Едно разочарование от приятел

  • 4 617
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Поставете се веднъж и на моето място, да ти се говори за това всеки път.


Не искам да се поставям на твое място  Naughty, точно затова и бих прекратявала моментално всякакви наченки на такива разговори.

# 16
За какви крути мерки по отношение на забременяването става дума? Не знам от колко време опитвате. Ако опитвате отдавна и не сте направили поне спермограма, как да укориш приятелката. Embarassed

# 17
  • Мнения: 337
Кажи им да си гледат работата, незнам как ги търпиш. Пак повтарям това е ВАШ проблем. Не се побърквай с мисли от рода на Кой ще ви гледа? Нищо не се знае, а и ме е яд че в БГ на децата се гледа като на бъдещи болногледачи, а не хора имащи право на собствен живот, както е навсякъде другаде. Има и много хора без деца, не защото немогат да имат, а защото не желаят. Темата е дълга, но изводът е Никакво посегателство и вмешателство в Личния ви живот. Ти решаваш! Peace

# 18
  • Мнения: 3 675
Да отидем на клиника по стерилитет.Изобщо не укорявам никого.Не се пазим от юни 2006.

# 19
  • Мнения: 3 675
Да,съгласна съм с котонче.Какви са тези неща, аз какво на моята приятелка да не й светя, да не питам случайно колко пъти прави секс и в каква поза за Бога.Аз за такива лични неща не съм я питала, въпроса е защо тя се меси,където не трябва.Тя не може да разбере, че не всички мъже са като нейния-да работи в магазин 3-4 часа.Естествено, че ще има желание за секс, моят почива само в неделя, работи по 10 часа на ден, освен това е със заболяване човека.

# 20
gitadam, не е трябвало по принцип да навлизаш в подробности нито с майка си, нито с приятелката си колко пъти и дали правите секс. Но ти явно си си такава, като гледам и колко си обстоятелствена във форума. Като споделяш такива лични неща, не е учудващо, че хората ти се качват на главата. И няма нужда от дрязги с приятели, които по принцип ти мислят доброто, но може би не са достатъчно тактични, за да го поднесат в правилен формат. Следващият път й казваш, че темата те наранява, че не желаеш да говориш повече на тази тема и й благодариш за загрижеността. Въобще не схващам как така ти говорят нещо неприятно, а ти траеш с месеци, докато се решиш да поставиш границата.
А може все пак да не е лоша идеята да се обърнете към клиника. Съветът й не е злонамерен или неправилен, просто е нетактичен (в настойчивостта си).

# 21
  • Мнения: 3 675
Коте-моте е права, явно цялата тази работа се дължи по-скоро на нетактичност,отколкото на някакви лоши чувства.Само не мога да разбера, защо майка се опитва да намесва приятелката ми в нашия личен живот.Той за това е ЛИЧЕН,всяка жаба да се знае гьола и да не гледа към гьола на другите жаби.

# 22
  • Мнения: 3 092
И аз разбирам че си наранена и че искаш това , което се е случило на приятелката ти да ти се случи и на теб и ти го пожелавам от цялото си сърце .
Друг е въпроса че за да "стане " бебе не е нужно да се прави секс всеки ден или пък по  принуда едва ли не ..просто не е нужно да се превръща във фикс идея и аз съм минала по този път  Simple Smile и знам какво е.
Не се сърди , но всъщност ти посещавала ли си доктор , правена ли е спермограма на съпруга ти или изобщо някакви изследвания  Thinking
Само това с oсиновяването на детето , казано от приятелката ти ме подразни , но ако не искаш някой така да окупира живота ти с нежелани , па макар и от добро сърце давани съвети , просто не му се доверявай и споделяй толкова . Hug

# 23
Само не мога да разбера, защо майка се опитва да намесва приятелката ми в нашия личен живот.Той за това е ЛИЧЕН,всяка жаба да се знае гьола и да не гледа към гьола на другите жаби.

Mайка ти вероятно по някаква причина смята, че връзката между вас е нарушена или че й правиш напук, следователно няма как да ти окаже нужното въздействие, за да постъпиш както е правилно според нея. Целта е благородна, затова впряга и приятелката ти "по женски" и прилага някакви прозрачни машинации. Приятелката ти иска да ти помогне, но не знае или не умее как. Няма какво да го мислиш - успокой се, без драми поговори с приятелката, а майка си познаваш и все ще се сетиш как да я неутрализираш. Моята от 4 години все ми намила по същата тема, казвам й, че не ми е време, а от време на време я шашкам с "не искам деца, ще ставам монахиня, решила съм го". Хич не й се връзвам.

Не си хаби нервите за глупости и успех!

# 24
  • София
  • Мнения: 53
Успокой, се, все пак година и половина не е прекалено дълго време. Освен това не е важно да правите секс всеки ден, а в дните на овулация, ако не ги следиш - е много вероятно просто да не сте уцелили подходящото време. Желая ти успех и не се впрягай - успокой се и всичко ще се нариди Peace  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 008
Майка ти е МАЙКА и за това се опитва по някакъв начин (не казвам,че е правилен) да помогне. Брадовчедка ми не можа да забременее 4 години. За този период не отиде на лекър нито веднъж Shocked. Многа и говорех, да отиде да се прегледа,да започне от някъде. Най-накрая се реши и докторът и беше казал,че всичко и е наред, но няма овулация и и беше изписал хапчета за овулация. Тя си ги поръча,но те се забавиха 2-3 седмици и точно преди да ги вземе направи тест и той положителен. И ми каза "Видяхте ли,то си е Божа работа,а вие не спряте да ме врънкате да ходя по доктори!". Та и аз съм на мнение,че това са си вашите лични неща и никоя приятелка не бива да дава съвети и да се меси.

# 26
  • Мнения: 1 761
Спри за известно време да общуваш с хора, които те карат да се чувстваш зле,дори да са ти близки приятели и роднини.

# 27
  • Мнения: 1 800
Успокой, се, все пак година и половина не е прекалено дълго време. Освен това не е важно да правите секс всеки ден, а в дните на овулация, ако не ги следиш - е много вероятно просто да не сте уцелили подходящото време. Желая ти успех и не се впрягай - успокой се и всичко ще се нариди Peace  bouquet

Подкрепям това мнение. Не е много време, но щом мъжа ти има проблем, хубаво би било да посетите специалист. Той може да ви каже какви са шансовете, какво трябва да правите, какво не, колко пъти , кога . Да ви изследват и двамата е най- добре и най- бързо да стигнеш до желато забременяване.
 
Явно майка ти има стари разбирания, че ще те изостави мъжа ти (особено пък когато има проблем) или, че няма кой да те гледа...Бабини девитини. Определено и двете нямат такт. Като ти заговорят по темата или не взимай участие, или я променяй, или излез за малко от стаята, ако не работи не ги виждай за известно време...

# 28
  • Мнения: 1 425
Коте-моте е права, явно цялата тази работа се дължи по-скоро на нетактичност,отколкото на някакви лоши чувства...
Peace
Това е истината така че се успокой. И майка ти и приятелката ти мислят само доброто.
Явно си по-чувствителна в момента. Опитай се да им обясниш и на тях (без нерви) че няма нужда всеки път за това да говорите и че така само те разстройват.
А това че е казала че е бременна чак в четвъртия месец - това е от суеверие наистина. Особено ако наистина е имала проблеми по-рано - разбираемо е. Аз лично съм го виждал дори у млади хора (под 25) при това работеши в компютърната промишленост - едва ли са от най-суеверните в България.
Жената просто се опитва да каже кое е проработило при тях сигурно, макар че дали ще помогне и при вас изобщо не е сигурно.
Между другото 2 пъти на седмица е съвсем нормално за секс, освен това при опити за бебеправене прекалено честия секс не е полезен.

# 29
  • Мнения: 1 817
Не се сърди на приятелката си! Тя със сигурност е имала причини защо да не ти каже! Peace
А пък майка ти със сигурност се тревожи най-вече за теб, а не толкова за това какво ще кажат хората, но по някога и такива случки са израз на майчинска любов! Моята майка в такива ситуации обича да казва, че като и аз стана майка някой ден, ще разбера защо така е казала/направила...
Майки, какво да ги правиш?!? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт