Програма за усвояване на десетопръстната система за писане?

  • 18 184
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 412
И аз изтеглих тази Стамина, но ще имам голям проблем, защото пиша на фонетичната, а ми се иска да се науча да пиша на БДС.

# 16
  • Мнения: 11 747
Хора, имайте милост, кажете как (с какво) се отваря таз' Стамина?! Praynig Аз ли съм проЗД?? Confused

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 702
Ух, голям дерт ми е. Но преди 30 г. в армия, членка на Варшавския договор,
изучавах работа на телеграфен апарат СТА-2М, нареден, естествено по ГОСТ.
И сега придобитите ми навици ми пречат. Бях достигнал скорости на нормално бързо
говорещ човек.
Сега единствения ми шанс е да си конструирам такава клавиатура, или,
ако е възможно, програмно да ми се преподреди. Ужас.

ГОСТ е най-великия стандарт в света. Колко съм му се прекланял. БДС ряпа да яде в сравнение с него Simple Smile


Сигурно имаш причина да го твърдиш, но аз просто не мога да си го представя. При БДС буквите са подредени просто гениално. Чудно ми е с какво ще да е характерно това нещо, пред което БДС да яде ряпа   newsm78  Ако можеш да обясниш накратко, ще ми е интересно да разбера.

# 18
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
да, свалих я  и тя тръгна на латиница  Hug
много благодаря   bouquet

може би ще е проблем да я подкарам на кирилица  Rolling Eyes, но така или иначе за това нямам проблем
мерси още веднъж
Как бе мила я подкара на латиница и аз си я свалих, но въобще не дава хабер да тръгва на никъде  newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 412
Хора, имайте милост, кажете как (с какво) се отваря таз' Стамина?! Praynig Аз ли съм проЗД?? Confused
въобще ли не тръгна?

# 20
  • Мнения: 11 747
Хора, имайте милост, кажете как (с какво) се отваря таз' Стамина?! Praynig Аз ли съм проЗД?? Confused
въобще ли не тръгна?
изобщо!
дава ми да избера с какво да я отворя, ама явно нямам подходящо, пробвах с всякакви лудости

# 21
  • Мнения: 412
не знам защо те пита теб с каква програма да го отвори, а не сам да си прецени компа. Аз си я изтеглих и всъщност съм изтеглила инсталатора. Кликнах си на иконката, там бях попитана искам ли наистина да си инсталирам еди коя си програма. отговорих положително и след две минути на десктопа (който бях задала като място за инсталатора) ми се появи нова икона, от която всъщност си влизам в програмата.

# 22
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И след като се появи клавиатурата на екрана какво правиш  newsm78

# 23
  • Мнения: 113
да, свалих я  и тя тръгна на латиница  Hug
много благодаря   bouquet

може би ще е проблем да я подкарам на кирилица  Rolling Eyes, но така или иначе за това нямам проблем
мерси още веднъж
Как бе мила я подкара на латиница и аз си я свалих, но въобще не дава хабер да тръгва на никъде  newsm78 newsm78
Мадам Помпадур
нямам никаква идея  newsm78 тя сама така се инсталира, цъкнах два пъти на иконката за инсталация, next - next и накрая те пита за името ти и това е  newsm78

# 24
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Да това е ясно след като стартираш вече инсталираната програма се отваря на десктопа екран с клавиатура. стартираш и.... какво? При мен нищо на се получава  newsm78

# 25
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ай стига бе  smile3532 такива звуци издава тази програма  smile3532 едва ли ще се науча да пиша от смях

# 26
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
БДС аз научих по една книжка за машинопис- четеш и правиш упражненията. Стана много лесно, според мен. БДС наистина е много добра за български език, мъчила съм се на фонетична години.

Някой питаше за латиница- ето линк на такава програма- не се сваля и е лесна за използване
http://www.sense-lang.org/typing/
Ако обърнете внимание на линка долу, English Dvorak, аз съм фен на това разположение на клавишите на латиница. Още го уча, но мисля, че е по- добре отговоря на английския език от QWERTY разположението.


Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 20:05 от pirinka

# 27
# 28
# 29
  • Бургас
  • Мнения: 225
при мен тръгна, но на латиница. Как да го променя да е на кирилица?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт