Препоръчайте ми АГ за ЖК

  • 1 921
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте, аз също се записах за ЖК в шеново. Не мога да кажа че съм доволна:
- чакането е значително, като до записаният част задължително ви изпреварват поне 2-3 и повече бъдещи майка, които поради някаква причина са познати;
- всеки път лекаря (ако ви преглежда лекар въобще) е различен, като в повечето случай коментарът на това  което вижда, прави или ви предстои е от оскъден до нулев;
- няма грам лично отношение (дори преглеждащият не си прави труда да ви се представи), жените са като на поточна линия, преглеждат по няколко едновременно в общо помещение;

записах се за ЖК в началото на втори месец. вече съм в 19-та седмица и срещу платените 220лв до сега са ми премерили кръвното два пъти, теглото и размерите на ханша веднъж, два пъти ме преглеждаха на ехограф, пуснаха ми едно стандартно изследване на кръв и урина и в края на четвърти ми взеха кръв за изследванията за генетични изменения.

бегъл поглед с описаниято на програмата за "Майчино здравеопазване" показва че това са само половината от необходимите изследвания.  няма микробиологични изследвания, няма цитонамазка, няма изследване на кръвната група, да не говорим за антитела

а най- големият абсурд, е че срещу платената цена всеки път ме карат да си давам листчето (обикновена бяла квадратна хартийка) за да ми запишат следващият час:)

единственото позитивно което мога да кажа до сега е че доста хора ходят, възможно е да има за какво. 

 

# 16
  • София
  • Мнения: 2 901
единственото позитивно което мога да кажа до сега е че доста хора ходят, възможно е да има за какво. 

Salt, доста си соленичка в изказването си за Шейново Party

Аз мога само хубави неща да кажа за там.
 - Нищо че е имало случаи, в които са ме изпреварвали бъдещи майки. В кабинета винаги е имало достатъчно лекари и акушерки за всички. А като към края на бременността започнаха да ме викат само за кръвно и теглене, и аз съм изпреварвала всички. Лекарите прец;енят кой да влиза - ще започнат да преценят и че ти си с предимство, не се безпокой  Hug!
 - В началото лекарите ми се случваха различни, но един път като ми даваха следващия час (и дата), аз им казах да ме сложат пак при същия екип, без значение ден или два по-късно. Е, нямаше проблем!
 - Когато започнах да ходя при един и същ екип, и личчно отношение имаше вече! И никога не съм имала чувството че смве като на поточна линия - въпрос на нагласа Peace! За всичко можеш да питаш и ще ти бъде отговорено. Има една дръпнатичка жена, дето е с къса коса и само пише на бюрото, но катой дадох да разбере, че с мен на глава няма да излезе, докато не остана доволна, омекна и винаги след това е била позитивно настроена. И името ми още знае! А аз нейното (нито позицията й) - не!

Попитай дали не са ти направили и изследване за кръвна група, все пак! Едно бъдещо майче веднъж ги помоли да не й правят, че си я знаела вече, но й поясниха, че е задължително да й я направят в Шйново за да са си сигурни докато следят ТЕ бременността, пък и било включено в цената така или иначе!

Не малко майчета са доволни от там и постингите им са доста по sugar  Party за Шейново от твоя! Пробвай с усмивка другия път - бременността е нещо изключетелно като изживяване и съм сигурна че всички около мен разбераха вълнението ми и ме обграждаха с внимание заради това!

И по постинга: в Шейново платих 220 лв на два пъти (защото така ми беше по-удобно, но има и майчета които са плащали на няколко пъти по 50-60 лв. до 220) - 110 в началото и 110 при издаването на обменната ми карта! При изписването пък платих за ВИП стая 2х40 лева и избор на лекар 100 лв! На никото нищо повече! Препоръчвам д-р Ковачева  Peace!!! Решила съм на всеки рожден ден на дъщеря си да й нося торта в кабинета!  bouquet Тя направи много за мен!!!

# 17
  • Мнения: 588
Ходя всеки път в местната 23 поликлиника в Хаджи Димитър, само първия път с направление от личния лекар. Не плащам такса 1.50 лв
Следи ме АГ + акушерка.
Плащам по 2 лв за изследвания (кръв и урина поне един път в месеца)
Първите четири месеца ходех на консултация 2 пъти месечно (всеки път ме гледат и на ехограф - не се плаща), а сега ходя по 1 път в месеца
По препоръка на АГ-то си направих 2 скъпи изследвания в други бонични заведения (БХС и Фетална морфология, но това е само и единствено по мое желание)
Лекарката е много мила с мен, има добро лично отношение и мога да и звъня на мобилния (и съм го правила) по всяко време с въпроси или проблеми.

# 18
  • Мнения: 1 808
Здравейте! Моля да ми препоръчате АГ за ЖК. Колебая се между д-р Ковачева (Шейново), д-р Богословова (Шейново)? Но ми казаха,4е при тиах се плаща. Знаете ли по колко и как да се запиша там?  Или някой друг лекар, който работи със здравната каса?  Благодаря ви:-)
Здравей, и аз да се включа с мнение. Ходя в Шейново на ЖК, вече ти е ясно че е 220лв.
При който и доктор да се ориентираш няма да те следи той, бъди сигурна. Аз отидох уж с препоръки при Богословова и исках тя да ме следи, но тя ме прегледа само първия път и категорично ми отказа да ми следи бременноста, извини ми се че няма да може и да си избера др. лекар, а като дойде времето да раждам ако искам мога да се обърна към нея. Ориентирах се към Ковачева, пак уж с препоръка, но и тя ме прегледа веднъж и това беше.
Като цяло  съм доволна от консултацията в Шейново и от отношението на лекарите, винаги когато имам болежки, проблем мога да отида или да им се обадя, и никога не са ме връщали за това че съм без час (например). Вярно всеки път ме следи или една млада докторка или един млад доктор, но пък и от тях съм доволна.
За сега за раждане се ориентирам към Ковачева.
Товае. Успех.

# 19
  • София
  • Мнения: 13
Валентина:) дано да си права!
но.. съгласи се че не е нормално на всяка консултация да чуваш: "Е защо правите това чак сега!?" ".. щото и объркахме графика!"
на второ място- не е необходимо една жена на 30 да овладява нова професия за да си роди дете! и как ако не го направи да ограничи лекарската небрежност?!?! (примери! 1. "пии си фолиева киселина до пети месец (като в указанието на лекарството пише, че има смисъл до трети); 2. "ми...може да пиеш нещо за зъбите (по натам, без значение кога), но ела в частния ми кабинет да ти го предпиша", 3. "О! ама ти нямаш микробиология. правила ли си си скоро!? .. я си я донеси" ...) да не продължавам!
е!? в такъв контекст май само обоснования позитивизъм е оправдан:) останалото е наивност

Общи условия

Активация на акаунт