детските

  • 2 077
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 961
А защо за второ 600 лева, а за трето и повече по 200 лева? Егати, по едно време искаха прираст, сега май ограничават раждаемостта........

Ами, има една определена група, които се изхранват от социални помощи, помощи за раждане на деца и детски. Сигурно е заради тях...

# 16
  • Мнения: 245
и аз имам въпрос по темата- случая при нас е - не сме подавали документи и не сме взимали детски до сега - година и 3 месеца. мъжът ми вчера смята,че имаме право  и сега ще се задействаме . изплащат ли се и старите пари, при подадена служебна бележка за доходите ни за миналия период ?

# 17
  • Мнения: 24 467
Чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 93 от 2004 г.) Месечните помощи за деца до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст се отпускат от началото на месеца, през който е подадена молба-декларацията с необходимите документи и са налице условията по чл. 7 ЗСПД.


Това е от правилника за приложение на закона.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
не се изплащаха детските за минал период, преди три години изпуснахме един месец, сега ако има промени  незнам.

# 19
  • Мнения: 245
мерси Judy Simple Smile

# 20
  • Мнения: 24 467
Логиката при соц. помощи, т.е. относно забраната за изплащането им за минали периоди е, че ако чмовек не ги е поискал обективно не е имал необходимост от тях. Това е едно от различията с обезщетенията.
Сега видях, че имало анкета. Въпрос към авторката- поясни, какво точно те интересува, с анкетата не ми е съвсем ясно. Бюджетните закони обикновено са в сила от 01.01. на съответната година. Така е и с настоящия ЗД на РБ за 2008 г. - "ЗАКОН за държавния бюджет на Република България за 2008 г.,Обн., ДВ, бр. 113 от 28.12.2007 г., в сила от 1.01.2008 г.".

# 21
  • Мнения: 1 217
Според този новия закон вече с този доход от 300 лв. на член от семейството, влизаме в кръга на имащите право за получаване на детски. Мога ли сега през януари да си подам бележка за доходите от януари до декември 2007? И какви други документи са необходими?
И мен ме интересува точно този период.
Какви документи още трябват за подаване за детски.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Копие от акта за раждане на детето и оригинал за сверка. Личните карти на родителите.

# 23
  • Мнения: 506
Нещо не ми е ясно newsm78, защо на мен все още ми превеждат по 18лв?
Я някой да обясни малко по-бавно, като за мен, че съм малко тъпо и много разсеяну! Mr. Green

# 24
  • Мнения: 506
Нещо не ми е ясно newsm78, защо на мен все още ми превеждат по 18лв?
Я някой да обясни малко по-бавно, като за мен, че съм малко тъпо и много разсеяну! Mr. Green
От тази година 01-ви ли ще стават по 25лв, че ако е така аз след 20-ти ще разбера дали са толкова?

# 25
  • Мнения: 24 467
Нещо не ми е ясно newsm78, защо на мен все още ми превеждат по 18лв?
Я някой да обясни малко по-бавно, като за мен, че съм малко тъпо и много разсеяну! Mr. Green

Вероятно последно си получила за м-ц декември, за това.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 225
Януари ще изплатят детските за декември, т.е. 18 лв.
Нещо не ми е ясно newsm78, защо на мен все още ми превеждат по 18лв?
Я някой да обясни малко по-бавно, като за мен, че съм малко тъпо и много разсеяну! Mr. Green
От тази година 01-ви ли ще стават по 25лв, че ако е така аз след 20-ти ще разбера дали са толкова?
Това ще го разбереш Февруари.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 584
Копие от акта за раждане на детето и оригинал за сверка. Личните карти на родителите.
освен тези документи какво още трябва да занеса,  бележка за дохода на мен и моя съпруг май и има ли още нещо, и тези бележки за колко месеца назад трябва да са
малко е объркано но досега не съм взимала детските защото с 1лв. надвишавахме  #Crazy

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
За дохода служебна бележка за 12 месеца назад.

# 29
  • Мнения: 506
Януари ще изплатят детските за декември, т.е. 18 лв.
Нещо не ми е ясно newsm78, защо на мен все още ми превеждат по 18лв?
Я някой да обясни малко по-бавно, като за мен, че съм малко тъпо и много разсеяну! Mr. Green
От тази година 01-ви ли ще стават по 25лв, че ако е така аз след 20-ти ще разбера дали са толкова?
Това ще го разбереш Февруари.  Rolling Eyes
Защо февруари? newsm78
Ами за януари пак ли по старо му? Thinking
Едно е ясно-към 20.01 ще разбера! Peace

Общи условия

Активация на акаунт