Топче в срамната устна

  • 338 757
  • 314
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 11 382
Близо ли е до входа на влагалището или и по-близо до клитора?

Мисля, че говориш за възпалена бартолинова жлеза и няма да мине без лекар. Иди на преглед и настоявай за обезболяващо.  Peace

# 286
  • Мнения: 11
От това, което прочетох в нета, останах с впечатление, че бартолиновата жлеза е на големите срамни устни : http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D … D0%B5%D0%B7%D0%B0
Иначе се намира точно до клитора. Предпологам, че до ден два ще отшуми, както е ставало винаги, но болката е коварна. Ако отида на лекар преполагам, че пак ще искат да го цепят...

# 287
  • Мнения: 11 382
Предполагам, че е по-болезнено заради това, че е до клитора. С какво мажеш? Колко е голямо?

# 288
  • Мнения: 11
Голямо е колкото лешник долу горе. С нищо не съм мазала, надявах се тук някой да ме посъветва Simple Smile
Минах през аптеката и си взех риванол и смрадлика и ще пробвам. Надявам се утре да не е толкова болезнено, принципно пикът на силната болка е около 1 ден, но искам да мога да се наспя.
Аз от доста време спазвам хранителен режим, като съм в калориен дефицит и си мисля, че при мен проблема е от отслабена имунна система...., ще говоря с диетолога си по този въпрос.

# 289
  • Мнения: 11 382
Мажи с ихтиол. Промивки със смрадлика и сода се редуват. Може да си купиш и пробваш и препарат против микози /Низорал например/.

Ако не е за първи и втори път най-вероятно имаш гъбична или стафилококова инфекция. Трябва лечение.
 Peace

# 290
  • Мнения: 133
И аз съм имала такива топчета два пъти. И двата пъти ги махнах с компрес от настърган домашен сапун, олио и белтък. Сместа да е гъстичка и с марля или памучни тампони върху мястото. Може и с левкопласт да се облепи, за да не се измести компреса през нощта. Макар, че отгоре си с гащета и те го крепят. На мен още на първата вечер ми проби и така още две вечери, докато напълно не изтече гнойта/примесена с кръв /. Ох, малко гадно стана Close, но...по-гадно е като е болезнено. И така, после се маже с ихтиол и пак се слага памучен тампон, докато не заздравее мястото или не избие косъма. А бартолинова жлеза е друго, там си трябва гинеколог. И през това минах  #2gunfire

# 291
  • Мнения: 11
Предната вечер почти не мигнах от болки, но вчера ми дойде и болката започна леко да отшумява. Днес мога да си събера краката, да сядам и ставам без проблем. Ще трябва обаче да отида на лекар и да пусна някои изследвания, понеже се появява 2-3 пъти годишно. Опитвам се да си спомня каква ми беше диагнозата, когато отидох на лекар преди 15г и май става въпрос за абцес. Тогава бях мазала с ихтиол, но се бях влошила, след което ми го цепнаха.
И пак да уточня, че става въпрос за малките срамни устни ..... където косми няма.

# 292
  • Мнения: 133
Най - добре на лекар отиди!!!

# 293
  • Мнения: 11 382
Трябва да се изследва това, което е вътре в топчето. Предполагам Стрептоко или Стафилокок - упорити са гадините ...

# 294
  • Мнения: 1
Здравейте. Вече пети ден имам такова топче. Първо беше малко и не ме болеше. Вчера стана доста голямо и боли дори при леко докосване. Има тъмен връх. Прилича на пъпка. Не знам да се пробвам ли да изтискам, да мажа ли, не ми се иска да се стига до рязане и цепване Sad

# 295
  • Мнения: 11 382
Мажи с ихтиол.

Не виждам проблем да пробваш да го изцедиш. После добре почисти и дезинфикцирай. Умната да не изгориш лигавицата.

# 296
  • Мнения: 1 317
Преди 1 година съм писала и нямам нищо ново за добавяне - 5 пъти ми го сцепиха, 5 пъти се появи. Правих питката, мазах с ихтиол, успокоява се временно и после пак.
Свикнахме да съжителстваме с въпросното нещо. Хирург ме увещава, че трябва под пълна упойка да направят интервенция за почистване на целия канал. На мен не ми се ще. Sad По-лошото е, че започвам да усещам, че ще излезе и друго, от другата страна.

# 297
  • Мнения: 1
Здравейте!
Аз също имам топченце, но то е доста странно (имам го от доста години, може да се каже че преди да започна полов живот ми се появи) и през това време съм си ходила на гинеколози и нито един от тях не го е забелязал (или може би са се направили на разсеяни, знам ли Simple Smile ).
Та, както и да е. Бих го описала , че на допир е доста меко, издуто, сякаш е някакъв по рождение израстък. Понякога когато съм се протривала долу ме е боляло с дни. Примерно при по - вдигнато бельо. Намира се точно в края на срамните устни. Външно си изглежда като пъпчица , даже на моменти е незабележимо.
Само когато съм протрита ми е по - зачервено и се подува, иначе ако не го закачам и избягвам точно тази област да бръсна ( тъй като със самобръсначката го "закачам" ) нямам никакви проблеми.
Но все пак ми е любопитно според Вас какво е ?

# 298
  • Мнения: X
Промивки със смрадлика сутрин и вечер, 2 слл смрадлика се кипват в литър вода за 5 минути, престоява под капак половин час, цеди се и се подмивате с това нещо.

# 299
  • Мнения: 11 382
Здравейте!
Аз също имам топченце, но то е доста странно (имам го от доста години, може да се каже че преди да започна полов живот ми се появи) и през това време съм си ходила на гинеколози и нито един от тях не го е забелязал (или може би са се направили на разсеяни, знам ли Simple Smile ).
Та, както и да е. Бих го описала , че на допир е доста меко, издуто, сякаш е някакъв по рождение израстък. Понякога когато съм се протривала долу ме е боляло с дни. Примерно при по - вдигнато бельо. Намира се точно в края на срамните устни. Външно си изглежда като пъпчица , даже на моменти е незабележимо.
Само когато съм протрита ми е по - зачервено и се подува, иначе ако не го закачам и избягвам точно тази област да бръсна ( тъй като със самобръсначката го "закачам" ) нямам никакви проблеми.
Но все пак ми е любопитно според Вас какво е ?


Предполагам, че е кожно образувние или брадавичка.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт