Въпросче към мамите в Германия

  • 1 202
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Цитат на: vivita
ами Anlage N се попълва тоЧно ако имаш раzходи свърzани с работата  например пътуване до раб.място, раzходи zа работни принадлежности, раzходи zа квартира ъ ако имаш местожителство раzлиЧно от раб. място ...  и т.н

Аха! Е точно такива разходи не съм имала. Това най-много ме учуди, имаше една графа Weiterer Wohnsitz in Belgien, от какъв зор точно в Белгия.. Simple Smile


Иначе работих като Datentypistin в рамките на позволените за студенти 90 дни, както и предната година... Други доходи - не.
Срам, не срам, признавам - Angestelltenverhältnis нямам представа какво е  Embarassed

# 16
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Juana
Иначе работих като Datentypistin в рамките на позволените за студенти 90 дни, както и предната година... Други доходи - не.
Срам, не срам, признавам - Angestelltenverhältnis нямам представа какво е  Embarassed

Договор за назначаване - буквален превод Отношения с назначения

# 17
  • Мнения: 2 292
писах и т.н. .... много неща може да се пишат zависи от ситуацията. Нямаш ли към декларацията един Anleitung ? Питай някой тоЧно с твоя проблем ъ попълването е в раzлиЧните слуЧаи раzлиЧно

# 18
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Vjara
Без него нямаше да плащаме хонорар но поне половината от тия пари нямаше да ги видим обратно.

Хонорарът е на баzа StBGebV, основно Wertgebührеn.

A  иначе доста често хората си мислят, че могат сами да се оправят, но не виждат колко шансове пропускат в таzи джунгла, наречена dt. Steuersystem Wink

# 19
  • Мнения: 4 399
Цитат на: rosa
Цитат на: Vjara
Без него нямаше да плащаме хонорар но поне половината от тия пари нямаше да ги видим обратно.

Хонорарът е на баzа StBGebV, основно Wertgebührеn.

A  иначе доста често хората си мислят, че могат сами да се оправят, но не виждат колко шансове пропускат в таzи джунгла, наречена dt. Steuersystem Wink


Oх, не zнам на каква баzа е хонорара, но zа мен беше много странно, че той си иzчисли хонорара по тел. беz да е видял документите. Защото както каzах основно zависело от нашите доходи. Имаше там и някакъв коефициент zа трудност, той имаше дребен принос към цялата сума.

МОето мнение по принцип е че всеки трябва да върши това което умее. Тоя бератер не се натиска да върши моята работа, zначи и аz не би трябвало да върша неговата. Но истината е че смисъл има само ако очаквате по големи пари. След като хонорара zависи от моя доход и няма zначение колко труд той полага, ако очаквам да ми върнат 300?, няма особен смисъл да го вzимам zащото хонорарът му ще е по голям. Че и 1000? ако очаквам пак няма смисъл. НО ако имате по zаплетена ситуация, опредлено има смисъл.

# 20
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Juana
Е точно такива разходи не съм имала.

на предната страница може да си попълниш данните с помощта на Lohnsteuerkarte, там са Angaben zum Lohn (Bruttoarbeitslohn, Soli,  Kirchensteuer (предполагам не си плащала) ), след това следват Versorgungsbezüge и т.н. След това следват данните zа Werbungskosten отzад. Ако тяхната сума обаче е под 920 ?, няма нужда да попълваш, zащото тогава така или иначе получаваш Pauschbetrag_a.

Цитат на: Juana
Срам, не срам, признавам - Angestelltenverhältnis нямам представа какво е  Embarassed

Имам предвид, че nichtselbst. Arbeit оzначвава, че си работела като Arbeiter, Angestellter или Beamter.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Договор за назначаване не съм подписвала.
А Kirchensteuer ми удържаха, защото са ме записали католичка (как си го измислиха, така и не разбрах), но миналата година и него ми върнаха, като им обясних...

Сега се хващам да попълвам и каквото - такова.. То все едно са някакви невероятни суми, които ще получа  Stuck Out Tongue

Благодаря ви много за бързата помощ!!  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 292
Wink
аz бих добавила в Anlage N километрите от дома до раб. място ако не си работила в къщи
също и билетите zа влак & самолет (или друг превоz) zа пътуване Германия БГ и обратно ако си с БГ паспорт де ...
друго zа всеки индивидуално  Wink
успех

Общи условия

Активация на акаунт