Списък за близнаци и майката от първа необходимост

  • 120 651
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 988
Дъмпер, благодаря ти за коментарите и съветите.   bouquet

Може би трябваше да отбележа, че това е общ списък и че някои неща, като помпата например, е включена само като подсещане и модел, за да ги разуча, но нямам намерение да я купувам преди да разбера дали ще ми е необходима. Тук в болницата ще имам помпа, и после, ако кърмя (дано!) ще ми дадат за началото една малка единична ръчна...

Бархетните одеала за повиване ми казаха, че били много удобни да се подлагат на дивани и прочие, за да се предпазват. Аз също нямам намерение да повивам. Мислех си да взема на първо време един комплект (2 бр.) с идеята, че все ще влязат в употреба.  newsm78

Капките против колики и газове в списъка са определени марки, които се изписват от 90% от педиатрите. Гледах един близнашки американски форум и там си бяха направили анкети за това кои неща са must have и кои са don't bother. Аз мислех да ги купувам по-късно, но видях, че по-голямата част от мамите там са гласували, че капките са must have.

И аз не знам защо биха ми трябвали 1 голяма + 2 малки чанти за памперсиnewsm78 Но ги видях в американските списъци и ги включих. Смятам обаче в началото да ползвам тези, които ще ми дадат в болницата и ако имам нужда от друга/и, тогава да купувам.

Същото се отнася и за адаптираното мляко. Ще се ориентирам по болничното такова.

За дрешките си мислех да питам тук специално. Гледам, че ги делят на следните размери: за новородени (до 1 месец), 0-3 месеца, 3-6 и т.н. Ако купя направо 3-6 ще бъде ли грешка? Или да набавя и малко 0-3?

А спалните чували и усмирителните ризи за колко големи бебета се препоръчват? В американската тема ми казаха, че техните бебета са спели по-спокойно в "усмирителни ризи".

# 61
  • Мнения: 7 803
аз от тези до 1 месец не взех изобщо, направо от 0 до 3. другите ще са им доста големки. за капките не знам, моята едната беше с колики, другата връщаше. бебетата първия месец не мърдат като спят, после почват постепенно да се размърдват и тогава вероятно да ползваш спален чувал. аз постилах навсякъде от пелените дето са за всичко  Crazy но си зависи от сезона и температурата все пак.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 229
  3-6 месеца за близнаци може да са големи. Вярно че бързо наваксват и дръпват доста на см, но в повечето случаи близнаците се раждат по-малки на кг и ръст. Моите например се родиха по 46, и 47 см и определено ползвах поне месец и от най-малкия размер. Първите месеци порастваха с по 5 см обаче някъде  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 19
Записвам се в темата, че ми остават около два месеца, а всичко ми е като в мъгла все още..  Grinning

# 64
  • Мнения: 276
Записвам се в темата, че ми остават около два месеца, а всичко ми е като в мъгла все още..  Grinning
И аз съм така. Grinning

# 65
  • Мнения: 36
Здравейте! Имам един въпрос понеже не съм навътре в нещата. Може ли новородените бебенцата да спят в едно креватче в първите 1-2 месеца?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 727
Да, моите спаха докъм 8-мия в едно легло.
Първия месец дали спяха в порт-бебета

# 67
  • Мнения: 4 306
Да и моите спяха до към 4-5 месец заедно в едно легло, после ги разделихме, после пак ги събрахме, само че в по-голямо.

# 68
  • Мнения: 4 473
Моите си спят всеки в неговото си легло, като последните са долепени едно до друго.  Ако имах възможност да се клонирам  Crazy щях да ги сложа и в отделни стаи, за да не се будят взаимно.  ooooh!

# 69
  • Мнения: 21
Моите също спаха до 7-мия заедно в едно легло без никъкви проблеми. После взехме още едно легло

# 70
  • Мнения: 48
За дрешките си мислех да питам тук специално. Гледам, че ги делят на следните размери: за новородени (до 1 месец), 0-3 месеца, 3-6 и т.н. Ако купя направо 3-6 ще бъде ли грешка? Или да набавя и малко 0-3?

Аз бях взела най -малките размери дрехи и си ги носихме доста време .Моите бебчета не растат толкова бързо на сантиметри.В момента сме на 7 м. и са на по 65 и 68 см.

# 71
  • Мнения: 48
А за кошарките ,всеки си спи в неговата кошарка.

# 72
  • Sofia,Bulgaria
  • Мнения: 9
Здравейте на всички!Да са Ви живи и здрави дечицата.Аз съм бъдеща леля на близнаци!!!Имам един въпрос - знаете ли за аксесоари, с които се различават близнаците.Например гривнички(безопасни,разбира се) или разни други неща.Бихте ли ми споделили.

# 73
  • Мнения: 7 803
 Joy искренно ме разсмя. не ми се е налало да ползвам такива аксесоари, а свеки ги различаваше по чорапите и дрехите  Simple Smile

# 74
  • Sofia,Bulgaria
  • Мнения: 9
 Simple Smile   не се шегувам.Незнам за бъдещата мама-сестра ми,но аз като леля наистина се чудя дали ще се справя  Simple Smile   чудех се за някакъв конец или мартеничка или и аз незнам.По дрехите - как ? трябва всеки от тях винаги да е в един и същи цвят ? Дайте идеи  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт