В градът на седемте тепета,живеят куп бъбриви мами с весели хлапета (Пловдив-14)

  • 16 326
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А за частните кухни, нещо да споделите? Къде са , що са , кви парички са? Чудех се има ли частни ясли и градини в града (сигурно има де), та ако можете и за тях малко инфо да дадете, щото май наистина няма да ни огрее за яслите! То много деца, много нещо бре!  Wink
За частните кухни не мога да споделя, никога не съм ползвала. Частни ясли в Пловдив няма.
За ясла 19 /до Каменица/ - дъщеря ми ходи там, заедно със сина на Кремена /също мама от форума/. Наплива за там наистина е голям. Нашите ги взеха година и малко след като ги записахме и доколкото си спомням номера на дъщеря ми от миналата година беше 225. Детето ти е много малко и според мен има големи шансове да го приемат. Съвета ми е като наближи време да приемат детето ти, да се интересуваш системно до къде са стигнали, защото нас леко ни бяха поприскочили. Най-големия прием е юни и септември, но приемат и през останалото време. За себе си мога да кажа - връзки не сме ползвали, подкупи не сме предлагали. Успех!

# 46
  • Мнения: 476
Linkata, благодаря! А доволни ли сте от самите ясли? Аз като подавах молбата - буквално я подадох през вратата и ми затвориха да си чакам номера, та дори не можах да поразгледам. Просто ми се стори странно.  newsm78

# 47
  • Мнения: 3 216
Да-определено сьм много доволна. Детето ходи с желание,учат ги на много неща. В яслата се научи да се храни сам,да пие от чаша. Имаха страхотно коледно тържество-децата пяха,танцуваха,бяха облечени в носии,изобщо беше страхотно. Големите казват стихчета,моя още не,разбира се.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Linkata, благодаря! А доволни ли сте от самите ясли? Аз като подавах молбата - буквално я подадох през вратата и ми затвориха да си чакам номера, та дори не можах да поразгледам. Просто ми се стори странно.  newsm78
И с нас беше така. Щом са ти дали номер - помни го и ги питай след време.
Кремена вече е казала, яслата е добра. За сега сме доволни.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
да ви питам ползвали ли сте услуги на диетолог,и познавате ли някой такъв в Пловдив?
защото имам доста кг за сваляне,четох доста диети и режими ,но ми се иска да се консултирам със специалист в тази област.ако може да ме насочите към такъв.

# 50
  • Мнения: 97
Здравеите ,виждам  че се обсъждат темите за ясла и градина .Ние сме чак догодина на градина ,но незнам как става като приемат само септември а ние сме февруари и как стои въпроса от ясла на градина дали ще ни държат или в къщи .

# 51
  • Мнения: 9
       
       Здравейте,
  бих искала да се присъединя към вас.
      Моето дете се казва Николай, роден на 12.03.07год.
             
             Живея между военна болница и евмолпия.

# 52
  • Мнения: 16
  Здравейте , мили мами,
 искам накратко да Ви се представя и да Ви предложа услугите си. Детегледачка съм, гледам дечица в моя дом от 15 години. Живея  в квартал Каменица , близо до градинката. Помогнала съм в отглеждането на десетина деца.
 По образование съм детска учителка, работих известно време в детска градина и ясла.
  Обичам децата , те са моят живот. Много се старая и чета  много по всички въпроси , свързани с отглеждане на децата. В ` Гледане на деца и помощ в домакинството` пуснах обява със заглавие ` Леля  Ценка гледа деца в своя дом. Пловдив` тук може да погледне някой, ако се интересува:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=246476.0                                                                                                                                          Много ми се иска да намеря едно детенце, което да гледам при мен, може почасово или пък по цял ден, според това как желае майката.  Може и по Програмата Подкрепа на Майчинството.
 Можете да ми пишете  на лични съобщения.

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 17:42 от Ценка Итова

# 53
  • Мнения: 394
Здравеите ,виждам  че се обсъждат темите за ясла и градина .Ние сме чак догодина на градина ,но незнам как става като приемат само септември а ние сме февруари и как стои въпроса от ясла на градина дали ще ни държат или в къщи .
Моя син и той е роден през февруари на 4 та в градините в Тракия не ми приеха молбата защото в момента набират набор 2005 и ми казаха че другата година ще ни вземат септември или юни 2009 с набора 2006! И съм го записала на ясла Слънчев рай с дарение от 100 лева исках за септември но ми каза че трябвало от време на време да ходи още от сега за да си пази мястото до септември! Rolling Eyes
А за Дарението аз си казах защото миналата година като ходих през юни ми каза че няма свободни места до 2009 септември и аз си излезнах сега когато е приема отидох отговора си беше същия и аз и намекнах че имам желание да даря нещо на яслата от каквото има нужда и тя тогава ми даде молба и ми каза че 100 лева ще и са от полза защото в момента набира средства за лекарския кабинет - за климатик! Та за този климатик бая мами ще трябва да се изредят с дарение!
И за кухнята в  Тракия аз два-три месеца взимах от Слънчев рай храната е прегоряла много пасирана и не се вижда от какво е направена и се преместих до пощата -коренна разлика но не е пасирана и в къщи я намачквам с мачкалото за варени картофи но е вкусна! И записването и за двете кухни става с един и същи талон който се взима от директорката на Слънчев рай но има разлика в дните на записване за двете кухни иначе записването става в същата ясла!

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 12:39 от neonkaa

# 54
  • Мнения: 394
да ви питам ползвали ли сте услуги на диетолог,и познавате ли някой такъв в Пловдив?
защото имам доста кг за сваляне,четох доста диети и режими ,но ми се иска да се консултирам със специалист в тази област.ако може да ме насочите към такъв.
И аз съм на същия хал! Flutter
Ако искаш да ме приемеш заедно да ходим и да се борим с килограмчетата!
Пиши ми на личния неразбрах от кой квартал си? Иначе и аз съм се настроила от февруари да почвам диети и тренировки в 60-класното! Crazy

# 55
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
да ви питам ползвали ли сте услуги на диетолог,и познавате ли някой такъв в Пловдив?
защото имам доста кг за сваляне,четох доста диети и режими ,но ми се иска да се консултирам със специалист в тази област.ако може да ме насочите към такъв.
И аз съм на същия хал! Flutter
Ако искаш да ме приемеш заедно да ходим и да се борим с килограмчетата!
Пиши ми на личния неразбрах от кой квартал си? Иначе и аз съм се настроила от февруари да почвам диети и тренировки в 60-класното! Crazy

Какво има в 60 класното? Аз живея срещу него, но не знам какво се предлага там. newsm78 Иначе ще се върна напролет в Пловдив, та може и да се видим на някоя тренировка  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 394

Какво има в 60 класното? Аз живея срещу него, но не знам какво се предлага там. newsm78 Иначе ще се върна напролет в Пловдив, та може и да се видим на някоя тренировка  Simple Smile
Има Тай-бо и народни танци!

# 57
  • Мнения: 9

       Може ли някой да ми каже къде се намира слънчев рай?
             
           

# 58
Здравейте искам да попитам има ли някоя мама, която е записала детенцето си в яслата или градината около Пещерско шосе ( в началото - преди прелеза )

# 59
  • Мнения: 6 206
Мен пък ме интересува дали някой знае коя е детската градина, която води дечицата на разходка в градската градина? Цяло лято ги гледам, че играеха там и ми се ще и ние да се запишем да чакаме ред в тази градина! Благодаря предварително за отговорите!
Между другото и аз ги гледах и ми беше чудно, нали градините почиват лятото май, направи ми впечетление много бяха организирани, няма да се очуде ако това е часната ДГ. А аз да попитам само 1 ли е в ПЛОВДИВ-часна и имали ясла часна изобщо, някой ако знае ще се радвам да сподели... Grinning
Най-вероятно става въпрос за католическата френска детска градина. Тя е полудневна.

Общи условия

Активация на акаунт