното лице. Освен със стандартните промени на цвета, осветеността и контрастта, текстатура ли се слага в/у двете? Има ли и др. "хватки"?
Търся и сайт със старовремски рамки. Ако някой има под ръка, ще съм му благодарна, ако даде линк. Аз намерих тези в библиотеката: http://www.lenagold.ru/fon/clipart/r/ram/baget.html

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 07:45 от Лекси

# 17
  • Мнения: 2 270
А,пак ще питам.
Не може ли да използваме и други освен дадените от Ани елементи?
може да ползвате каквито си искате елементи,аз просто съм дала няколко за тези ,които нямат  и нямат възможност да търсят.

Това с картината се прави лесно-даже не е нужно прецизно изрязване.Трябва главата която ще вкарвате да бъде максимално подобна на тази от картината/да гледа в една и съща посока/След като поставите новата глава/изрязана малко по голяма/намаляте прозрачността и за да виждате по добре и я нагласяте така,че да пасне с долната оригиналната от картината.Когато я напаснете,започвата преливане от едната снимка към другата.Може да стане с мека полупрозрачна гума ,а може и със селекция с голям федър/на кой както му е удобно/Преди да слеете слоевете ,трябва да се помъчите максимално да оеднаквите структората на снимката,цветовете и излъчването.След като слеете слоевете,започвате прецизна обработка на мястото на сливане,така че да не си личи,къде започва новата глава.накрая може да добавяте текстури и каквото си пожелаете.
Ще потърся такъв урок и ще ви го дам

Добавям в условието,че конкурса ще е анонимен

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Ани, елементите за св. Валентин са страхотни  bouquet, обаче защо не мога да ги изкарам в голям размер Sad

# 19
  • Мнения: 2 270
Ани, елементите за св. Валентин са страхотни  bouquet, обаче защо не мога да ги изкарам в голям размер Sad
как да не можеш newsm78.Всички са големи,сега проверих отново.Пробвай пак

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ох, много ми се иска и аз да успея да учавствам  Simple Smile
Макар че в момента предродилна треска ме тресе  Laughing и не съм отваряла фотошопа отдавна  Rolling Eyes
Но записче де  Wink

# 21
  • Мнения: 3 971
5.фотоманипулация с картина.Поставете вашето /или на друг човек /лице на мястото на това от картината

Ето и урока http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1738

Много е лесно правихго преди месец.Важно е да намерите подходяща снимка Peace

Картини може и от тук http://www.wga.hu/frames-e.html?/html/t/tiziano/index.html

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз елементите ги свалих в голям формат без проблем  Peace
Мерси ще се опитам да направя и картината.

# 23
  • на село
  • Мнения: 1 028
И аз направих фотоманипулацията. Наистина е лесно, само че ми се наложи за ползвам и малко Liquify, за да слея малко картината със снимката.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
tatyana_77, какво е Liquify  Embarassed

# 25
  • на село
  • Мнения: 1 028

От филтрите - второто отгоре надолу. Можеш да си деформираш снимката, както си искаш. Много готини ефекти стават!

# 26
  • София
  • Мнения: 7 242

От филтрите - второто отгоре надолу. Можеш да си деформираш снимката, както си искаш. Много готини ефекти стават!
Я, не го знаех, а е много интересно. Мерси  bouquet

# 27
  • Мнения: 804
Май няма да направя нито едно нещо от контролното.  Tired
Много работа и ядове имам и вечер съм като пребито куче.
Направо се прибирам и лягам.
Но...надеждата умира последна.Може пък и да сколасам...

# 28
  • Мнения: 2 035
От филтрите - второто отгоре надолу. Можеш да си деформираш снимката, както си искаш. Много готини ефекти стават!
Я, не го знаех, а е много интересно. Мерси  bouquet
Уха и аз не го знаех, супер е   bouquet
А ефектчето с увеличаването му е върха, направо се докарах като Aphex Twin Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 818
И аз благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт