Помощ имам много пъпки по лицето-как да ги премахна

  • 33 522
  • 118
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Вече повече от 3 месеца се лекувам при докотр Маркова, но няма никъкъв ефект/ама аз нали съм си упорита/. В момента издирвам друг дерматолог. Моля да препоръчате някой, от който сте доволни! Мерси предварително!
Ами аз също бях споделила, че не съм очарована от Маркова!
Зинерита - имайте впредвид, че не е подходящ за продължително и постоянно лечение! Ползва се не повече от 3 седмици след смесване на съставките, като повече от две опаковки не се препоръчва! Иначе действа добре - намалява омазняването определено, избистря лицето! Слага се дори под грим! Антибиотично средство е, цената му е около 15 лв.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 800
Зинерита - имайте впредвид, че не е подходящ за продължително и постоянно лечение! Ползва се не повече от 3 седмици след смесване на съставките, като повече от две опаковки не се препоръчва!

Да, на мен ми го предписаха само за 2 седмици, но още след първата нямах вече пъпчици и го спрях.

# 17
за всякакъв тип кожа ли е

# 18
сестра ми имаше такъв проблем наскоро...отиде при специялист и и изписаха лосион и кремче на BIODERMA и ефекта беше поразителен няма и следа от тях...а иначе диагнозата и беше мисля че ерецит или нещо такова
аз нямам такъв проблем с кожата но също си взех лосиона но моя е за мазна кожа и е много добър почиства перфектно взех си и това дето го рекламират за VICHY дето реорганизира епидермиса и от него съм много доволна той елиминира натрупалите се мъртви клетки и ограничава бактериалното развитие
мисля че и за твоя случай са подходящи но естествено трябва мнение на специялист. просто като отидеш там я попитай за нещата които ти е казала всяка от нас но в никакаж случай не ги взимай преди да те прегледат защото всяка кожа е различна
а иначе за цената лосиона на BIODERMA  беше маи 17 или 19 лв там някаде а кремчето на VICHY 25 лв
стискам палци да ти мине бързо

# 19
  • Мнения: 7 947
Не зная дали е за всякакъв, но тъй като мазната кожа е предразположена към акне, а продукта е против акне - ме навежда на мисълта, че е за мазна...А и действително има разлика от пъпки до пъпки и аз лично не бих експериментирала да купувам каквото и да е без преглед!
За Биодерма - доста съм писала, но определено не е най-добрия продукт! Гела за измиване - не е лош, но не е нещо особено. Кремовете - матиращия дневен за мазна кожа - въобще не матира, а напротив, лъсва, оцветения също опитах, но е ужасен - след час, два лицето си лъсва, все едно не си го слагал! Лечебния за пъпки - никакъв ефект! Виши - подобна история, дори бих казала че Биодерма са по-добри! Явно е въпрос на кожа...Да не говорим, че това са преди всичко козметични средства, а не лечебни!

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 16:54 от viliko

# 20
  • Мнения: X
Здравей, и на мен ми излизат пъпки. Не много, но има.
Кожата ми е смесена, даже съм мазничка отива.
Не е акне.
Предимно подкожни мазнини, които често излизат около носа или бузите. Не стават за изстискване, не излиза връхче или нещо подобно, просто си стоят няколко седмици, като подутини по лицето.  #Cussing out

Лошото е, че дори и да не ги стискам, пак пората се разширява, или остава червено петънце, което трудно избледнява.

Скоро ходих при дерматолог и ми изписа цинк на таблетки (eто това спокойно можеш да си го вземеш, пие се по едно хапченце на ден, витамини със съдържание на цинк също стават) и Lysanel Active, 22 лева го взех- слага се само на проблемните участъци. Първите няколко пъти щипе ужасно, но после кожата привиква.

След първото нанасяне вечерта, на сутринта вече пъпките бяха станали на коричка.  Grinning
Иначе би отнело седмици, ако ги чакам сами да се развият. Така че съм много доволна.

Но ти наистина е най-добре да се прегледаш при дерматолог. Не при козметик. Козметика стиска, дерматолога изписва лекарства.

Ако си без направление, както бях аз, ще ти вземе 20 лева да речем. Плюс 20-30 лева за нещата, които ще ти изпише.... 50 лева не са много, това е лицето ти все пак.
Все пак няма гаранция, че и дерматолога ще те "улучи", но според мен си струва риска.

Добре е и хормоните да се изследват. И аз мисля да се изследвам за всеки случай, но може и да е наследствено.

А иначе и мен лазера нещо ме влече, но не съм пробвала още. Химическият пилинг ме ужасява.
Мисля да пробвам в студио "Пикасо", цената е около 60 лева на процедура, но какво точно се прави и колко процедури са необходими- не знам.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 18:54 от Анонимен

# 21
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Голямата ми дъщеря има акне, което предполагам е от пубертета. Имам записана рецепта, която не съм изпраобвала и не мога да кажа какъва е резултата. Ето рецептата: 50 мл. етилов спирт, 20 мл камфоров спирт, 1 блистер  хлорнитромицин.

# 22
  • Мнения: 764
"Акнедерм" препоръчвам аз!

# 23
  • Mонтана
  • Мнения: 413
ексфолиак,на мен мн ми помогна.за по малко от месец из4езнаха сега имам само малки белези,а като видя 4е пак излизат си правя маска с мед ,стоя 20мин ,и на другия ден лицето ми сияе,пробваи!!!!

# 24
  • Мнения: 289
Аз водих доста упорита война с пъпките (май няма дерматолог, който да не съм посетила и мазило, с което да не съм се мазала). В крайна сметка единственото, което при мен има по-траен ефект е билков пилинг. Вече трета година правя по две-три процедури (зимата) и ефекта е поразителен (имах и белези, които почти напълно изчезнаха). След процедурите кожата се омазнява значително по-малко, порите се свиват и не се запушват толкова интензивно. Но не е евтино - една процедура е около 100-120 лв. Лазер вероятно също е добро решение, но мен лично леко ме е страх да се подложа на подобна процедура - доста агресивно ми се струва. 
Иначе определено добър ефект за поддържане на кожата имат трите стъпки на Клиник  Peace

# 25
  • Мнения: X
В крайна сметка единственото, което при мен има по-траен ефект е билков пилинг
Хей, и аз се интересувам от билков пилинг!  Simple Smile
Боли ли? Има ли рани?
Знам само, че не е толкова агресивен, колкото химическия. Една козметичка миго предлагаше за 35 лева преди една година или май това беше цената на продуктите. Но като видях твоите цени, доста евтино излиза, че да се доверя.
Ако някой си е правил билков пилинг във Варна, ще съм благодарна, ако сподели.

Лазер вероятно също е добро решение, но мен лично леко ме е страх да се подложа на подобна процедура - доста агресивно ми се струва. 
Ами аз последно към лазер се бях насочила, но някъде четох, че много боляло.
Ако има добър ефект, бих се жертвала де...  Joy
Никъде не прочетох какъв е резултата от лазера.

# 26
Не зная дали е за всякакъв, но тъй като мазната кожа е предразположена към акне, а продукта е против акне - ме навежда на мисълта, че е за мазна...А и действително има разлика от пъпки до пъпки и аз лично не бих експериментирала да купувам каквото и да е без преглед!
За Биодерма - доста съм писала, но определено не е най-добрия продукт! Гела за измиване - не е лош, но не е нещо особено. Кремовете - матиращия дневен за мазна кожа - въобще не матира, а напротив, лъсва, оцветения също опитах, но е ужасен - след час, два лицето си лъсва, все едно не си го слагал! Лечебния за пъпки - никакъв ефект! Виши - подобна история, дори бих казала че Биодерма са по-добри! Явно е въпрос на кожа...Да не говорим, че това са преди всичко козметични средства, а не лечебни!

пиленце всеки тип кожа е различен аз лично съм доволна от това което ползвам ... лосиона който е за почистване незнам дали си го ползвала но смятай щом след измиване с пяна и после като мина с него по памучето има черно...представи си за какво почистване говорим...а на нея и трябва освен лечебните работи и трябва и точно такъв почистващ лосион...
а за крема не на виши а на биодерма дето го ползваше сестра ми беше един розов спец за ерецид който и помогна много повече от разни други по-скъпи марки...
така че си зависи много ...

# 27
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
ползвала съм , какво ли не...без никакъв ефект...единственото , което действа при мен  е Акне Аут Peace...на третия - четвъртия ден , пъпките се изсушават , а нови не излизат...естествено следя изкъсо и ако почнат пак - пак мажа...

# 28
  • Мнения: 7 947
Не зная дали е за всякакъв, но тъй като мазната кожа е предразположена към акне, а продукта е против акне - ме навежда на мисълта, че е за мазна...А и действително има разлика от пъпки до пъпки и аз лично не бих експериментирала да купувам каквото и да е без преглед!
За Биодерма - доста съм писала, но определено не е най-добрия продукт! Гела за измиване - не е лош, но не е нещо особено. Кремовете - матиращия дневен за мазна кожа - въобще не матира, а напротив, лъсва, оцветения също опитах, но е ужасен - след час, два лицето си лъсва, все едно не си го слагал! Лечебния за пъпки - никакъв ефект! Виши - подобна история, дори бих казала че Биодерма са по-добри! Явно е въпрос на кожа...Да не говорим, че това са преди всичко козметични средства, а не лечебни!

пиленце всеки тип кожа е различен аз лично съм доволна от това което ползвам ... лосиона който е за почистване незнам дали си го ползвала но смятай щом след измиване с пяна и после като мина с него по памучето има черно...представи си за какво почистване говорим...а на нея и трябва освен лечебните работи и трябва и точно такъв почистващ лосион...
а за крема не на виши а на биодерма дето го ползваше сестра ми беше един розов спец за ерецид който и помогна много повече от разни други по-скъпи марки...
така че си зависи много ...
Ами честно казано, щом след измиване с гела пак има черно по памука - значи не е особено добър - както и казах своето мнение. Иначе, разбира се че си зависи от кожата, аз просто не съм доволна.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 061
Zinerit. Купува се от аптеките и в листовките пише как се използва. Най-ефикасното лекарство. Аз го ползвам от две години при появата на някоя пъпчица веднага намазвам и веднага завяхва, да не говорим, че кожата се възстановява много бързо след това. Моята е много светла и най-дребната пъпчица си личи. Zinerit-a действа безотказно.

Общи условия

Активация на акаунт