Бебета Юни 10 :)

  • 11 431
  • 288
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 24
ЧРД Венити!!!  bouquet .мн здраве,късмет и щастие.Незнам дали ви казах ,ве4е усетих ритни4ета Simple Smile

# 136
  • Miami
  • Мнения: 416
Пантерката, радвам се за теб! Искам и аз вече да усетя нещооооо Simple Smile

# 137
  • Мнения: 23
здравейте, момичета
пантерка много се радвам за теб, защото е много приятно да усещаш ритничетата на малкото човече
честит рожден ден венити   bouquet много здраве, щастие и едно прекрасно бебче
ето едно много интерсно сайтче, което показва  Grinning бебето в реално време - аз поне много се развълнувах като го видях, може да е само картинка но е доста ефектно направено  Heart Eyes
http://yourembryo.blogspot.com/2007/06/see-your-baby_14.html

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 17:42 от galika81

# 138
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
ето едно много интерсно сайтче, което показва  Grinning бебето в реално време - аз поне много се развълнувах като го видях, може да е само картинка но е доста ефектно направено  Heart Eyes
http://yourembryo.blogspot.com/2007/06/see-your-baby_14.html

Гледах го някъде из другите месеци, ама то няма 2008 година  newsm78! И като гледам май все показва вече родено бебе  newsm78! Вярно, че не съм се зачитала в текста, ама картинката е на родено бебче!

П.П. Не било така  Embarassed! Сложих 30.11.2007 или показа зародиш! Явно след някакъв месец нататък картинката е еднаква. А и текста си отговаря  Blush!

# 139
  • Мнения: 23
мисля, че се вкарва датата на последната менструация + две седмици  или приблизителната  дата на оплождането -  Simple Smileпоне аз така го разтълкувах

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 18:24 от galika81

# 140
  • Мнения: 23
 purshing, искам да те попитам - вероятността за бременност при втори път инвитро по голяма ли, ако преди това имаш едно неуспешно инвитро. Питам защото моя позната от доста време не може да има деца /приблизително 13 год. опити/ - опита какво ли не, и разни инсеминации прави /дано да не бъркам с наименованието на тази процедура/ и също така пробва и инвитро преди година, но беше неуспешно. А сега е навита да пробва втори път, и надеждите и са много големи че този път ще успее.

# 141
  • Мнения: 36
purshing, искам да те попитам - вероятността за бременност при втори път инвитро по голяма ли, ако преди това имаш едно неуспешно инвитро. Питам защото моя позната от доста време не може да има деца /приблизително 13 год. опити/ - опита какво ли не, и разни инсеминации прави /дано да не бъркам с наименованието на тази процедура/ и също така пробва и инвитро преди година, но беше неуспешно. А сега е навита да пробва втори път, и надеждите и са много големи че този път ще успее.

galika81, аз не знам и не мисля, че има такава закономерност. Знам обаче, че ако е при добър специалист, който се опита да аназилира какви биха били причините първият опит да е неуспешен или пък какво друго да се направи с втория, за да се постигне желания резултат, шансът може би ще се увеличи. ЗА съжаление, не винаги може да се каже защо един опит е бил неуспешен... да не кажа, че по-скоро това рядко е възможно. Все пак, сумарно, шансовете за успех се увеличават с всеки изминал опит. Според статистиката, шансът за успех при един опит е средно 30%. Познавам двойка, успяла на 7мия път . 6 опита тук, а на седмия опитали в чужбина и успели. МОже би там специалистът е извадил някакви изводи от историята на двойката до момента, но може би просто тогава чудото се е случило..  Много зависи и какъв е проблема., възрастта на двойката и други фактори.
При мен вторият път опитахме друг протокол на стимулация - сиреч, опитахме с друг медикамент, по друга схема, с друга продължителност. И успяхме, но дали щяхме да успеем, ако и първия път бяхме избрали този протокол,  никой не знае.
Желая успех на твоята приятелка и, ако мога да бъда полезна с нещо, с  радост бих опитала да помогна.

# 142
  • Мнения: 256
Да ви се похваля пък, ама ако знаете как ми отива къдрава коса.Днес реших да експериментирам и много ми хареса, май на сватбата ще съм къдрава. Добре, че имам толкова много време, като не съм на работа и мога да правя каквото си искам!  smile3534
Леле, леле, така се разглезвам сега, а после ще има да се стягам...
Между другото, някой знае ли колко време предварително трябва да се запишеш за беседите от сп. "9 месеца". Мисля на 22 да ходя, темата е: "първи грижи за бебето в болницата и вкъщи".  За другите неща през този месец май още ми е рано. Ако искате може отборно да отидем . Wink

# 143
  • Мнения: 23
purshing 
много ти благодаря за информацията. При моита приятелка се получи имплантация и то на два енбриона, дори се развиваха и растяха до края на третия месец, и после за съжаление направи аборт. Тя затова сега храни по големи надежди. Благодаря  ти още веднъж Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 20:43 от galika81

# 144
  • Мнения: 133
ехо искам да питам около 4-5 месец какви изследвания има ако изобщо има.не че док няма да каже ама аз да съм подготвена,че може да се разсея нещо този док и така,а пък вие ми давате ценни съвети.лека нощ

# 145
  • Miami
  • Мнения: 416
Purshing и аз да ти благодаря за инфото, аз пък винаги съм си мислела, че от инвитро се раждат само близнаци. И между другото колко струва това инвитро(5-6 хиляди лв.)? И мен ме интересуват какви изслдедвания се правят сега(4-5 месец).

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 21:17 от Kory

# 146
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
ехо искам да питам около 4-5 месец какви изследвания има ако изобщо има.не че док няма да каже ама аз да съм подготвена,че може да се разсея нещо този док и така,а пък вие ми давате ценни съвети.лека нощ

Докторът ме насочи за нови изследвания на урината. Мисля, че е само това за този период

# 147
  • Мнения: 176
на мен в 18г.с. ще ми правят този троен скрийнинг (тест за генетични дефекти), който май някои от вас вече са го минали. в 20 г.с. съм на поредната фетална морфология - и още някакъв тест за който тук ще ме изръсят $500  Shocked. (но ако имам късмет тогава ще видим пола на бебето. мисля че и на 3Д тогава за пръв път ще ме гледат). всичко това се води, мисля 4ти месец и част от 5ти  Peace

иначе преди всеки преглед при гинеколога (в началото ме викаше веднъж на 2 седмици, сега стана на 3-4), ме карат да давам урина и мисля правят изследвания някакви - ама какви точно, идея нямам, не плащам за тях  Thinking

# 148
  • Мнения: 60
е няма такова четене, от два дни само тва правя докато я докарам до писане.
За времето от последното ми писане сварих да направя БХС и вторник ше си видя резултата.
Видях си и резултата от токсоплазмозата 1:320 ама да си гледат работата.
Вчера къртих нерви с акушерката дето ми е по здравна каса. Като и казах, че искам цитонамазка само дето не колабира. "Ама как! Ама осъзнаваш ли какво искаш! Ама само на твоя отговорност!" Все едно исках да ми извадят сърцето с голи ръце. Та чак почнах да си мисля дали не искам глупост. Като гледам тука има доста щастливо бременни с вече направена такава.
Другата простотия е, че в групата на дъщеря ми имат варицела. И сега се чудя да я водя ли на градина или да си седи с мен в къщи, което е крайно изнервящо ... Имаше тука май една девойка дето сподели, че по празниците се е разболяла от варицела, някой има ли идея какво става с нея. Не и помня ника.
Гледах, че си правехте презентация малко по напред. Аз съм на 34 и живот и здраве като родя ще съм на 35. Имам РД юни и се чудя дали не не родя на моята си дата, че мога да избирам - ще съм секцио. Бях казала на мъжа ми, че раждам до 35 - после не. Той да го беше сметнал нямаше да е с такава точност. Работя в агентурата на немски туроператор. Интересно е ама вече 10 години го работя и се чудя дали не е добър повод да сменя работата като му дойде времето за връщане. Иначе с дъщеря ми на 6-тия месец се върнах на работа. Обаче тя е раждана ноември и ми се беше стегнало всичко цяла зима в къщи. Невероятен късмет е , че ще сме с летни бебета. Само майките със зимни бебета могат да го разберат. Особено с РЕВЛИВИ зимни бебета. Колики и такива дискомфорти ще бъдат изкарани по улиците. А те бебетата са с вродено чуство за хайманлък. Докато я изкарах на стълбищната площадка и млъкваше.
Поразпрострях се май

Айде поздрави

# 149
  • Мнения: 36
И между другото колко струва това инвитро(5-6 хиляди лв.)?

Kory, зависи - фиксирани са цените на самите процедури - инвитро оплождане,  пункция на фоликули (екстрахиране на яйцеклетките) с упойка, ембриноалния трансфер, обработката на мъжкия метариал ... и разни още други и техните цени варират между различните клиники между общо около 2000 до към вероятно 4000 лв.. Говоря наизуст, щото не се сещам какви елементи визаха в самата процедура в моята клиника, но платих за тази част малко под 2000 лв. В нея също така влизаха, в моя случай, и прегледи, слагането на инжекциите.... Какви са цените при останалите инвитро центрове, не знам, но мисля че са по-височки. ВСе пак, това е едната част от разхода. След това всичко зависи от това какви и колко препарати се използват за стимулацията на яйчниците (контролирана хиперстимулация, ако трябва да сме точни).  При някои отиват повече и по-силни препарати, при други яйчниковият отговор е по-бурен с по-малка стимулация.. Тези препарати са скъпички и те гълтат грубо около две трети от разхода. При мен цялата процедура излезе около 5000 лв, като допълнително платих и още 250 лв за иглотерапия, която в нашата клиника се съчетава с цялата процедура. Това се прави в много центрове на запад и вдига доста успеваемостта. Аз първият път не го направих, защото не се предлагаше, но сега се възползвах и не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт