Витамините 'Матерна'?

  • 2 317
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 66
Здравейте? От много търсене в интернет и от много мнения накрая се обърках и реших да питам- от витамините пълнее ли се? Питам защото съм в 5 месец,не се храня повече от обикновенно и се движа достатъчно,а бутчетата ми не спират да наратсват  Sad

# 1
  • Мнения: 1 802
Лично аз не съм напълнявала повече от нормалното за бременността  Peace

# 2
  • Мнения: 1 432
От тях към 5 месец надебелях 3 кила за няколко седмици  Sick ......Иначе ка4вах около килограм ,ако изобщо качвах!
Мисля ,4е са спрени от производство тези витамини,имаше някакаъв ''скандал'' около тях  Thinking и гинеколозите прдписваха други .
Защо не отидеш при ''майки-бъдещи и настоящи ''?

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Първата бременност пих, не знам от тях  ли, но качих 20 кг. Сега не съм започнала никакви и се чудя дали да пия изобщо.

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
Специално от тях се качват кг., но и плодът расте. Има витамини, от които не се надебелява. Аз пих Витерал и не съм имала никакви проблеми. Пих ги цялата бременност с малки прекъсвания.

# 5
  • Мнения: 1 802
bad_co всъщност да, на плода се отразява. Поне при моята бременност се получи това: аз не качих много килограми, но плода ми беше голям. Моето дете се роди във началото на 7 месец и тежеше 3,200 кг, а очакваха да е 1,500 най-много 2 кг. Аз това голямо тегло на бебчето ми  го свързвам  само със пиенето на Матерна... И други мои познати са стигнали до извода, че Матерна ''помпят'' (така да се каже)  плода.

# 6
  • Мнения: 689
И аз бях на Матерна и бебка се роди почти 5 кг,но и с мъжа ми сме високи де...Дали е вярно това,кой витамин по-точно действа така-те са много в Матерна??
Предписаха ми я и за кърменето,но ми се гадеше ужасно,когато бебето засукваше.Спрях да я пия и нещата се оправиха....

# 7
разбирасе че се пълнее   като започнах да ги пия за една седмица качих 5 -6 newsm45кг

# 8
  • Мнения: 2 936
пълнее,не пълнее аз пиех Матерна...предпочитах да кача кг.,но за бебето да има всички необходими витамини  Peace
моя приятелка качи към 10 кг,аз 25 кг.  Mr. Green и двете пиехме Матерна....моето бебе се роди 2.900кг,а нейното над 3.300 -какво ще кажете, а?

п.п.някога не е имало тези витамини,а майка ми ме е родила 4.200!!!!

# 9
  • Мнения: 676
Според мен не се пълнее аз пих Неоксид, а не Матерна, но за цялата бременност качих 6кг.

# 10
  • Мнения: 1 931
аз пих матерна ,но само в началото на бременноста и само една опаковка.Бременноста ми пролича едва към 6 месец,а бебо се роди 4.130 не знам дали има връзка с матерна


От тях към 5 месец надебелях 3 кила за няколко седмици  Sick ......Иначе ка4вах около килограм ,ако изобщо качвах!
Мисля ,4е са спрени от производство тези витамини,имаше някакаъв ''скандал'' около тях  Thinking и гинеколозите прдписваха други .
Защо не отидеш при ''майки-бъдещи и настоящи ''?


аз бях чула,че има проблем с вноса,а не че са спрени от производство ,но не съм сигурна де

# 11
  • Мнения: 270
Защо не си вземеш някакви други аз ползвах на ХИПП сокчетата и бях много доволна от тях  Peace.

# 12
  • Мнения: 351
От тази "Матерна" аз се надух като балон, качих 21 кг. без никаква промяна в храненето, а бебето ми се роди 3300. Сега лекарите масово изписват О'Мами.

# 13
  • Мнения: 2 102
Aз пиех Матерна и качих 12-13 кг,като повечето бяха от отоци, така,че според мен не се пълнее от тях, а това за едрите бебета, може и да е вярно, то мойто 3 450 се роди,но аз не вярвах,че ще родя толкова голямо бебче!

# 14
  • Мнения: 1 432
Не вярвам да е от Матерната ,но Мом4ил се роди 4.350 .

# 15
  • Мнения: 10 758
Е браво, що не го казахте това като бременеех Crossing Arms
Пиех ги кат за последно.
С едното качих 40, с другото 20 Sick
Ако знаех, че от тях се качва така, нямаше изобщо да ги погледна ooooh!

Малко офче: Иренкаааа, честито!Лека и безпроблемна ти желая Heart Eyes Hug

# 16
  • Мнения: 87
И аз съм пила матерна почти през цялата бременност, качих 15 кг, а бебка се роди 2,950кг.Така че при всеки е индивидуално.

# 17
  • Мнения: 66
Още в началото на бременността една позната акушерка ме наплаши че от Матерната бебето става прекалено голямо и костите му много се калцират, което пречи при раждането. Незнам доколко е вярно, но аз я послушах и пих добавките за бременни на Хип. Качих 10 кг. Но качването на килограми според мен не зависи от витамините. Те могат да подсилят апетита,но не означава че като ги спрем и няма да дебелеем Peace

# 18
  • Мнения: 1 043
с първата си дъщеря пих Матерна докато бях бременна - 3 250 се роди аз качих мноооого кила
с втората бях на Пренатал - качих  14 килограма и малката беше 3 650 килца , незнам доколко може да имат влияние витамините върху качването на кила на плода - според мен надали е точно от това  newsm78 ама знам ли пък , това което знам със сигурност че вторият и всеки последователен плод трябва да са по едри от предходните родени

# 19
  • Мнения: 66
Леле,колко мнения Simple Smile Благодаря! В общи лини да разбирам,че дебелеенето си е от мен (прасенце) Embarassed ,ама Матерната не са за предпочитане ... Въпроса ще го доосмисля!  Hug

# 20
  • Мнения: 209
пълнее,не пълнее аз пиех Матерна...предпочитах да кача кг.,но за бебето да има всички необходими витамини  Peace
моя приятелка качи към 10 кг,аз 25 кг.  Mr. Green и двете пиехме Матерна....моето бебе се роди 2.900кг,а нейното над 3.300 -какво ще кажете, а?



Напълно споделям това мнение,по време на бремеността е най-важно бебето да е ок и да му осигурим всички необходими витамини и чрез хранене и чрез добавки:peace:Аз лично пиех Матерна и качих за цялата бременност 12 кг,а бебчо се роди 3500

# 21
  • Мнения: X
През първата ми бременност ги почнах в петия месец, напълнях ужасно много, а бебето се роди 3000гр., така че нищо не е отишло върху него. Освен това старата Матерна е била разработена за американките и е била бъкана със селен.
Сега започнах О'мами от 7-ия месец и то, защото много ми се изсуши кожата и почна да ме сърби. Не ми се отразяват по някакъв начин. Пред пиенето на витамни предпочитам здравословното хранене.

# 22
  • Мнения: 377
За старата Матерна чух ,че са я спрели , но сега виждам по аптеките Матерна на Центрум витамин.
А тия витамини О Мами какви са същитите съставки като Матерна ли са?

# 23
  • Мнения: 3 116
Матерна пих първата си бременност, 1 месец в 5 месец. Качих 12кг за цялата бременност, като малката се роди 2750гр., 3 седмици преди термин.

За сегашната бременност, започнах от вчера да пия Prenatal Formula на GNC (кажи речи 7 месец). Досега съм качила около 10кг.

Малко Офф, но ще бъда много благодарна ако някоя мама, която приема Prenatal Formula ми каже колко таблетки е дневната доза, 1 или 2  ooooh!

# 24
  • Мнения: 9 973
май повече си е до хормони отколкото до витамини Laughing

# 25
  • Мнения: 1 031
Аз например пих Матерна, качих нормалните според мен 14 кг
Обаче вече не съм сигурна, че влияят на растежа на плода, защото синът ми се роди 2.350 кг Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 151
От витамините по принцип се пълнее но аз пих Матерна с първата бременност и напълнях с 21кг,а през втората без никакви витамини -само14кг.ти сама си направи извода дали да ги пиещ.

# 27
  • Мнения: 1 701
Пила съм Матерна, за цялата бременност качих 14 кг. За около 2-3 мес. си върнах старите кг.

# 28
  • Мнения: 258
И аз пих Матерна през първата ми бременност от 5я до 7мия месец, качих 25 кила, Ирен се роди 3500
Не мисля, че има някаква връзка с витамините, до ген и организъм си е.

Малко Офф, но ще бъда много благодарна ако някоя мама, която приема Prenatal Formula ми каже колко таблетки е дневната доза, 1 или 2  ooooh!

ritka и аз пия същите витамини, взимам по 2 таблетки на ден, поне така пише на опаковката... Peace

# 29
  • Мнения: 177
Аз пиех Матерна на Центрум !Качих 12кг., а бебка се роди 2800 Peace

До колкото ми е известно, имало е преди време други витамини със същото наименование, покрай които имало някакъв скандал и били спряни. Може и тотално да съм се объркала и да не съм разбрала за случая...Не претендирам за достоверност на казаното Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 44 197
Аз лично не съм надебелявала от нея Wink 12 кг качих, а малчо ми се роди 3100, 47 см...
Нищо и няма на матерната...само, че сега е центрум матерна.
А преди имаше матерна, спряха я и пуснаха тогава центрум матерна, на по-висока цена....за мен това си е било преразпределение на пазара...

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 20:18 от bubu_to

# 31
  • Мнения: 323
За 9 месеца качих само 8 килограма,използвах Матерна.

# 32
  • Мнения: 1 586
Аз също съм чувала,че се пълнее от тях.Аз ги пих но не през цялата бременост,бебо се роди 4.050 а аз качих почти 22 кг., незнам дали е от тях.

# 33
  • Мнения: 6 461
Само през първата ми бременност приемах Матерна.
И действително качих доста килца,но не зная дали се дължи на тези витамини.

През втората бременност не ми се е налагало да пия някакви витамини допълнително .

# 34
  • Мнения: 25
аз пих центрум матерна през 8-мият месец от бременноста си,общо 30 витамина и качих 5 кг,допреди това си качвах много нормално,но заради бебето и в името на това ти да се чувстваш добре можеш да си позволиш да изпиеш една опаковка,после ще сваляш Hug

# 35
  • Мнения: 53
Аз също ги вземам, но ги редувах и с други витамини. Веднъж Пренатал, веднъж Матерна. Матерната понякога я вземам през ден. Сега съм в края на 9-тия и съм качила 12-13 кг. Не мисля, че дебелеенето е от витамините точно. Бях си купила и витамини на |GNC, Но като сравних грамажите, установих, че за вит А, фолиева киселина и някои други добавки те препоръчват дневен прием на доста по-големи количества, отколкото съм чела и  се притесних. Така и не съм ги пила, стоят си. Някой пил ли ги е?

Общи условия

Активация на акаунт