как да пълзи?

  • 3 609
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 000
Не съм ги учила. Митко например никога не е пълзял, докато Пламен доста пълзеше.

# 16
  • Мнения: 2 122
хич не ти и трябва да пълзи, Стефания пълзи вече почти 6 месеца, ама пък не ще да ходи
ходи само хваната за един пръст, дори за гривната ми, направила е няколко пъти самостоятелни крачки, като се пусне обаче бие колената и заминава пълзейки ooooh!

# 17
  • Мнения: 3 695
6-7-месечна я сложихме на пода на едно одеало и разни играчки и предмети, които са й интересни (най-вече стъклени  Rolling Eyes ), и по едно време чуваме дрънкане на стъкло.  #Crazy  Laughing И така първо като войник, а после и класически пропълзя.  Peace

# 18
  • Мнения: 959
Не мъчи бебето и себе си ,то си знае какво да прави.Големия се влачеше близо 4 месеца войнишката .Как ли не съм се мъчила да го накарам да лази като хората  Sadама то като не иска какво да направиш.Малката от 5 м. си пролази сама чудесно,а сега около преди половин месец и проходи сама.Нея за нищо не я насилвам.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 770
Дияна така и не се научи да пълзи. Пълзеше като риба по пода, размахвайки ръце и влачейки се по корем. Обираше абсолютно всичко. Започна да пълзи на колене и ръце доста след като проходи.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мисля, че когато му дойде времето само ще почне да пълзи.
Peace

# 21
  • Мнения: 953
Ако детенцето не иска - номера НЕ става!

Точно така. Дъщеря ми може да ходи като се придържа за мебелите или я държа за ръчички, но категорично не иска да пълзи, не обича изобщо да лежи по корем.

# 22
  • Мнения: X
Не съм я учила нито да пълзи, нито да се изправя сама, нито да седи, нито да ходи. Като стана на 7 месеца, постлах дебело одеало на пода, пръснах играчки и я оставих. Сама се научи на всичко.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери започна да пълзи на 11 месеца.Когато е готово бебето само ще го направи,като въобще не е задължително да пропълзи.

# 24
  • Мнения: 4 965
Ами не съм ги учила. Сами се научиха.  Wink

Оставяй детето на пода да си играе с нещо, като му дойде музата и желанието, ще пропълзи. Не го поставяй в срокове.

Някои деца първо прохождат, после пропълзяват.


  bouquet

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И двете ми деца първо проходиха и после пропълзяха.
 Peace

# 26
  • Мнения: 237
Мията щерка изобщо не пълзя, проходи направо. Беше почти на 2 години като се научи да пълзи Laughing

# 27
  • Мнения: 1 674
Как научихте бебето да пълзи? На нас нещо не ни се удава. Още от 3-4 месеца я слагахме по корем на спалнята и като й подпирахме отзад стъпълцата пълзеше. Сега като я сложим така, си изпъчва корема и маха като "риба на сухо".
и ние сме така-не се притеснявай Wink

# 28
  • Мнения: 729
Като проходи и след това взе да пълзи Peace
Не виждам защо е необходимо ти да го учиш.

И при нас беше така.

# 29
  • Мнения: 630
Не се учат бебетата на такива неща! И въобще не е задължително всички бебета да пълзят. Моето не е пълзяло -тя въобще не обича да стои по корем и нямаше причина да се учи да лази. И аз не съм пълзяла, така че остави детето на спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт