Неграмотен екип издава детско списание

  • 2 994
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
Мен ако питаш, то по-правилно би било твърдението, че неграмотен екип управлява цялата държава. ... А как бихме могли да уважаваме или да се доверяваме на публични личности, които, явно, не са си направили труда да усвоят родния си език, а са с претенциите на знаещи и можещи....
След като министър Стафан Данаилов, написа пред толкова хора - "Збогом", и след онова недоразумение Нина Чилова, предполагам си я спомняте, неграмотниците в пресата просто бледнеят. Е, какво да искаме при положение, че хора, с ранг министър на културата, са неграмотни. Tired

# 16
  • Мнения: 9 052
Мен ако питаш, то по-правилно би било твърдението, че неграмотен екип управлява цялата държава. ... А как бихме могли да уважаваме или да се доверяваме на публични личности, които, явно, не са си направили труда да усвоят родния си език, а са с претенциите на знаещи и можещи....
След като министър Стафан Данаилов, написа пред толкова хора - "Збогом", и след онова недоразумение Нина Чилова, предполагам си я спомняте, неграмотниците в пресата просто бледнеят. Е, какво да искаме при положение, че хора, с ранг министър на културата, са неграмотни. Tired

следвщия път като гласуваме може и да мислим , например.

# 17
  • Мнения: 2 755
Мен ако питаш, то по-правилно би било твърдението, че неграмотен екип управлява цялата държава. ... А как бихме могли да уважаваме или да се доверяваме на публични личности, които, явно, не са си направили труда да усвоят родния си език, а са с претенциите на знаещи и можещи....
След като министър Стафан Данаилов, написа пред толкова хора - "Збогом", и след онова недоразумение Нина Чилова, предполагам си я спомняте, неграмотниците в пресата просто бледнеят. Е, какво да искаме при положение, че хора, с ранг министър на културата, са неграмотни. Tired

следвщия път като гласуваме може и да мислим , например.

Хм, като гледам резултатите от изборите, май това е най-трудното за нашия народ. Явно народа не мисли. Той вярва. Tired

# 18
  • Мнения: 494
И аз попадам на детски книжки, които направо ме изумяват с грешките си. Явно наистина се пести от хонорари.
И аз съм възмутена от правописа в някои детски книжки, ужас.
По този повод от известно време се чудя, да не е правилно вече да се пише "ходиме", "пееме" и т.н., защото почти навсякъде са написани така  newsm78? Може пък аз да не съм в час ...

 Вие не чухте ли?( Може ли да сте толкова изостанали,а уж сте в час с всичко?) Софийският диалект отдавна вече е официалния език на държавата, на пресата...Въпрос на обозримо бъдеще е да заеме полагащото му се място и в учебниците... Wink Grinning

# 19
  • Мнения: 2 614
Уфффф, софийски диалект - става дума за книжовен български език и скапана образователна система!
И абсолютно безхаберие от страна на ученици, и ....не само  Peace

# 20
  • Мнения: 14 654
Познава се кога диалектни форми се използват нарочно и кога са грешки, допуснати от невежество  Wink
"Дядовата ръкавичка" е любима приказка на много деца и е написана изцяло на шопски диалект, но никой не се притеснява децата му да я прочетат. Не се радвам, че е възможно детето ми (а и всички други деца) да попада на  текстове, изпълнени с всевъзможни грешки. За момента аз му чета, но в близко време ще започне да си чете  сам и тъй както е в процес на учене ще му се набият в главата грешни примери.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 14:55 от Янечек

# 21
  • Мнения: 61
Здравейте на цялата компания! Искам и аз да се включа,защото вече нерви не ми останаха.....И веднага ще ви обясня защо!!!!Имам тригодишна дъщеричка,на която четем книжки. Не знам дали сте обърнали внимание колко са осакатени приказките. Да не говорим,че попаднах на една книжка,в която на края Мечо сяда върху къщичката на животните и тя се чупи. Преди това той им се заканва,че ще се качи на покрива и ще ги смачка всички!!!! Това е някаква отвратителна версия на Дядовата ръкавичка!!!!
Опитах се да намеря домино с картинки и букви на български-нямаше!!!!! Всички плюшени играчки пеят някакви странни песни и всички на чужд език! Знам,че са произведени в Китай,но има и много български фирми.
Кажете ми как според вас може децата да се научат на хубавите приказки и песнички? И да имат едно красиво детство и да бъдат възпитавани правилно,когато около себе си виждат само изкривени образи? Ако родителите не сме си на мястото,не виждам как ще стане.....

# 22
  • в центъра
  • Мнения: 445
Ако на 18 години пишеш така, не знам на колко ще се поправиш. На петокласник бих простила да пише по този начин, но на студент- не.

Янечек, ти май се шегуваш... Тук болшинството от хората са над 18 години, но са единици тези, които пишат правилно! Толкова много пъти ми се е щяло да напълня темите със "спамови" забележки по повод правописните грешки в тях, но се отказвам, тъй като не ми иска да се заяждам, а и хората няма да започнат да се учат да пишат правилно, защото на мен не ми харесва техния правопис. Истината е, че цялата ни образователна система е отишла по дяволите и това (както е видно) вече дава плод!  smile3514 newsm61

# 23
  • Мнения: 1 520
Aз купих първия брой.
Не ме очарова.
Не забелязах тогава толкова грешки, но просто структурата, съдържанието - не ме грабнаха.


Нещо тая ниша за 2-4 годишни деца не могат да я нацелят.

# 24
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Аз погледнах на будката въпросното списание,но нещо не ме грабна и не го купих...А и по принцип видях ,че има и задачки,ама повечето разказчета бяха тип комикс,а аз нещо не съм им фен...За нас фаворит си остава списание Бърборино и понеже сме почитатели на Мечо пух,купуваме исписанието

# 25
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Амииии... Сещам се за няколко причини - редакционният екип е завършил с готови теми от нета. Владеят по най-малко 3 чужди езика, перфектно.
И всички те не са над 25-годишни.  Thinking

Много си права Как` Сийке. Освен това най-вероятно въпросното списание плаща хонорари на авторите си, а не наема хора на заплата, защото не може да си го позволи или не иска. Много по-лесно е да наемеш 18-годишни студенти да се учат в движение, отколкото да плащаш заплати. От опит пиша - 10 години вече се ядосвам из столичните редакции с подобни искащи с цената на живота си да бъдат журналисти. Peace

Преди време издателите на списание ме поканиха на разговор, за да ме уговарят да си напусна сегашната работа и да отида при тях. Още по телефона им отказах категорично. След време на някакво събитие се засякох с издателя, който се затюхка какви проблеми имат и взе да ме пита кого да поканят да работи при тях. Набързо му казах няколко имена на колеги, за които знам че биха си сменили работата срещу по-добри условия. А той: "Ооо, ама това са известни имена, те работят за много пари. Ние предпочитаме да работим с млади хора, които все още учат и нямат големи претенции". И това е издателство с претенции, което пусна на пазара световни издания. Shocked Какво да говорим за по-малките в бизнеса.

Общи условия

Активация на акаунт