Оказа се, че не е толкова лесно....

  • 1 998
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
Следродилната ти разказва играта още  Mr. Green, а ситуацията ти си е сложна и без това.
Добрите новини са, че гаднярката следродилна ще си иде скоро и ти ще заприличаш отново на себе си.Освен това погледни и положението с "любимеца" от светлата страна - за него ще е ценен този опит и постепенно осъзнаване, че макар и много обичан, не е единствения център на Вселената  Laughing. Това със сигурност ще му бъде полезно в живота нататък.
Възхищавам се на силата и смелостта да бъдеш мама на трима, убедена съм, че ще се справиш с трудностите!
Бъдете здрави и щастливи цялата тумба малки и големи мъжове и мама! Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
Ако имаш възможност оставяй на някой бебока за час-два-три и използвай това време да излезете с Бобчо и да правите неща само за вас двамата...т.е. да си имате вашето време...наистина то детето не е виновно и на него също сигурно му е много трудно да свикне с новата ситуация...накарай го да се чувства, че още е обичан...сигурно при него ревността към новото бретче е по-силно изявена...а за съжаление товя може да му приседне за дълго... отдели му време..

# 17
  • Мнения: 2 439
Като най-голямата от три деца, често казано се замислих за най-големия ти син.

# 18
  • София
  • Мнения: 679
Аз честно как се справих със ситуацията, още преди да се роди бебка взехме бавачка, та тя да занимава каката по няколко часа,  за да отделям време на бебето, вечер и тати се включваше в гушкането на девойките в зависимост от желанията им. А ти когато едното спи поне при нас в началото беше така тичай при другото и после обратното. Важното е, че ти си знаеш, че ги обичаш еднакво, те ще го усетят в един момент. Сега каката като чуе, че бебето плаче и веднага ми заповядва да отивам при него, а в началото и тя лягаше на земята и ревеше само и само да види при коя от двете ще отида.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
Като най-голямата от три деца, често казано се замислих за най-големия ти син.

ооо той големия все пак е на 14-15 години...сигурно го вълнуват по-други неща...а и по-разбира...според мен за него е доста по-лесно...

# 20
  • Мнения: 884
Интересно ми е какво казва батко Алекс за "любимеца" и за бебето, ако чуя майка ми да казва за сестра ми, че и е "любимка" и е нещо повече от мен в живота и , ще ми стане гадно...
 А иначе и на мен ми намирасва на следродилна депресия.
 Кога минава това чудо ,бе хора, смазващо е, а уж преди това всеки е подготвен за него!?
 От понеделник и аз минавам на вариант "бавачка", точно за да обръщам повече внимание и на голямото си дете.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217
Е, да не правим спор от болежките ми Wink
Бати никога не ме е чул да казвам, че Бобо ми е любимец. Пък и в думата любимец аз не влагам буквалното съдържание - все пак са с 12 год. разлика и е нормално малкото бебе да извиква повече умиление от бати, който е 1.80 вече висок, тренира борба и е като скала. Знаете ли, с бати стана друго в тази ситуация - той ми се притече на помощ и отношенията ни се оправиха - преди това се гледахме като куче и коте, защото характерчето му е ужасничко....Много се карахме, ама направо не се понасяхме....но.....той ме възприема и като приятелка и като сестра - та аз го родих на 18 години....
Баткото откри свои неподозирани качества за мен - жалост, преданост към братятат си, старание, изключителна загриженост и сериозност към малките....Играе с Боби, търпи му всичките дивотии, а аз даже се карам на мъника най-много заради отношението му към бати.....Просто средното е доста разлигавенко - в това виждам проблема си.....

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
Може и да е разлигавен в повечко, но сега така или иначе е най-неподходящото време за превъзпитание...
А и по дебелите книги пише, че дацата мужду 2 и 3 годинки са най-чувствителни към промени в живота им и е хубаво да няма такива - като смяна на жилище, отделяне от мама, дълги пътувиния и т.н....та какво остава изведнъж в живота му да се появи конкурент за любовтта и вниманието на мама....

# 23
  • Мнения: 1 031
Може и да е разлигавен в повечко, но сега така или иначе е най-неподходящото време за превъзпитание...
А и по дебелите книги пише, че дацата мужду 2 и 3 годинки са най-чувствителни към промени в живота им и е хубаво да няма такива - като смяна на жилище, отделяне от мама, дълги пътувиния и т.н....та какво остава изведнъж в живота му да се появи конкурент за любовтта и вниманието на мама....

И аз съм на същото мнение newsm10

Нашето отроче е само едно и е страшно разглезено. Като се има предвид, че има и баба и дядо в къщата - можеш да си представиш за какво иде реч #Crazy представям си момента, в който ще му се наложи да се справя и с конкуренция Shocked
А според мен относно чуствата ти мисля, че се дължат на следродилна депресия. И трябва да ти кажа, че с времето нещата ще се оталожат и ще стане по-лесно за всички ви. В момента както се вика се смазват колелата. Търпение му е майката Wink

# 24
  • Мнения: 1 440
Мила Алекса,първо,честито ти бебче! Grinning Да ти е живо и здраво!
Зная как се чувстваш. Hug Дай си малко време и всичко ще се подреди,ще свикнеш.Само не се обвинявай,горе главата и... търпение! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 884
Не исках да те засегна, аз съм по-голямото дете в къщи, липсата на достатъчно внимание, си остава лош спомен завинаги. Успех, и дано намериш правилния път към сърцата и на тримата си сина!

# 26
  • Мнения: 2 960
Създала си си любемиц и този любимец дори е знаел че е такъв.

Много си права, това го разбрах веднага, но....сега ще ми е много по-трудно с него, защото допуснах да се почувства "избран"..... Обаче трябва да се справям, няма друг изход.....

трябва ти не двойно ,а тройно повече сили за да се справиш с "преразпределение по равно" на любовта си между децата ти и да убедиш средното детенце ,че не взимаш от любовта си към него ,за да я дадеш на бебето ....а просто с бебето се е родила още една обич......Сигурна съм ,че скоро всички ще свикнете с новата ситуация и нещата ще се наместят.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 830
Миличка, всичко ще се оправи с времето.
При мен беше същото както го описваш, баткото плачеше, че не му обръщам това внимание, което преди, аз му виках  Embarassed, все едно той разбира нещо. В един момент аз се "взех" в ръце, Дани започна да свиква с новия член на семейството и сега ни е по - леко на всички ни.
Пожелавам ти да си по - търпелива и всичко ще дойде на мястото си Peace.

# 28
  • Мнения: 2 829
Здравей, аз малко теоретично пиша, защото засега имам само едно дете, но искам повече, затова съм си мислила за чувството на ревност между децата.
Би могла да обясниш на средния син, че сега той е станал още по-специален, защото вече не е малко момче, сега той е БАТКО, и ти си много горда с него. Обясни, че имаш нужда от него точно сега, и ти и бебето, че все още е специялен за теб, че той си е твоят мъж-нали малкия е още само бебе. Кажи му, че ще имате много специални игри и занимания-само за вас двамата. Сега той ще може да ти носи памперс, да плиска бебето с вода докато го къпеш, ще му четеш книжки докато кърмиш Даниел, ще го наблюдавате заедно.... Можеш да помолиш най-големия батко също да потвърди и разкаже колко е важно, отговорно и хубаво да си батко-как той се е чувствал когато Бобо се е родил.....
Според мен е хубаво да си признаеш пред децата, че първия месец след раждането е много труден за теб. Че майките са уморени след раждането, и че скоро нещата ще започнат да си идват на мястото. Помоли за помощ-не само таткото а и двамата батковци!
Не забравяй, че сега ти е най-трудно, недей да имаш прекалено високи очаквания от себе си, спомни си с предишните деца-вероятно първия месец пак ти е било трудно, все пак трябва да опознаеш новото човече и да свикнеш с промяната, пък и самото бебе се успокоява след известно време, то самото също трябва да свикне с промяната!
 Hug

# 29
  • Мнения: 258
Мога само да предположа как се чувстваш... и мисля, че те разбирам. Истината, е че времето ще сложи в ред нещата. Да не говорим, че сега "бъкаш" от какви ли не хормони, които усложняват още ситуацията.
Всички твои мъже, надявам се скоро,  ще разберат, че в сърцето ти има място за всеки един от тях, който по свой начин, е уникален за теб и затова никой не може да заеме мястото на другия. Тогава ревността, несигурността, угризенията и т.н ще се изпарят.
Вярвай в това и бъди силна в този тежък за теб момент!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт