към софиянци, съгласни ли сте с Карбовски и статията му в Стандарт днес?

  • 10 256
  • 204
  •   1
Отговори
# 150
  • гр.София
  • Мнения: 4 167




Да бе, да  Stop
Няма да давам примери, но в 90% от апартаментите си живеят бедни пенсионери, които едва свръзват двата края в жилищата си за стотоци хиляди лева... И аз говоря от лични впечатления. Достатъчно е да влезеш в която и да е стара сграда из централната част и ще разбереш.
Да де, влизам в такава сграда вече близо 40 години  Wink  Измряха старците, половината жилища са вече офиси,другите -в работещи наследници.И други кооперации "познавам".
 Многото баби в Центъра са илюзия,поради близостта на Женския пазар. На кого ли ще му се досвиди и това място и ще го застрои (не че не е ужасно там.)?
 Но няма какво да спорим,съгласна съм,че от сантименти или бедност е тъпо да се вкопчиш в такова място , а да не живееш някъде другаде-човешки!
 Защо у нас няма хубави старчески домове? На запад това не е срамна дума.

# 151
  • Мнения: 3 569
Съгласен съм с предложението му. Естественият подбор на Дарвин в действие... Който може да си го позволи нека остане в София Simple Smile

# 152
  • Мнения: 5 370
Съгласен съм с предложението му. Естественият подбор на Дарвин в действие... Който може да си го позволи нека остане в София Simple Smile

 Joy hahaha Ето, това си го слагам в личен текст.

# 153
  • София
  • Мнения: 672
Съгласен съм с предложението му. Естественият подбор на Дарвин в действие... Който може да си го позволи нека остане в София Simple Smile

Многго добре казано  Peace

# 154
  • София
  • Мнения: 2 840
Не прочетох всичко, щото Карбовски има шанс при мен само с няколко изречения, но като по чудо, началото ми звучи много приемливо.
Ако финалът е крайно ориентиран в посоката на началото - подкрепям!

# 155
  • София
  • Мнения: 62 595
Съгласен съм с предложението му. Естественият подбор на Дарвин в действие... Който може да си го позволи нека остане в София Simple Smile

Многго добре казано  Peace

Ами, че то и сега е на същия принцип. Остава този, който може да си го позволи от която и да е гледна точка. И като става въпрос за Дарвин, в Красна поляна има достатъчно много представители на най-приспособимите.

# 156
  • Мнения: 2 978
Аз не разбрах какво ви пречат възрастните хора?

# 157
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз не разбрах какво ви пречат възрастните хора?

Сами по себе си - нищо.
Пречи ми това, че са бедни пенсионери и не могат да отделят и 10 лева за поддържане и ремонт на общите части в сградата, нито за градинките пред кооперациите - нито за фасадите. А това е задължение на всички собственици.

# 158
  • Мнения: 2 978
Isa,
нали се сещаш, че те не са бедни по своя воля.
Не разбирам логиката ти!

п.п. Съгласна съм за равните вноски на всички собственици, но какво трябва да се направи? Да ги изселят по селата? Да ги застрелят?

# 159
  • София
  • Мнения: 6 999
Вини, много е просто: Ако някой ми подари Порше, колкото и да ми харесва, ще го продам. Защото не печеля достатъчно, за да поддържам подобна кола. Ще си купя нещо, което ми е по джоба и остатъка ще похарча както аз реша...

Не ми се връзва беден човек с апартамент за 200 хил. Евро. Или си беден или имаш 200 хил. средно положение няма.

А логиката ми е много проста - след като собствениците не го правят Общината идва и оправя фасадата на сградата, поправя й покрива. След това парите си ги иска от собствениците на апартаментите в съответната сграда.

# 160
  • Мнения: 2 978
E, добре де.
Искаш да кажеш, че ги обвиняваш, че когато са си купили апартамент за 20 000лв, сега цената му, дори и разпаднал се е 100 000е и те са виновни за това?
Та, те са хора, които само чакат да умрат, страх ги от всичко, от сянката си дори. Няма да се мръднат от там за нищо на света. Целият им живот е минал там..радости, неволи.

Не можеш да ги съдиш, че света се променя...че аз и ти, искаме повече и недоволстваме за неща, за които те дори не ги разбират.


п.п. Оки де...темата се измества. Всеки има право на мнение, но  мисля, че не сме опряли до възрастните хора.

# 161
  • Мнения: 1 172
Съгласна съм със статията.  Но освен повишаване на данъците и местните такси, е важно и софиянци да следят как се харчат парите им, да обмислят добре кого избират да управлява града (и ресурсите съответно).

E, добре де.
Искаш да кажеш, че ги обвиняваш, че когато са си купили апартамент за 20 000лв, сега цената му, дори и разпаднал се е 100 000е и те са виновни за това?
Та, те са хора, които само чакат да умрат, страх ги от всичко, от сянката си дори. Няма да се мръднат от там за нищо на света. Целият им живот е минал там..радости, неволи.

Не можеш да ги съдиш, че света се променя...че аз и ти, искаме повече и недоволстваме за неща, за които те дори не ги разбират.


п.п. Оки де...темата се измества. Всеки има право на мнение, но  мисля, че не сме опряли до възрастните хора.
Но сме опряли до безопасността на сградите в центъра (а и в крайните квартали), падащите мазилки и т.н. Не мога никого да оправдая заради това, че не поддържа кооперацията си и с това застрашава живота ми и на всички останали минувачи.


 

# 162
  • София
  • Мнения: 6 999
Вини, не ги съдя... Но ето дори ти ги определяш като 'бедни хора'. Как ще са бедни като живеят в жилище за четвърт милион Евро? Не са виновни за това, че апартаментът им струва...колкото там струва... но следва да се грижат за собствеността си, а ако не могат - да го продадат. Съжалявам, че спомените им са там, че животът им е минал там...и прочие. Но мисля, че и те ще са по-щастливи ако разполагат с повече пари от пенсията си на месец, а и градът ще изглежда по-добре с поддържани сгради.

Естествено, че не сме опрели до възрастните хора.  Peace

# 163
  • Мнения: 2 978
Вини, не ги съдя... Но ето дори ти ги определяш като 'бедни хора'. Как ще са бедни като живеят в жилище за четвърт милион Евро? Не са виновни за това, че апартаментът им струва...колкото там струва... но следва да се грижат за собствеността си, а ако не могат - да го продадат. Съжалявам, че спомените им са там, че животът им е минал там...и прочие. Но мисля, че и те ще са по-щастливи ако разполагат с повече пари от пенсията си на месец, а и градът ще изглежда по-добре с поддържани сгради.

До скоро бях на твоето мнение.
Наложи ми се да говоря с моите родители и други семейства, доста по- възрастни от тях.
Не можах да повярвам как никой не би се оттървал от такова нещо.

Та аз ако имам апартамент на Витошка, ще го дам под наем, ще му направя як ремонт и т.н. и т.н....но не би, това съм аз....Явно с възрастта хората се променят. Да не говорим, че и промените ги плашат много.
Повечето от тези хора имат деца, които имат нужда дори от тези пари, но НЕ те не продават и това си. Само си седят и чакат.

# 164
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Предлагате бедните софианци да си продават имотите на богатите провинциалисти ... и да се напълни с Митьо пищовци в центъра

Общи условия

Активация на акаунт