Има те ли схема за захранване на дете с Атопичен дерматит?

  • 32 474
  • 252
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 332
това за костенурката е в кръга на маитапа.Колкото до докторите бяхме уж на специалист във Варна-доктор Георгиева и дори тя ни прие в болница,където след като го нашиха с урбазон вси4ко се оправи за два дена, но и само за толкова кратко също.Не мога да кажа нищо лошо за нея,просто ме е яд 4е вси4ки изписват разли4ни кортизони и се хвалят как ще ни помогнат ,а истината е 4е само дълбаем на едно и също място.Уговорила съм се с доц. Маринова за др седмица да видим и тя кво ще каже.Аз имам и др дете ,което е на по4ти 3 години,но нямаме такива проблеми,а и в рода ни няма хора с алергии.Затова се 4удя откъде се пръкна тозиАД.Само да отбележа 4е на пове4ето доктори диагнозата е -БЯЛ,РУС СЪС СИНИ О4И И ОЩЕ ПОВЕ4Е МОМ4Е-ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ БИЛИ...........А НИЕ В РОДАТА НЯМАМЕ СИНЕОКИ Shocked

# 31
  • Мнения: 19 322
maxxi007 ,аz съм много доволна от др. Новакова в Русе.лятото бяхме там zа няколко седмици и се наложи да я водя на педиатър zа обривите,кръв в акото и иzследване на хемоглобина.ние също бяхме със страшни обриви лятото и се лутахме от лекар на лекар.и аz пробвах какви ли не бабини рецепти,хомаеопати,Аквасорс,доценти,вклю4ително и Маринова и т.н.не трябва 4овек да се от4айва.като вижда,4е не става при един лекар,трябва да се ходи при друг.zащото не се zнае кой ще помогне.а и при атопиците нещо ,което помага на едно дете,може да не помага на друго.

zа кашите искам да ви питам дали са пълноzърнести теzи на Милупа?аz съм купувала на Хип,но не са.в Българиягледах няколко марки,но  не намерих пълноzърнести.

malkataeliza ,как се каzва хомеопатът ,при който ходите?
аz се 4удя дали да не пробваме пак с хомеопатия лятото,но ме е страх да не се влоши пак толкова много.
каzаха ми и zа една билкарка във Варна,но тогава малката още не беше zахранена и ме беше страх да й давам билки.

# 32
  • Мнения: 332
B_u_b_i,Новакова познава и двете ми деца от новородени,но и тя не може да ни помогне,дори днес пак в търсих и тя ме посъветва да се обърнек към доц.Маринова.А ина4е съм го водила на поне 15 разли4ни доктори-гастроентеролози,кожни,педиатри,алерголог,неонатолог но никои с нищо не може да ни помогне.Всеки казва след годинката ще се оправи и дано са прави.МОЕТО КОМШИИ4Е Е БИЛО В ПЪТИ ПО-ЗЛЕ ОТ НАС А СЕГА Е НА 2 ГОДИНИ ХОДИ ДОРИ НА ЯСЛА И НЯМА ПОМЕН ОТ ОБРИВИТЕ.

# 33
  • Мнения: 195
maxxi007 от сърце ви пожелавам да се оправите преди да навърши годинка. Иначе с възрастта нещата уж се израствали, но при дъщеря ми нищо не се е променило само се смени местонахождението на обрива. Сега и се обриват ръцете от горната част, напукват се и дори кървят. Чувала съм и версията че атопиците се обриват и от нервно състояние. Ако се притесняват от нещо и изживеят голям стрес също може да се обостри обрива. Само, че на такова малко дете как да разбереш какво му е.

b_u_b_i на хомеопат ходя в клиника Хирон при д-р Стоименова. На времето съм се лекувала аз при д-р Михайлова, тя е много добра, но трудно откриваема и за децата предпочетох да се запиша при д-р Стоименова. сега им направих и абонамент и за всяко нещо се обаждам и питам, за всяка болка или грип ги водя при нея. Тя започна да отговаря за всяко нещо и дори и за захранването на бебо.

Мисля, че ако един човек се заеме може да има резултат стига да знае какво прави.

# 34
  • Мнения: 141
maxxi007  ,при вас нещата са тежки сано по бързо се оправите  Praynig

# 35
  • Мнения: 332
моля се вси4ки деца да се отърват от този кошмар,наре4ен АТОПИ4ЕН ДЕРМАТИТ.

# 36
  • Мнения: 19 322
maxxi007,и ние ходихме при Маринова по съвет на Новакова,но аз не съм очарована от доцентката.отидохме за захранването,но не ми каза нищо ново.нахока ме,че не съм захранила след навършени 4 месеца.
има много противоречиви мнения за нея,но на някои май е помогнала.

на хомеопат и ние ходихме в мед.център Хирон при д-р Колева.тя ни изписа ампулите на Аквасорс с бифидобактерии.трябваше да ги пием 1 месец,но като споделих с доц.Маринова каза,че са опасни и ги спряхме.въпреки това си мисля,че малката получи някакво подобрение от тях.

# 37
  • Мнения: 195
b_u_b_i бебо пие бифито и ацидофилос ампули вече месец. Сега ще ги пием още малко и спираме защото не сме ги пили напълно сериозно всеки ден и за това ни даде още 10 дена. От тях аз забелязах, че стомаха му е по-добре тоест не се напъва толкова много вечер и пръцка по-малко. Д-рката ми обясни че се пият месец и се спират след това. Друго което е дала и на двете деца е капки есенциални мастни киселини, това е за мозъка нервната система и т.н. от тях не може да се предозира. Отделно аз и дъщеря ми пием зелена енергия. Всичко това може само да ни помогне не може да ни навреди и затова си ги пием.
Дъщеря ми започна да се храни иначе беше страшно злоядо дете.
 

# 38
  • Мнения: 332
моми4ета,тези от вас,които са на АМ какво пият децата ви?На нас днес ни казаха от фризопеп да минем на прегомин.Просто на нас не ни понася фризото

# 39
  • Мнения: 141
maxxi007 , ние сме на милумил НА

# 40
  • Мнения: 19 322
на нас ни казаха като реша да отбивам да минем на Беба ХА,но аз все още не съм давала,защото ме е страх от реакция.

# 41
  • Мнения: 195
Бебо се обрина по дупето и сряхме оризовата каша за два дни. Лекарката каза, че може да е и от ваксината. Но препоръча да спра с твърдата храна за да не натоварваме организма допълнително.

Препоръча ми ако използвам ад мляко то да е фризопеп. Било по-скъпо но по добро за атопици.

Мисля да включа картофено пюре на обяд а оризовата каша да остане следобяд. Как да приготвя картофеното пюре? Да слагам ли нещо в него?

Hug

# 42
  • Мнения: 141
На мен педи. ми каза когато доиде момента да захраня с картоф+АМ ,понеже нямам кърма

# 43
  • Мнения: 195
mitra пробвах и кърма и с АМ не го иска това пюри и днес ще пробвам с картоф и тиква. Може различния вкус да му хареса иначе оризовата каша си я яде, но само с нея не може.

# 44
  • Мнения: 19 322
malkataeliza,и моята дъщеря въобще не искаше да яде картоф.прояде наскоро и то смесен с други зеленчуци.пробвай да го смесиш с тиква и ако не иска не я насилвай.не е фатално и по-дълго време да ядете само ориз и тиква,или пък други зеленчуци,които ще въведеш след това.

Общи условия

Активация на акаунт