Тестове за овулация=> леко объркана

  • 37 300
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
За да не пускам една от многото теми за тестове за овулация, моля авторката да ме извини, че ще използвам нейната. Та въпроса е следния - вече два дена подред на теста за ову се появява втора черта, но е по-бледа, не е наситена както пише че трябва да е, за да е положителен теста. Означава ли това, че утре чертата вече ще е наситена и че овуто наближава? Ако на някой му се е случвало нещо подобно, моля да сподели!

# 16
  • Мнения: 417
За да не пускам една от многото теми за тестове за овулация, моля авторката да ме извини, че ще използвам нейната. Та въпроса е следния - вече два дена подред на теста за ову се появява втора черта, но е по-бледа, не е наситена както пише че трябва да е, за да е положителен теста. Означава ли това, че утре чертата вече ще е наситена и че овуто наближава? Ако на някой му се е случвало нещо подобно, моля да сподели!
При мен да ти кажа до сега постепенно се е насищала, но този месец от бледа направо станаха наситени, така че продължавай да ги правиш докато станат еднакво наситени. Успех.

# 17
  • Мнения: 1 334
Аз ползвам Oview тестовете, те също са 5 броя, но в комплекта няма тест за бременност, цената 7.20, но ги купих от 1 сравнително скъпа аптека, предполагам, че ще могат да се нанерят на по достъпна
Днес си купих тези тестове,но цената им беше към 6 лв Rolling Eyes Фармацевтката каза,че "Oview" са хубави.

# 18
  • Мнения: 123
Искам само да ви кажа,че някои марки тестове не отчитат О. при някои жени,така че,ако ви се случи нещо такова сменете марката.Казвам ви го за да не се притесните,ако ви показват само - резултати.

# 19
Здравейте на всички!! Незнам дали е правилно да попитам тук но виждам че има доста запознати дами затова..............
Имах нередовен цикъл но без признаци за ову. , от няколко месеца не много редовно с приятеля ми правим опити и от тогава към 14-15 ден след цикъл получавам някакво странно зацапване което никога до сега не съм имала. Възможно ли е през този период да ми е овулацията (Пропуснах да кажа че винаги продължава около 24ч и после нищо)
Извинете ме ако въпроса ми е глупав но съм новичка в тези неща.
 Hug Лек ден на всички

# 20
  • Мнения: 123
tedi_bo няма глупави въпроси,а е възможно това в което се съмняваш.А това зацапване с цвят ли е,гъсто ли е,рядко ли е?Най-добре ще е да провериш с тестчета. Simple Smile

# 21
Здравеите Simple Smile. Хрумна ми една мисъл, но не знам има ли нещо вярно в нея - нали тестовете за овулация може да са положителни при наличие на бременност. Винаги ли е така или това е изключение? Може ли да се хваща бременност с тест за овулация преди да се е проявило действието на хормона ЧХГ?
Извинявам се, ако пиша глупости.

# 22
  • Мнения: 16
здравейте и от мене.Аз също отдавна чета из форума но едва днес набрах смелост да напиша и аз някое редче.От вчера и аз вече почнах да се тествам.Вчера бях с тест  CLEAR OVU, не днес вече съм на OVIEW, че първия имаха само един в опаковка и ми излиза малко скъпичко.Ще се радвам да подържам връзка с вас тука и скоро да се радваме на 2 чертички но вече на тест за бременост не за ову   baby_neutral

# 23
  • Мнения: 58
brill Не можеш да хванеш бременност с тест за овулация!
 s3m_ има жени при които овулацията е много кратка има случаи в които трае само 2 часа и е възможно теста да не я хваща ако се прави по един на ден!Наистина прегледа е по меродавен , а и базалната температура е добър показател!

# 24
  • на село
  • Мнения: 287
Искам да питам момичетата отчели положителен тест - как ви се развиваха тестовете до тогава постепенно ли се засилваше втората черта или пък всеки ден беше различно ?Случвало ли се е например при  бледа втора на другия ден да липсва втора .

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 20:19 от slonop

# 25
  • Мнения: 417
Искам да питам момичетата отчели положителен тест - как ви се развиваха тестовете до тогава постепенно ли се засилваше втората черта или пък всеки ден беше различно ?
Аз съм имала и двата варианта и постепенно и изведнъж.

# 26
  • Мнения: 123
По принцип тестовете за овулация не ви показват кога ви е овулацията,а ви показват пика на хормона ЛХ(лутеинизиращ хормон), от 12-36 часа настъпва обулациятапри полужителен тес,хубаво е тестовете да се правят от (-) до (-).Ако ти е бледа тестовата чертичка теста е (-) и има вероятност на другият ден да ти покаже (+) резултат.

# 27
  • Мнения: 1 152
хубаво е тестовете да се правят от (-) до (-).

А какво означава това, да се прави тест от отрицателен до отрицателен резултат ли?
Защото аз си правих преди няколко месеца и изобщо не ми се появи втора чертичка, в никой от 5-те дни.

# 28
  • Мнения: 417
хубаво е тестовете да се правят от (-) до (-).

А какво означава това, да се прави тест от отрицателен до отрицателен резултат ли?
Защото аз си правих преди няколко месеца и изобщо не ми се появи втора чертичка, в никой от 5-те дни.
Аз бях попаднала на една аптека и само от там си купувах тестове бяха само - от друга си взех веднага ми показа +, така че може и от партидата да е, също може да не си я уцелила, затова се прави по-дълго време, аз съм облагодетелствена ако може така да се каже, защото имам болезнена овулация, но все пак я засичам, може и да си уцелила ановолаторен цикъл, нормално е да има един такъв на 10-12 месеца.

# 29
  • Мнения: 123
хубаво е тестовете да се правят от (-) до (-).

А какво означава това, да се прави тест от отрицателен до отрицателен резултат ли?
Защото аз си правих преди няколко месеца и изобщо не ми се появи втора чертичка, в никой от 5-те дни.
Може пика на ЛХ да е бил по-късно,а може и изобщо да не се е покачил.Пробвай да се тестваш поне 8-9 дена.Предполагам,че знеш трябва да се правят всеки ден по едно и също време и да не си пишкала поне 4 часа и да не си пила вода.

Общи условия

Активация на акаунт