Защо хората ревнуват?

  • 8 303
  • 173
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 898
Човещинка, какво да се прави!  Hug

# 76
  • Мнения: 2 327
Добре де, да предположим че аз го обичам безрезервно и искам да е щастлив и съм готова на всичко. Ама ако неговото щастие ме прави нещастна поради други мои разбирания той редно ли е да се възползва?
В една връзка не може да има абсолютна совобода, нали за това е връзка... Обвъзва те с нещо. Поставя ограничения.
Ревността не е нещо толкова лошо, стига наистина да не е патология. Аз мисля че не можеш да обичаш някой и да не го ревнуваш. Друг въпрос е как ще си изразиш ревността и дали изобщо ще я покажеш и натякваш.

# 77
  • Мнения: 263
Малко ревност според мен е нормално човешко чувство, защото може би е заложено в природата на човек да се съмнява в нещо. Обаче, ако това чувство прерастне в голямо, тогава си мисля, че наистина това не е нормално. От това страда и самия човек, че и неговата половинка. Такъв е случаят в семейството на сестрата на съпруга ми. Съпругът и е ужасно ревнив, не че има за какво, уверявам Ви, освен на работа и в къщи, тя и до магазина я е страх да отиде вече. И от постоянното и следене на всяка крачка къде е, с кого е била в директен разговор  и по телефона, тя  в такава степен е изнервена, че и става лошо, получава  нервни кризи и припадъци.  От последното му обаждане по телефона /в момента пътува с кораби/, съпруга ми ходи  да я успокоява, защото беше пак на ръба на нервна криза. Само мога да кажа добре, че в нашето семейство нямаме такива "дълбоки" чувства. Дано ни опази господ!!!

# 78
  • Мнения: 526
Според мен хората ревнуват от страх, че ще бъдат изоставени. Ревността е признак, че има чувства. Харесва ми да ме ревнува мъжа ми (в рамките на поносимото)  Mr. Green Но не съм съгласна, че когато любимият изневерява, от любов трябва да си затварям очите. Колкото и да ми е тежко, ще го оставя, защото ме е наранил. Да не продържавам, че ще смеся две теми  Laughing

# 79
  • Мнения: 1 559
Добре де, да предположим че аз го обичам безрезервно и искам да е щастлив и съм готова на всичко. Ама ако неговото щастие ме прави нещастна поради други мои разбирания той редно ли е да се възползва?
В една връзка не може да има абсолютна совобода, нали за това е връзка... Обвъзва те с нещо. Поставя ограничения.
Ревността не е нещо толкова лошо, стига наистина да не е патология. Аз мисля че не можеш да обичаш някой и да не го ревнуваш. Друг въпрос е как ще си изразиш ревността и дали изобщо ще я покажеш и натякваш.

Точно така. Peace..и според мен колкото по лабаво е давaш..и се прайш на неревнив Whistling(щото съм убедена че всеки изпитва това чувство някъде вътре в себе си,но доста не го показват Laughing)..толкова по лошо,както и ако ревността премине в болестно състояние...Трябва да има равновесие в чувствата,т.е. ревността Sunglasses имам впредвид,покажи с нея че държиш на човекът Heart Eyes,но не я и превръщай в оръжие срещу самият себе си(така става ако постоянно мрънкаш с недоверието си Sick)..

# 80
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... имам впредвид,покажи с нея че държиш на човекът Heart Eyes
С проявата на ревност не показваш, че държиш на човека.
Но въпросът е друг- за причината за ревността, а не за нейната проява или за последиците от нея.

# 81
  • Мнения: 2 327
... имам впредвид,покажи с нея че държиш на човекът Heart Eyes
С проявата на ревност не показваш, че държиш на човека.
Но въпросът е друг- за причината за ревността, а не за нейната проява или за последиците от нея.

Напротив показваш. Мъжете се ласкаят когато знаят, че са ревнувани, стига да не им се натяква.

# 82
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм съгласна, защото ревността се поражда не само от любов.

# 83
  • Мнения: 950
Да при някои това е просто вече мания и може би любовта бива унищожена по-този начин и за двете страни  newsm78

# 84
  • Мнения: 24 467
Обичам децата си, но ревност към тях не изпитвам. Обичам съпруга си, но определено за 11 години по отношение на него не съм изпитвала такова чувство. Аз самата нямам нужда да бъда "ревнувана", за да се чувствам обичана.
За мен ревността и любовта не са производни чувства и наличието на едно от тях не поражда задължително и другото.

# 85
  • Мнения: 18
Мисля че всяка жена поне веднъж в живота си е ревнувала любимия си мъж,та това е нормално ако е в нормите обаче.

# 86
  • Мнения: 1 559
... имам впредвид,покажи с нея че държиш на човекът Heart Eyes
С проявата на ревност не показваш, че държиш на човека.
Но въпросът е друг- за причината за ревността, а не за нейната проява или за последиците от нея.

Според мен причина НЯМА Crossing Arms....хората сме различни все пак нали Wink??Аз също ревнувам bowuu...е не съм комплексар,нито се мисля за грозна Crazy,нито се страхувам да не го загубя..просто съм си такава Mr. Green...винаги съм била такава....ревнувам си кучето,брат си понякога,приятелите също понякога ooooh!...тва е-характер Sunglasses

# 87
  • Мнения: 1 559
И пак да добавя,ревността трябва да е в граници Wink,иначе си е патологичен случай Sick,нуждаещ се от съвет, от вещо лице Mr. Green Mr. Green

# 88
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Замислих се сега - защо ревнуват хората  Thinking
Като обичаш един човек - според мен трябва да искаш най-доброто за него. Ако любимия или любимата ти иска любовник - трябва да одобряваш, ако ти изневерява трябва да си затваряш очите.
Защо в реалността не се получава така?  Thinking
Eто това е питането.

# 89
  • Мнения: 1 350
Ами, защото не може да плюеш на себе си и да живееш само за другия.Той не го прави за теб нали?

Общи условия

Активация на акаунт