Градината - идеи и решения

  • 155 291
  • 285
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 034
семенцата ми тръгнаха, много съм доволна  Mr. Green засега невенът ми направо избуя и ще трябва предсрочно да го местя в саксии, кориандърът ми поникна, див лук, див чесън, две пълзящи и няколко корена доматчета  Hug

# 136
  • Мнения: 2 242
Много полезни неща открих, благодаря ви
ето малко и от мен

http://www.sad.ru/LD.php руски сайт пълен с идеи (много ми беше полезен за проекто-дизайна на градината, има дори готови проекти)
http://landesign.boom.ru/ideas/alpinarium.htm руска книга за алпинеуми
http://www.zeleno.bg/ български портал за озеленяване (ето и един календар http://www.zeleno.bg/?action=view&catid=75)
http://gradina.start.bg/
http://forum.flowersnet.info/ форум на FlowersNet
http://www.dvoribalkon.com/articles/yard%20design.htm (различни статии, но на мен най-полезни са ми секцията със съвети и растителност)

после ще пусна още
имах и програмки за проектиране, ако на някой му трябват да свирка

В момента издирвам снимки и идеи за дървена асма (нещо в стар стил) и пътеки ?

# 137
  • Мнения: 3 034
не съм сигурна дали те разбрах (дървена асма?), но ето някои идеи за подпори на различни пълзящи растения (състаряването може да постигнеш и с лаково покритие или направо с избор на състарено дърво):

http://www.agpix.com/catalog/AGPix_jhorton/large/AGPix_jhorton_0904_Lg.jpg

http://www.thevillagenews.com/images/photos/01-13-05-Rogers-4.jpg

http://growing-image.com/_img/portfolio/carpentry/Redwood-trelli … eck-Sausalito.jpg

http://www.pecorfamily.com/Blog_202006_2D04_2D01_20Trellis_thumb.jpg

http://www.flickr.com/photos/16577536@N00/166075946/in/set-591233/

http://summerville-novascotia.com/SummervilleGarden/GrapeTrellis … uly16-2003-a1.jpg

# 138
  • Мнения: 3 034
пътеки в градината ако имаш предвид, то има толкова снимки, че...  #Crazy ето някои в по-стар стил ако това ще е стилът на цялата ти градина:

http://www.lasarrazine.com/images/gardenpath.jpg

http://www.livingpictures.org/garden/gardenpath1.jpg

http://www.paghat.com/images/pathshadecorridor_may.jpg

http://www.ctgec.org/images/home-garden-path.jpg

варианти без настилка: http://images.jupiterimages.com/common/detail/75/56/23425675.jpg

http://www.thriftyfun.com/images/articles8/Garden-Path1_250x333.jpg

тук има галерия със снимки на градински пътеки (малко надолу): http://landscapingideas.the-landscape-design-site.com/garden-path/

# 139
  • Мнения: 3 034
момичета, това е градинарската секция в сайта на ВВС, има много красиви неща и полезни идеи. може да си направите и собствена виртуална градинка и да пробвате различни дизайни, да видите как ще изглежда това, което планирате и т.н.  Peace

http://www.bbc.co.uk/gardening/design/

# 140
  • Мнения: 1 494
Благодаря, simplyaven! Hug

# 141
  • Мнения: 3 034
за нищо   bouquet сега ми се обади моята възрастна съседка, която е страхотна градинарка, че се е сдобила с една много апокрифна книга за градинарство тук, в прерията и отивам да пия кафенце и да крада идейки  Mr. Green

сетих се нещо за градинските пътеки, тъй като и аз ще правя тази година: можете сами да си направите плочите за пътеката. купувате си цимент (аз взимам бял), избирате си в каква форма ще са (за кръгла ползвате стара тенджера или тавичка, за квадратна - кутия за сладки примерно, за правоъгълна - пак тавичка), разбърквате си цимент да напълни формата около 5 см, зависи колко дебели плочи искате и когато малко стегне, но все още е мек, започвате да апликирате в него - аз съм ползвала парченца от счупени стъклени и керамични неща, съседката ми има с листа от различни растения, стават много красиви неща, само да си развихрите фантазията  Hug за съжаление тук е още зима и има сняг, не мога да ви ги снимам, но като се запролети ще направя един тур  Grinning

# 142
  • Мнения: 2 631
simplyavenbouquet
чудесна идея за пътечка!
И децата могат, да се включат в апликирането!

 Peace

# 143
  • Мнения: 301
Идеите за пътечките са страхотни само че да кажа нашите са от облицовъчен камък и зимата измръзват и напролет много се ронят камъните

# 144
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
И нашите питеки са с камък.и също се ронят,но само след студовете,после вече няма. Hug

# 145
  • Мнения: 2 242
Simplyaven златна си kiss, много ти благодаря! Намерих няколко интересни неща, може да свършат работа. За асмата търся различни конструкции, понеже терасата над която ще стои е огромна и трябва добре да се помисли за стабилно нареждане на гредите, без да засенчва много. А за пътеки търся вдъхновение от гледна точка на дизайн – градината ни е 800кв и много грозно би станало ако не измисля как да се съчетават и преплитат… барабар с останалите елементи дето съм планирала Joy

ZuzyM хареса ми комбинацията на камъните във вашата градина, даже съчетаването с фасадата. Аз точно това съчетаване на подходящият стил търся (че да не стане манджа с грозде) Къщата ни е еркерна и много й отива стар български стил…. За това се спрях на пътеки от камъни.
Това лющене проблем ли е? Да не се наложи след 5г да подменяме камъните?

Ако някой се интересува от реденето на камъните в пътечката  http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=242


# 146
  • Варна
  • Мнения: 2 309
ZuzyM ти направо ме уби! Shocked А аз тъкмо такива камъни мислех да купувам за вилата ни. Да не би да се рони свързващата смес, а не самият камък? newsm78 Не си представям толкова нездрав камък..... А за сместа сигурно си има някой чалъм, така, че да се направи студоустойчива. Или може да се елиминира и да се поставят плочите само върху пясък? Уф, само си гадая, аз.... кой знае какви ще ги сътворя с моите пътечки?! Thinking
П.С. Аз говоря за камъни тип плоча, гнайс май му казват. Твоите ми се виждат по- кръгли, дали има значение?

# 147
  • Мнения: 301
Северина нашите ги знам като облицовъчни и не не се рони свързващата смес,а смите камъни се лющят в неделя ги чистих от зимата .Но имай впредвид,че вече пета година са нвън и видимо нищо им няма.

# 148
  • на село
  • Мнения: 1 031
Нашите камъни са ивайловградски гнайс и няма никакъв проблем.

# 149
  • Мнения: 3 034
simplyavenbouquet
чудесна идея за пътечка!
И децата могат, да се включат в апликирането!

 Peace

наистина могат да станат много интересни неща, а се оползотворяват и изпочупените съдове  Joy аз вчера питах съседката по-подробно и тя ми каза, че ползвала някакъв стар тиган, махнала му дръжката. като стегне цимента се свива и плочата се вади без проблем.

за роненето: понеже тук е мнооого по-студено, купуват си хората цимент за влажни места, има смес строителна, която е по-устойчива на вода, влагата не прониква и няма такова ронене. ние също направихме патиото миналата година с такъв и няма ронене засега  Peace

Simplyaven златна си kiss, много ти благодаря! Намерих няколко интересни неща, може да свършат работа. За асмата търся различни конструкции, понеже терасата над която ще стои е огромна и трябва добре да се помисли за стабилно нареждане на гредите, без да засенчва много. А за пътеки търся вдъхновение от гледна точка на дизайн – градината ни е 800кв и много грозно би станало ако не измисля как да се съчетават и преплитат… барабар с останалите елементи дето съм планирала Joy
Цитат

  bouquet щом ти е толкова голяма терасата, май класиката с дебелите греди на по-голямо разстояние ще свърши най-добра работа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт