Как да се научим на гърне?

  • 6 296
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами аз си научих детето от 6 месец да ака на гърне. А с пишкането се справихме след година. Мисля, че си закъсняла доста с навиците за гърне. Поощрявай го ако успееш да го накараш да седне. Направо се учете на тоалетната, насърчавай го че е голям.

# 16
  • Мнения: 1 111
Да "научиш" 6м. дете на ходи на гърне е невъзможно според мен.Просто ти си се научила да му предлагаш гърнето в подходящ момент.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 437
Да "научиш" 6м. дете на ходи на гърне е невъзможно според мен.Просто ти си се научила да му предлагаш гърнето в подходящ момент.

Абсолютно подкрепям!

# 18
  • София
  • Мнения: 8 283
Приятелка ми каза "Не се притеснявай в яслата ще го научат" Аз да да не го стресирам върнах памперса като почна ясла, тъй като не казваше, а аз го дебнех и на обяд/нощем слагах памперс. Не стана. Та разболя се сериозно (инфекциозно) излекувахме го и против всяка логика запонах да го уча зимата (е у нас температурата е около 25 град). Беше на 1г 11- 2 г. като почнахме, ходеше почти без гащи или само по пликчета, гърнето извадено и той по едно време почна сам да сяда.
Имаше периоди, в които отказа гърнето и искаше като големите та позвахме седалката, после обратното и така на 2г 3-4 м свалихме памперса (е засякоха се малко със сестра си Simple Smile )

# 19
  • Мнения: 46
Цитат
i na men mi e mnogo trudno!moqta dashterq e na 2g 5m i ne jelae da se nau4i vseki den se molim ,ponqkoga se kara i ne .kogato q slagam si varshe rabotata vseki pat oba4e ne iska da se nau4i da kazva .ne znam kakvo da pravq newsm78



и на мен ми е много трудно!моята дъщеря е на 2г 5м и не желае да се нау4и всеки ден се молим ,понякога се кара и не .когато я слагам си върши работата всеки път оба4е не иска да се нау4и да казва .не знам какво да правя


----
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 08:37 от Ellypr

# 20
  • София
  • Мнения: 555
Да "научиш" 6м. дете на ходи на гърне е невъзможно според мен.Просто ти си се научила да му предлагаш гърнето в подходящ момент.
Това е така, но няма нищо лошо, освен ако в опитите си да го издебнеш всеки път не започнеш да му досаждаш. Иначе този вариант помага на детето да приеме гърнето на възраст, в която още не може да проявява инат и после, когато може да контолира нуждите си съзнателно, по-лесно се маха памперса. И по мое мнение това е физиологично възможно много преди 2 години - имам доста такива примери.

# 21
  • Мнения: 1 427
Никога не съм се и опитвала.
Като й дойде времето (на 2г. и 8м. беше), сама си тръгна.

15 годишен с пелени виждала ли си Laughing
Абсолютно съм съгласна.Не съм мъчила дъщеря си.Просто като навърши две години, започнах да я подканям да ползва гърне.Не искаше.Свалих памперса, пишка малко в гащите, не искаше и на детската седалка.Един ден реших да я пробвам на плочките в банята.Е,там стана.Точно за три дни се научи и в гърнето.След седмица махнах и нощния памперс.Но явно детето беше готово.

# 22
  • Мнения: 36
моята дъщеричка е на 2г. и 4м. и казва, но от месец се научи да пишка в гащите на пук, като не иска да си легне, да яде и какво ли още не. Свалям и сменям, но памперс не слагам, смятам че като знае че има памперс си пишка когато си иска. Моя съвет е преготви си куку и гащи и имай търпение

# 23
  • Мнения: 171
Моята калпазанка казва 4е "има пиш" отива в банята и по4ва да си играе с каквото хване и като искам да я събуя и да я сложа на гърнето или на тоалетната по4ва да се гъне и реве и не иска да седне. Ве4е съм сменила 3 гърнета и 2 седалки за тоалетна и не иска и това е. А да я държа на ръце и дума не дава да става. Направо се 4удя ве4е какво да правя... newsm78 newsm78 newsm78
Като е без памперс е по същия на4ин. Казва 4е има по4ваме да се слагаме на гърнето - бяга, вдига си гащите и тогава се изпишква  #Crazy #Crazy #Crazy
Да из4акам ли? Ами като ми казва пък...как да постъпя?

# 24
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... Ве4е съм сменила 3 гърнета и 2 седалки за тоалетна и не иска и това е. А да я държа на ръце и дума не дава да става. Направо се 4удя ве4е какво да правя... newsm78 newsm78 newsm78

Не знам какви са ви седалките... Ние сме с тази: http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=122&products_id=3729 и благодарение на нея вършим всичко на тоалетната чиния. Провокира го да е активен е когато влезне в тоалетната иска всичко сам да прави. Не дава друг да му слага и маха седалката - "Аз сам, сам, сам... Не пипай!"...  Laughing

А и още нещо - много ни е удобна, защото има къде да си стъпи с крачетата, не му висят и съответно - не изтръпват!

# 25
  • Мнения: 1 312
И аз робувах на "трябва" и "време му е вече" известно време,но накрая се предадох и спрях да се сърдя и да му настоявам на детето.
Без памперс е откакто стана на  2 години и 2 месеца.
Сега е на 3 без няколко дни.
Никога,ама абсолютно никога не си казва,че има пиш или ако.
Когато го сложа на гърне,тоалетна или детска седалка проблеми и претенции няма.
Върши работата и става.
Ако аз обаче се разсея и забравя си пишка и ака на гащите и идва да ме информира,че му мирише Mr. Green
Обяснявам,той повтаря след мен,че това е бела,че е цапано и се прави на тоалета,че сега е мокър и т.н.и т.н.
Става му пределно ясно,до следващия път-заиграва се,разсейва се и забравя.
Има време за всичко-насила дете не се възпитава.

# 26
  • Мнения: 46
И аз робувах на "трябва" и "време му е вече" известно време,но накрая се предадох и спрях да се сърдя и да му настоявам на детето.
Без памперс е откакто стана на  2 години и 2 месеца.
Сега е на 3 без няколко дни.
Никога,ама абсолютно никога не си казва,че има пиш или ако.
Когато го сложа на гърне,тоалетна или детска седалка проблеми и претенции няма.
Върши работата и става.
Ако аз обаче се разсея и забравя си пишка и ака на гащите и идва да ме информира,че му мирише Mr. Green
Обяснявам,той повтаря след мен,че това е бела,че е цапано и се прави на тоалета,че сега е мокър и т.н.и т.н.
Става му пределно ясно,до следващия път-заиграва се,разсейва се и забравя.
Има време за всичко-насила дете не се възпитава.
и аз имам абсолютно същия проблем ,ама все едно обясняваш какво се случва в кащи всеки божи ден ,направо вече ще се побъркам.кара ме се някои път не се караме,някои път нищо не и казвам абе изобщо ясно ти е какво ми е положението.само да се разсея и краи имам един топ за пране Laughing Shocked #Crazy направо не занам какво да правя вече!?казваш че и твоето дете е тека<така ли?????

# 27
  • Мнения: 1 312
яня4ка,не само,че е точно така,ами е и по-голям от твоето детенце-на 3 години е.
Не се тревожи излишно,всичко с времето си.
И вкъщи на пералнята свят и се завива.
Мои познати /тричленно семейство/ като ми кажат,че пускат пералня 1,максимум два пъти в седмицата ей такива Shocked очи отварям.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Дъщеря ми е на 2 г. и 2 м. Не е с памперс от почти 6 месеца, но  и до сега се случва да се напишка. Аз направих грешката да си мисля че ако сваля памперса от веднъж всичко ще преключи за 10-на дни. Едва после прочетох по книги че нещата не са точно така.
Всяко дете е различно и каквито и да са обобщения в случая не вършат работа. Съобразявай се само и единствено с детето.
Желая ти успех!   bouquet

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да "научиш" 6м. дете на ходи на гърне е невъзможно според мен.Просто ти си се научила да му предлагаш гърнето в подходящ момент.
Да така да се каже предлагах гърнето в подходящият момент ок. Но детето ми свикна и съм нямала проблеми. Предложих гърнето точно навреме като и беше интересно да стои. После от поощряването взе да и става ясно, че стои там за да върши нещо.

Общи условия

Активация на акаунт