Има те ли схема за захранване на дете с Атопичен дерматит?

  • 32 524
  • 252
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 141
но също има и рапично олио дали не от него newsm78,нещо

# 181
  • Мнения: 157
Ох,аз тъкмо смятах утре да пробвам пащърнак и сега се притесних.Чудя се дали да не го заменя с царевица.
Мислите ли,че щом съм дала царевична каша значи съм въвела царевицата или е различно?
Рапично олио съм давала и нямахме проблем, има го в доста от пюретата на Семпер.

# 182
  • Мнения: 332
Моми4ета,а мажете ли с кортизони-напоследък ни се налага да мажем доста 4есто.Док все ни казва да не се страхувам от елоком-а,а той е мощен кортикостероид Cry
Колкото до храната-и моя се поизрина,но не го отдавам на крушата-при нас просто си е периоди4но

# 183
  • Мнения: 623
natalii и при нас в началото беше така, плюс зачервени бузи. Но при нас се появи още в първите месеци. Ако се притесняваш по-добре го заведи на дерматолог. Дори и да не е това той ще ти изпише нещо за сухата кожа на бебчето.

Здравей bambimama!
А след това начало,което описваш, как се развиха нещата при вас?Ние имахме такива участъци,но след повече овлажняващ крем се оправиха.После  се появи изпръхване и зачервяване на бузките и нищо по тялото.Тях ги мажа с Linola Fett/ изписан от педи/, пак за овлажняване на кожата.Не знам това от храни ли е или от козметика....... newsm78

# 184
  • Мнения: 157
didka_2 -относно питането ти: след това тези сухи участъци бавно се увеличаваха и се превърнаха в рани,които сърбят. Вследствие на третиране с много лек кортикостероиден крем(приготвен в аптека,изписан от дерматолога) изчезнаха. Но понякога отново се появяват и изчезват и за съжаление не е ясно какво ги провокира. Дерматолога казва,че ние сме с по-лека форма на АД до този момент и пак според него това няма връзка с храните,които бебчето и аз приемаме(кърмя го). Не така обаче мислят алерголога и гастроентеролога!
maxxi007 в момента мажа само с А-дерма и Лосион Ексципиал неутрал (но имаме само леки зачервявания по бузките).

# 185
  • Мнения: 623
Благодаря за отговора bambimamabouquet
Явно трудно се откриват причините.То.... и колкото лекари,толкова мнения май!?
На мен за първите петна по тялото едната педиатърка ми каза розов лишей,другата - АД.
Не знам сега, ще я храня по-внимателно, с шампоанчетата по-умерено,пък ще видим.
Дано всички бебчета ги израстат по-бързо тези проблеми! Praynig

# 186
  • Мнения: 195
Лежах ме във Втора градска болница с бронхиолит и там една страхотна докторка Абаджиева ни предписа крем лосион за след баня за атопични деца.

Купих го и много съм доволна. Не е много скъп а тубата е голяма. Описанието вътре е точно за нас.

Казва се Excipial U Hydrolotion има и други варианти на Excipial но хидролусиона е точно за много суха кожа която не задържа вода.

Ще опитам с него за сега действа добре.

До сега не се мазах ме с нищо доста дълго време по препоръка на хомеопатката, но нямаше голям ефект. В болницата ми обясниха, че АД не се влияе много от храната а по скоро е проблем на кожата, защото аз спазвам безмлечна диета и бебо също но пак се появиха петната.

Но ми казаха че и те не знаят от какво се появява АД и от какво се влияе.

# 187
  • Мнения: 157
На Excipial има едно кремче с бадемово масло,което също е много хубаво. Мажа с него само малки участъци,които са като лишейчета. Вече няколко пъти ни помогна!

# 188
  • Мнения: 141
bambimama , аз съм давала царевица с морков на Хип и след това на Сънвал ,на Тошко страшно много му харесват и нямаме проблем

# 189
  • Мнения: 19 351
И ние сме ползвали Excipial. Доста го препоръчват.
Искам да питам мамтие с по-големи дечица дава ли ли сте телешко?

# 190
  • Мнения: 141
вчера дадох месно пюре реших да захраня с пуешко с царевица и картофено пюре на Хип , днес виждам пъпчици  Rolling Eyes надявам се да не са свързани с пюрето за сега са по лицето  ooooh!

# 191
  • Мнения: 195
аз направих кисел за първи път от кайсия и ето ти на обрив, вече 5 дена не минава. ама и аз какъв плод избрах. Някой правил ли е кисел по-успешно от мен и от какъв плод?

# 192
  • Мнения: 157
Аз кисел не съм правила,но пюре от кайсия съм давала-добре му понесе.Освен кайсия съм давала също круша и синя слива

# 193
  • Мнения: 332
mirta,ние днес също ще пробваме месо-само 4е заешко.На нас док ни каза,4е ако има реакция,то ще е по цялото тяло,но аз също по4вах няколко пъти и отлагах захранването.
malkataelza,аз давам кисел като го правя с плодово пюре от круша и засега  сме добре.Яде го ве4е 20-ина дена.Пробвах синя слива-незнам дали от нея,но веднага му пламна крака,който още на другия ден оба4е затихна и оттогава не съм давала.Също преди време пробвах ябълкова каша-нямах успех Sad

# 194
  • Мнения: 141
Днес ни беше 3 ден с месно пюре и има затишие на пъпките може да са от лиги , поне се надявам

Общи условия

Активация на акаунт