Защо да не започна захранването със сокчета?

  • 2 321
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лелее а ти пък след първият месец. Не четете мами това е. Детето до 6 месеца се нужда единствено и само от кърма. Блонди всъщност много добре е обяснила няма какво да се повтаряма.

# 16
  • Мнения: 753
Съгласна съм с Виви, Блонди, Никол.... Peace

измине месец и отново тема за сокчетата - да или не....
всеки има собствено мнение, всеки си решава индивидуално за собствените си деца, избора е личен и всеки си поема отговорността - информация има за този въпрос в огромно количество и всеки си има глава на раменете с която да реши кога и колко, какво да дава на бебето си. Спор би бил излишен по тема, пусната за пореден път..

# 17
  • Мнения: 508
Вредно е. Соковете съдържат киселини, които са прекалено агресивни за бебешкото стомахче. Сурови плодове и соковете от тях се дават след 6 навършени месеца. Не се захранва със сок, по-добре недей. Захранване с каквото и да било се започва най-рано след 4-ти навършен месец, след 6-ти би било още по-добре, както прецениш. Започва се с плодово пюре, зеленчуково пюре или оризова каа, по твой избор. Аз започнах с плодово пюре.
Подкрепям изцяло Блонди,аз започнах на 4 навършени месеца  с плодово пюре,от началото и до сега не сме имали проблеми Peace

# 18
  • Мнения: 92
Здравейте! Аз също съм объркана относно сокчетата. Чувам и чета различни мнения. Мойта бебка е на 3м и 17д. Педиатърът каза да започна със сокчетата малко след 2м. Пробвах, но беба не искаше и врещеше. На консултацията заявих, че докато не стане поне на 3м няма да давам нищо, освен АД. На 3м и 2д започнах с ябълка, после добавих морков и сега само морков. Харесва й и си хапва с удоволствие. Надявам се да няма проблеми. Затруднена съм с асортимента. Дайте съмет, мами! Благодаря

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако даваш прясно изцедени(което е по здравословно), то много голям асортимент не можеш да постигнеш през зимата наистина. Ябълка, морков, круша чувала съм че е много полезно сок от магданоз, но нека стане поне на 5 месеца.

# 20
  • София
  • Мнения: 210
Скоро и аз ще се сблъскам със схващането за захранването със сок от 2ия месец. Така захраних дъщеря ми - доверявайки се изцяло на педиатърката. Само че тогава нямаше толкова информация в нет-а, да не говорим, че освен дир-а нямаше друго място да обсъдиш проблеми или различни мнения.
Сега имам много по-малко доверие на докторката и отделям много време, за да се запозная с материали по въпросите, които ме интересуват или опита, преживян от други мами. Четох много и за сокчета и съм взела решението да не захранвам преди 5-6 месец. Но се чудя - прочетох толкова аргументи "против" соковете. А какви са аргументите "за" тях? newsm78

# 21
  • Мнения: 92
Благодаря! Прясно изцедени са. А дали може грозде, сливи? Сока от магданоз как се приготвя? Може ли със сокоизтисквачка?

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да със сокоизтисквачка се прави сок от магданоз, но ще излезе много малко. Но той е доста витаминозен дори и в малки количества.

# 23
  • Мнения: 40
 Моят бебчо е на 3 месеца и 11 дни. Преди две седмици пробвах да го захраня със сок от ябълка като съответно давах по една лъжичка първият ден, две вторият и така до четири, но той все плачеше докато му давах сок. Изчаках една седмица, през която не съм му давала друго освен АМ. Сега отново започнах да му давам сок и той реагира по същият начин. Не знам какво да направя. Да пробвам със сок от моркови или отново да спра да давам сок и чак като навърши четири месеца да започна със захранване с пюре?

# 24
  • Мнения: 9 973
не давай сок,малко е бебето-само колики ще му докараш

# 25
  • Мнения: 2 960
не давай сок,малко е бебето-само колики ще му докараш
аз започнах да давам сокче на малкия след навършване на годинката.В по ранен етап наистина може да се раздразни  стомахчето .
Аз захраних с пюренце-зелечуково -картоф,може и с оризова каша.Но ти си решаваш!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
в последния брой на списание Мама има доста материали точно по темата за сокчетата.

питащата - ти си интелигентна жена, потърси из форума и на други места - има достатъчно информация в отговор на твоя въпрос.
потърси становището на Американската педиатрична асоциация за соковете - виждала съм го преведено тук. интелигентният човек никога не разчита на информация само от един източник (в случая, на педиатъра.)

# 27
  • Мнения: 1 512
Всяка майка решава кога и с какво да захрани своето дете.Виви,Блонди и Никол са ти посочили защо не трябва да се бърза със сокчетата, а аз само ще добавя че бебето до 6 месец затова се нарича кърмаче - защото трябва да е на кърма или мляко за кърмачета.Природата сама е определила кога трябва да се започне със даването на храна по-различна от млякото.Ако имаш прабаба я попитай дали е давала сокче на децата си или е захранила рано.Отговора ще бъде не.Е затова хората от тяхното поколение са били толкова здрави.Не е имало диабет и сърдечно-съдови заболявания,нито пък язви и гастрити.

# 28
  • Мнения: 129
от 2рия месец започнах да давам плодови сокчета от ябълка и после заедно с морков и др плодове... сама си ги правих с пластмасови ренде и цедка за да се запази витамин С ... детето ми супер ги хареса... от началото му дадох 10гр...на др по 20 и най-много до 50гр в края на 2 месец... другият му правих по 70-80гр... нямах никакви проблеми с колики и т.подобни.. той дори с кеф чакаше часа за сока... от 3месец почнах плодови пюрета, 4ти месец давах зеленчукови и плодови сега сме 5ти и ядем месо и каши.... ние сме така... не мога да си представя да чакам да го захранвам чак сега с плодове и т.н. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
3месец почнах плодови пюрета, 4ти месец давах зеленчукови и плодови сега сме 5ти и ядем месо и каши.... ние сме така... не мога да си представя да чакам да го захранвам чак сега с плодове и т.н. Peace

а кебапчетата и бирата за кой месец ги планираш за въвеждане?

това, че ти не можеш да си представиш нещо, не е оправдание за поведението ти. не можеш ли да приемеш, че не си достатъчно информирана и затова не можеш да си представиш, че детето има нужда само от мляко в първите месеци от живота си?

Общи условия

Активация на акаунт