За столчетата за кола

  • 1 705
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
И според мен това столче не става за новородено. Помисли, бебето трява да е в полулегнало положение, така, че да не се натоварва гръбначният стълб.Ако може да падне до това положение, то го вземи, ако не се откажи.

# 16
  • Мнения: 4 621
Това столче не е за новородено  Naughty  За първите месеци според мен си е необходима кошница Peace

# 17
  • Мнения: 226
П.П. Кошниците за кола могат спокойно да се ползват поне 1 година. И двете ми момичета толкова са/я ползват. Така че не е загуба на много пари за кратко време. Освен това, ако родителите желаят да имат и второ дете, кошницата ще им служи добре още дълго време.
Моят син е по-дълъг от средните сантиметри за възрастта му и още на 8 месеца краката му стърчаха от кошницата. Друго детенце във входа е на годинка и все още е в кошница.Така че, ползването на кошницата е индивидуално и не винаги до годинка.

# 18
  • Мнения: 9 973
за новородено Naughty

# 19
  • Мнения: 5 401
С две ръце подкрепям всяка дума на Free Soulsmile3501

# 20
  • Мнения: 6 029
Ако не може да се слага обратно на движението, значи не става. Желателно е бебето да се вози обратно на движението до към годинка, защото вратните му мускули не са заякнали. При набиване на рязки спирачки не ми се мисли какво се случва с главата на бебето, ако то е в посока на движението. Има достатъчно краш тестове. Не си правете експерименти с живота на децата заради 60 левова кошница.

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 94
мерси за мнението на всички.просто исках да разбера дали мога да се доверя на написаното.нали пише от 0 до 18 кг.наистина столчето заема полълегналата позиция на кошницата сравнявах ги,просто на снимката е като столче  и не са дадеди всички положения.но явно не може да се доверяваме на написаното.мен това ме  дразни че всеки гледа да си продаде стоката а с ценаат на какво?!

# 22
  • Мнения: 1 172
Нашето дете никога не е било в кошница. От първия си ден е в столче, точно 0-18 кг. Същото това столче още е годно за употреба, малкият е вече на 3 години и все още се събира в него.

Бебето не е точно седнало, както си го представяте ако сложите бебето в столчето на земята. Положението и наклона на столчето в колата са много по-различни. Освен това столчетата до 9 кг се слагат обратно на движението, и е по-скоро легнало самото бебе.

Моите опасения за столчета за 2 и повече групи са свързани не с позицията на бебето, а с безопасността им. Много малко столчета, които са подходящи за повече от една група, осигуряват достатъчна безопасност в случай на катастрофа. Друг неприятен момент при столче за 0+ месечни бебета е, че няма как да носиш детето в столчето така както можеш да го носиш в повечето кошници (например, ако спи и искаш да го пренесеш от колата вкъщи). При всички случаи трябва да го разбудиш.

# 23
  • Мнения: 208
Ние си взехме столче,когато малката бе на 8 мес. преди това пътуваше в порт-бебе.Все пак бебето се слага да сяда 6мес.,защото тогава таз.кости са по съзряли и няма опастност за бебчо!

# 24
  • Мнения: 4 915
Никога не пътувайте с бебе в порт-бебе!

Изобщо не е пригодено за целта и колкото да го връзвате с колани, в случай на удар или набиване на спирачки, бебето или ще изхвърчи с порт-бебето, или ще вреже в коланите.

# 25
  • Мнения: 593
    А ако трябва да дам моето мнение, дори кошниците не ми се виждат достатъчно удачни за новородено бебе, но.......

# 26
  • Мнения: 24 467
Вероятно стават, за китайците /нали там е произведен този продукт?/. Моите синове започнаха да седят на 6-7 месеца, а тогава бяха  нейде към 9 кг. Има нещо грешка в посочената долна граница. За неседящи, т.е. съвсем малки бебета не ми изглежда удачно. Кошничките са точният вариант, според мен.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Тези са като за след 6 месеца(поне)...имат полулегнало, но то е доста седнало за новородено...посто не става за новородено...


До сега сме имали кошница, 0-18 и 9-18кг столче,та това е заключение на базата на сравнението Wink

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 14:11 от bubu_to

# 28
  • Мнения: 5 393


Столчето на Иво в момента е такова, но го взехме след като навърши годинка.До тогава ползвахме кошница.
Това столче не е подходящо за малко бебе,което още не може да седи.Има полулегнало положение, но не е достатъчно.

Порт-бебето не е за возене в кола Naughty

# 29
  • Мнения: 5 393
    А ако трябва да дам моето мнение, дори кошниците не ми се виждат достатъчно удачни за новородено бебе, но.......

Ако не те, кое тогава newsm78

Защото наистина, от това     по-сигурно аз не съм чувала да има измислено до този момент Whistling

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 14:13 от Мечо Пух

Общи условия

Активация на акаунт