Осъзнах,че живея на автопилот!

  • 2 847
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
След много натяквания към съпруга си, че живеем точно на "автопилот" осъзнах /преди 10 години/, че имаме различни потребности, просто представите ни за "интересно " ежедневие са различни. Неговите интереси-по-често свързани с професията, а по-рядко-риболов, кафета и др., просто не са за мен. Записах се на аеробика, тръгнах на фитнес, а аз не съм особено контактна, така че тези занимания засилиха социалните ми контакти. Какво точно искам да ти кажа-ако ти е скучно, ако се чувстваш като на "автопилот", не търси вината в друг-деца, съпруг , малък град-аз също живея в малък град, никой  не е длъжен да ти създава разнообразие. Помисли какво ти се прави, натовари си деня с ангажименти сама, аз станах дори туристка без време-раници, обувки и друго оборудване- и всяка пролет и лято се записвам на пешеходни преходи от по 4-5 дена по планините. Така имилото доволно, че не го ангажирам със себе си, и аз доволна, вече не ми е скучно, дори времето не ми стига-толкова идеи имам-къде да отида, какво да видя...

# 16
  • Мнения: X
А ти как искаш да живееш - със съпруг и малко дете, малко трудно ще можеш да си правиш каквото си искаш. Насила ли се обвърза с този човек? Насила ли отиде там и роди дете?
 1-во немога да разбера какво имаш предвид под 'спомени' . Не разбирам как може да сравнявате ходенето на театър като прекрасно събитието оставящо спомени, а израстването на собственото ти дете пред очите ти, какво е? Не осъзнаваш май, че по-скъп спомен от това няма и че нито една секунда няма да се повтори.....
2-ро съм абсолютно сигурна, че си в депресия и то поради еднообразието и постоянните грижи около детенцето. Започни работа и абсолютно всичко, ще си дойде на мястото. Дай детенце на ясла и това е. Какво като мъжа ти неиска? Ми да си седи тогава той в къщи и да го гледа. Така му кажи. А ти имаш нужда от разнообразни социални контакти и ще спреш да си мислиш такива глупости.

# 17
  • София
  • Мнения: 109
Ох то пък в големия град какви спомени...  Всичко зависи от това какво ти правиш, за да ви е приятно.
С приятеля ми от 2 години се борим със собствен бизнес и дори да искам няма време да си починем като хората. По цял ден работа, правиш едно и също, изнервяш се от задръствания и безкрайната мърсотия... #Cussing out Да, в големия град сме, но какво от това, ако не отделяме време за театър, приятели, излизане, разходки... 2те години щяха да минат като вятър и нямаше да имам никакъв спомен от тях ако не се бяхме хванали да идем на почивка, да се видим с тоя-оня, да си променим малко графика.
Хобитата са наистина нещо много добро - ти отделяш време за себе си, а  партньора ти леко, по леко започва да осъзнава, че ти имаш свои интереси, не си вкопчен в него, а на теб ти е приятно...
Аз тази година си харесах 2 хобита - декупаж и правене на мъниста от фимо. (Все от този форум Hug) Приятеля ми ме насърчи, помагаше ми да купуваме разни материали и тъй като му ставаше скучно докато аз вечер си майсторях нещо без него, попита с какво може да помогне и така си седим понякога вечер и се занимаваме с мъниста.  Grinning
Ще кажеш "Егати скуката", но пък ние сме такива характери и за мен остава един много топъл спомен как сме правили нещо заедно.

Е, вярно, че ние нямаме дете, но със сигурност ти имаш повече свободно време от мен Wink

# 18
  • Мнения: 884
А,  и друго се сетих, по онова време толкова ми беше доскучало, че се записах в един конкурс за рецитация на унгарска поезия-в моя град Унгария постоянно гостува с изложби и други прояви...та и аз там. Цял месец се подготвях, накрая не отидох, просто самата подготовка явно достатъчно ме е разтоварила от тогавашните ми проблеми. Порови се тук във форумите, да се ангажираш с благотворителни прояви, и с помощ при осъществяването им не е лесна задача, ще срещнеш само позитивни и приятни за общуване мами, а и ще си уплътниш времето с нещо интересно и полезно.

# 19
  • Мнения: 51
Ако си намериш работа нещата ще се променят.
Не при всеки помага. След някой и друг месец ще има тема "Живея на автопилот - вкъщи, градината, на работа, градината и пак вкъщи".
Кой както си го направи.
... а израстването на собственото ти дете пред очите ти, какво е? Не осъзнаваш май, че по-скъп спомен от това няма и че нито една секунда няма да се повтори.....
Абсолютно съм съгласна!

# 20
Благодаря Ви,много на всички за отговорите!Наистина вината може би е в мен самата.Ще се постарая да следвам съветите ви.И дано се справя.може би е нужно  малко търпение и много воля.Благодаря Ви,чудесни сте.В този град има много малко млади хора,може би това е причината.Дума няма, че отглеждането на детето е много важно и всичко свързано с него ми е много скъпо.Знам че няма да се повтори нищо.Но не мога да си обесня защо помня елементарни случки от преди а сега ми е трудно да си спомня детаили от преди да речем 3дена.И пак Ви благодаря от сърце за всичко!!!!

# 21
  • Мнения: 22 437
Не смятам, че градът ти е проблема. Вярно е, че в София да речем има много по-големи възможности за забавление и излизане, но с малко дете едва ли имаш много време да го правиш. )))

Ти сама трябва да си направиш интересното, не някой друг.

Ако имаш възможност отиди за 2-3дена някъде, а остави детето на мъжа си, или при роднини. Така ще се разнообразиш поне мъничко. )))

# 22
  • Мнения: 1 817
Измисли си хобита, планирай дните по различен начин, помисли дали не би искала да започмеш работа, захвани се със спорт, с четене на книги, уговори се с приятелка/и и отидете за 2-3 дни сами някъде. Щом излезеш от монотонността на ежедневието, ще се променят много неща! А реакцията на мъжа ти е нормална! Мъжете не обичат промените, когато им е добре! Peace

# 23
  • Мнения: 2 131
Намери си хоби, разшири си реалните и виртуалните контакти, чети книжки, въобще - прави неща, които са ти интересни и забавни.
Точно това трябва да направиш. И, разбира се, да откриваш красотата и на малките неща.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Време е за промяна. Някаква. След като се наплачеш може да започнеш да мислиш какво можеш да промениш. Опитай се да си представиш каква искаш да бъдеш. И ако картинката ти харесва, помисли как да го направиш. В началото ще изглежда, че нищо не може да се промени, после малко по малко ще започне да се избистря в главата ти.
Ще се справиш, няма начин. (все пак се надявам да се направиш като Мадам Бовари, че може да ти излезе доста солено)

# 25
  • Мнения: 568
Нормално е да се чувстваш така, майките имат ролята на обслужващ персонал докато детето е малко и всички лични преживявания остават на заден план. Най-голямото щастие и подарък е общуването с бебето, и това да гледаш как от самото начало то е самостоятелна и интересна личност.но в един момент спираш да осъзнаваш това.
Особено, когато е първо дете.
Струва ти се, че преди си живял много щастливо и пълноценно и изпускаш кой знае какво. Най- вероятно този проблем, включително и лошото отношение на хората е само в главата ти.
Аз се чувствах по същия начин, когато първата ми дъщеря беше на 1 година. Затова започнах работа.
След това се чувствах страшно уморена и едва смогвах, но глупостите за непълноценен живот ми изхвръкнаха от главата. Мислех как ще стана поредната сутрин, след като съм спала 2 часа
и дано бебето да не се разболее пак.

# 26
  • Мнения: 2 751
Разбирам те, но за жалост не мога да ти дам съвет!
Аз не бих могла при никакви обстоятелства да живея така. Спокойствието ми е чуждо и непривлекателно, трябва да има нон стоп динамика, иначе загивам Rolling Eyes
Предприеми нещо, да не събереш в себе си доста негативизъм и изведнъж да ти избият бушоните.
Познавам такива случаи-на по 40 зарязват и деца и семейство и тръгват по живот  Close

Измислете си някакви разнообразни мероприятия... Peace

# 27
Милички,чудесни сте!Благодаря Ви.Наистина в главата ми е пълна каша ще се опитам като за начало да си подредя мислите.Днес заминавам при сестра ми.Тя живее в Трявна и се надявам,че чистия въздух там ще помогне.Наистина съм Ви страшно благодарна много ми помогнахте.Желая на всички ви да изживеете по най-прекрасния начин живота си и никога никоя от вас да не стига до мрачни мисли.Живота май е прекалено кратък и трабва да го изживеем пълноценно!

# 28
  • Мнения: 421
Аз ти желая да се научиш да бъдеш щастлив - защото щастието е изкуство!  Wink

# 29
  • Мнения: 1 172
Когато усетя, че живея на автопилот, това за мен е знак, че текущите ми ангажименти са се наместили в някакви рамки и е време да започна да се занимавам с нещо ново. Това ново занимание може да е всякакво - според това как трябва да се комбинира с останалите и във времето, и в материално отношение.
Ако трябва да стоиш много време вкъщи, бих ти препоръчала: гледане на цветя, разни типично женски хобита  като шиене, бродиране, плетене. Можеш и да помислиш какво искаш да правиш, когато детето тръгне на градина, и още отсега да започнеш да се подготвяш.

Общи условия

Активация на акаунт