За сока от моркови

  • 2 105
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Проблем ли е ако всеки ден детето ми приема сок от моркови.Давам сокчета Теди.
Една позната ми каза че не трябвало да се дават всеки ден,заради пренасищане на организма.

Зависи какво количество предлагаш. Едва ли на тази възраст от 50 мл. дневно, напр., ще се случи нещо опасно. Освен това лично аз съм против точно тези сокчета, поради добавена захар. Предпочитам сокоизтисквачката. Нашата е основно за твърди плодове и зеленчуци, като морковите обикновено смесваме с ябълки.

# 16
  • Мнения: 508
Да. Получава се нещо такова. С две приятелски деца го видях с очите си. Кожата им буквално доби оранжев отенък.
И преди е имало тема по въпроса. След малко ще се опитам да я намеря.
Peace
да, но не става въпрос само за оранжав отенък,аз самата съм алергична към моркови-майка ми ми е давала прясно изцеден сок от моркови всеки ден по 200мл. #Crazy,а сега спори с мен че алергията ми не е приченена от това,при все че в рода ни няма алергични хора newsm78.то вярно че не мога да съм 100 процента сигурна че е от това голямо количество,но ти препоръчвам да редуваш соковете и да не прекаляваш с количеството Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 15 222
Да, може да се прояви и алергия.
Исках да кажа, че дори и да няма алергична реакция, може да се получи някакво пренасищане, очевидният резултат на което е въпросното жлътване.  Crazy

# 18
  • Мнения: 24 467
"Внимавайте! Витамин А е единственият витамин, при който свръхприемът да причини токсични прояви именно резултат на прекомерна консумация на храни, които го съдържат в големи количества.
Взимани в кратък период от време, големи количества витамин А могат да причинят раздразнителност, главоболие, повръщане, болки в костите, обща слабост, размазано виждане. "

От:
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=19&id=2105

Говорим обаче за сок в бутилка с неизвестно за мен количество на този витамин на 100 мл. продукт.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз като бебе съм била пожълтяла цялата от соковете от моркови,изглежда майка ми се е престаравала.Специално тези бутилирани сокчета ме съмнява колко точно моркови съдържат.На етикетите на подобни съм виждала освен захар и добавени аромати,за мен не са подходящи за малки деца,не съдържат нищо полезно.Това ли е единствената течност,която детето поема?Защото ако пие и вода,можеш преспокойно да спреш да даваш сок изобщо,детето нищо не губи.На тази възраст се храни достатъчно разнообразно,а и плодовите пюрета са с пъти по-полезни от соковете.Ако поема течности само под формата на този сок,скрий сока и предложи друго-детски чай напр.Според мен като ожаднее достатъчно ще го пие.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Блонди, това не го знаех, че трябва да се консумират със зехтин или олио. Моята дъщеря пие сок от морков през ден. Предварително правя лека топлинна обработка.

# 21
  • Мнения: 757
изобщо не е хубаво да се дава всеки ден

Общи условия

Активация на акаунт