Да позволя ли да си купи глезотия?

  • 3 154
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 439
Бих й разрешила. Но аз не съм критерий, защото по принцип обичам да й угаждам и да й купувам, като си хареса нещо.
И аз съм същата.

# 46
  • Мнения: 1 413
Радмила е права, че нещо ме притеснява в цялата работа, а то е, че на децата си не отказвам на практика нищо, няма ли да ги разглезя много, това е тревогата ми.
На дъщеря ми не й отказвам, защото помня много добре колко трудно съм измъквала нещо любимо и мечтано (една мама го описа по-нагоре много точно) не защото няма, а защото не е възпитателно.
Не й отказвам също, защото искам да я науча, че "няма начин да няма начин" и да постига целите си.
Не й отказвам, защото се справя добре с парите - джобните ги получава накуп и харчи за това, което й е нужно наистина. Но на Ева не беше хрумнало да се запита какво става с паричките, ако магазинът е затворен, тя няма още умение да огледа една ситуация от повече страни - това е важно според мен.

В крайна сметка й казах, че ако всички останали от групата участват в идеята ще участва и тя и че е много хубаво да се обединяват около нещо общо. Оказа се, че модата на клубовете ги е завладяла и тях.
Ако щете оказах известна съпротива, за да не смята, че ще получава всичко веднага, трудно е да се балансира.

# 47
  • София
  • Мнения: 39 765
Аз напоследък пък отказвам и отбивам всякакви мераци за плюшени играчки. Дияна потроши един подарък за Коледа - кон, и днес ми заяви "искам кон". Ми, много сори, ама конюшнята хлопна кепенците. И тя е на вълна плюшени коне, понита, всякакъв такъв добитък.
Опитва се да прави сметка на парите, да речем "аз с това левче колко близкали мога да си купя?" Но все си мисля, че децата ни са консуматори.

# 48
  • Мнения: 5 877
Давам шестте лева и внимателно подпитвам дали случайно тези деца няма да искат и останалите плюшки, дето се въртят из къщи?
Щом ще ги купуват еднакви, може би има някакъв шанс еднаквите котета да пребивават на едно място, може би у детето с бабата?

Бих дала на детето да си купи, разбира се. Нищо лошо няма - явно има някаква съвместна игра с тези котета.

Иначе аз обикновено не се поддавам на врънкане, за плюшени пък съвсем (защото въобще не си играе с тях).

# 49
  • Мнения: 756
аз не мога да разбера каква е драмат в този случай - за теб това е поредната люшена играчка , но за нея това е специалното коте , което ще  има тя и ще може да си играе с тези 4 деца - ако не и разрешиш ще стои  сама и ще ги гледа как играят-доста дъбто време ще помни ,че си я лишила от тази играчка. извинявай , а как ше и обясниш защо не го купуваш

# 50
  • Мнения: 1 413
Аксел, аз ли не пиша, ти ли не четеш - няма драма, три пъти съм написала, че не й отказвам на практика нищо.
Ето и развръзката - оказа се, че детето, което събира парите не е говорило с майка си и когато вече е трябвало да й каже, че са събрани пари и за какво майката не е разрешила. Така цялата ситуация се разпадна, защото въшност те нямат опит и не знаят още как да направят такова "общо дело".

Но децата продължават да се развиват и очаквам скоро нова обща идея от нашия клуб Laughing

# 51
  • Мнения: 1 312


 Коледните подаръци са си коледни подаръци.Бих разрешила да си купи котето.Когато другите 5 деца си играят, тя да стои отстрани изолирана и да гледа ли?! Naughty

Така мисля и аз.
Би било много по-тровмиращо за нея да бъде извън групичката заради съмнителен възпитателен ефект.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Бих разрешила не е чак толкова скъпа играчка за да е глезотия.

# 53
  • Мнения: 1 413
Така и не можах да разбера защо са тия коментари за парите - споменах стойността на играчката, само и единствено за да си представи читателя, че дете във втори клас трябва да събере 5х6-30 лв. и да разполага с тях, не става изобщо дума колко струва плюшената играчка, а за това да се отказва ли нещо, което родителят преценява, че не е необходимост в момента, нито е подходящо или образователно. Дали изобщо отказвате на децата и какво, за сумата не става изобщо дума!

Честно казано отщява ми се да пиша понякога ooooh!

# 54
  • София
  • Мнения: 39 765
Ани недей тъй ве Simple Smile Шъ тъ вода на кафе и ша си хортуваме тихо и спокойно Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 034
бих и разрешила, да. Peace

# 56
  • Мнения: 17 407
МЕчтице, разбирам те защо ти се отщява. Ако не бях прочела развръзката, щях да ти пратя 6 лева, че ми писна и на мен да чета за тях tooth

# 57
  • Мнения: 1 783
А не може ли да и кажеш, че ще я купите, ако обаче подари една от играчките си, с която например отдавна не играе? Така хем ще стане както тя иска, хем ще разбере, че не идват нещата на готово, хем ти ще си доволна, че не се увеличава броят на играчките у вас. Дори можеш да я убедиш да събере и други и да ги даде на деца, които нямат играчки - дом за деца например??

# 58
  • Мнения: 3 367
..аз отказвам почти всичко!
може би децата са малки и нещата ще се променят,но ако искат нещо ги водя или в детския музей или в магазин за играчки (пример от оня ден,кухня иска,10 мин и я заряза),повъртят го и толкоз..книги купувам,но като цяло взимам от библиотеката...против вещоманство съм,гадно ми е от много стока и от загубено из магазини време, не мисля че така се възпитава уважение към пари,труд и вещи..нямам травми от дете,редица вещи са ми отказвани мотивирано,но затова пък преживявания не (по която причина и бих осигурила котето,не заради играчката,а заради играта и идеята)
моята дефиниция за глезотия е явно друга, паричната стойност не в от 1но значение по никой начин..

# 59
  • Мнения: 3 423
Ще и разреша
Аз като дете бях изолирана от три "приятелки",които имаха Барбита и се събираха да играят с тях(аз нямах ,защото според майка ми това е просташка играчка Rolling Eyes)
Много страдах от тази ситуация Sadи няма да подложа сина ми на същото.

Общи условия

Активация на акаунт