Как да преодолея озлоблението и горчивината?

  • 5 420
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Намери си човек, който да ти е пример... Някой съсипал собствения си жиовот поради огорчение и озлобление... Някой, който е мразил другия /другите/ повече отколкото е обичал себе си... Виж колко е нащастен и си направи изводите.
Аз си имам такъв човек - при това много близо до мен.  Sick
Обичам се и искам да съм щастлива.  Sunglasses

Ако някой ме обиди или нарани, ако ме излъжат и измамят... Казвам си: "Господ здраве да му дава." и продължавам напред.  Peace

# 16
Спомням си първата Коледа, след като се разделихме бях в една кръчмо-клубче и видях една приятелка на жена ми която я запозна с въпросния боклук, с който ме смениха и и беше казала, че ще си сдопаднат. Както влизам в клуба я фиксирам, приближавам се към нея и със цялата злоба и ярост изръмжавам като вълк като съм си стиснал и показал зъбите. Е разбира се алкохола който бях погълнал ми даде кураж и идея какво да правя, но като се сетя за ситуацията ми става доволно.
Дедазнам, пука ти че си озлобена и мразиш света, просто гледаи да си добре с тия които обичаш, защото съм се усещал как в мъката си наранявам и близки хора.

# 17
  • Мнения: 24
Господи, дай ми смелост и воля да променя нещата, които мога;
дай ми душевна сила, за да приема нещата, които не мога да променя;
и най-сетне, Господи, дай ми мъдрост за да различавам едните от другите!
АМИН!
Аз бих добавила:
И ми помогни да запомня, че когато наистина имам лош ден ще ми отнеме 42 мускула да се намръщя и само 4 да протегна напред средния си пръст и да им кажа да ми го д...т!

Всички тук сме минали през това...Понякога побеснявам от яд, като си спомня, че най-хубавите ми години минаха в скандали с бившият ми!!! Обхваща ме такава ярост, че съм търпяла, чеее...думи нямам!!! Тогава звъня на приятелка, излизаме на кафе или по магазините. Шопинг терапията е много добро нещо! Определено гледам да не съм сама в такива моменти и се надявам с времето да стават все по-редки!

# 18
  • Мнения: 1 948
Намери си човек, който да ти е пример... Някой съсипал собствения си жиовот поради огорчение и озлобление... Някой, който е мразил другия /другите/ повече отколкото е обичал себе си... Виж колко е нащастен и си направи изводите.
Аз си имам такъв човек - при това много близо до мен.  Sick
Обичам се и искам да съм щастлива.  Sunglasses

Ако някой ме обиди или нарани, ако ме излъжат и измамят... Казвам си: "Господ здраве да му дава." и продължавам напред.  Peace


Иса страхотна си - много ми харесва начина ти на мислене. Трябва да се науча да се обичам повече и сега ще имам достатъчно време за това.

# 19
  • Мнения: 2 274
Аз изпитвам яд само към себе си..че съм се поддала..в крайна сметка никой насила не ме е карал да участвам в моя филм, както и теб в твоя...
ДАже един ден стигнах д опрозрението да започна да си спомням хубавите моменти от миналото, лии поне периода, в който съм мечтала и съм се борила за тях...
Всеки с нещо е допринесъл да се развият по този начин нещата малко или много.
Другите не са ти виновни.
Това не означава да се удавиш във вина и самосъжаление, а да си видиш грешките и да се постараеш да не ги повтаряш повече.
Повечко самочувствие и минимум по три супени лъжици вяра на гладно.

# 20
  • Мнения: 660
в мен има много озлобление. Голяма част е към бившия, чието предателство още не мога да преживея дори и след повече от година, а толкова бих искала да простя и да прдължа напред. ..но просто не мога да му простя и така болката остава в мен...

Но също така на моменти усещам озлобление към целия свят, към съдбата, към разбитите ми мечти.

Виж, това не е по никакъв начин опит да те съдя, а само споделям нещо, което ми се наби в очи, докато те четох. Ако не го разбереш, просто пропусни на този етап постинга, все едно не е бил писан Hug.

Озлоблението в теб е белег, че ти считаш някого другиго за виновен за това, което е животът ти в момента. Ти правиш опити да простиш. Прошки раздава Бог.
Осъзнаването на собствената вина е мъдрост.

Неговата вина във вашата ситуация касае него - това, в което ще се превърне неговият живот оттук нататък. Твоят живот е отражение на твоя светоглед, функция е на твоя личен фокус на перцепция, и никой друг не може да се намеси и да построи събитията в твоя живот, така както го правиш ти чрез целостта от възприятия-идеи-представи-поведение.

Ще разбереш, че няма в тебе вече озлобление, когато светогледът ти така се промени, че спреш да считаш него, света и съдбата отговорни за разбитите ти мечти.


Сега виждам, че и Годзила почти същото е написла  Peace

Не знам какъв съвет да ти дам. Нещата са много индивидуални. При мен беше от голяма полза четенето на Кастанеда, например.

# 21
  • Мнения: 115
Чуствам се ужасно да призная това пред себе си (да не говорим за пред други хора), но се замислих и осъзнах, че след раздялата и всичката мъка около нея в мен има много озлобление. Голяма част е към бившия, чието предателство още не мога да преживея дори и след повече от година, а толкова бих искала да простя и да прдължа напред. Не ме разбирайте погрешно - не искам нищо лошо да му се случва, напротив искам да е щастлив, но просто не мога да му простя и така болката остава в мен...

Но също така на моменти усещам озлобление към целия свят, към съдбата, към разбитите ми мечти. Опитвам се да неси го изкарвам на никого, но просто усещам как ставам дръпната, как карам по-агресивно, как понякога реагирам остро без особена причина. Преди бях весела и оптримистична, опитвам да бъда такава и сега, но на моменти само се приструвам, а ми идва да крещя.  Embarassed

Момичета, ако някои минал през нещо подобно, може да мu даде съвет как да изкарам болката и озлоблението от системата си, ще бъда изключително благодарна!!! Поне кажете минава ли това с времето??? (не съм религиозна, не мога да медитирам, четох някаква книга за прошката, но избщо не ми помогна) Благодаря и бъдете щастливи!    bouquet
Защо така боли наистина от разбитите мечти и от това, че партньорът е егоист и гледа само себе си. Аз пък се ядосвам на себе си. Вместо мъжът ми да има угризения, че си е намерил приятелка и иска да разпадне семейството ни, аз се чувствам виновна. Той  ибез това каза, че нищо не съм направила да го задържа де...

# 22
  • София
  • Мнения: 4 494
Това не означава да се удавиш във вина и самосъжаление, а да си видиш грешките и да се постараеш да не ги повтаряш повече.
Повечко самочувствие и минимум по три супени лъжици вяра на гладно.
За да може да види грешките си ще й трябва достааааааааа времеееее
 Peace Peace Peace за самочувствието и вярат в себе си


ако не ти стигат по три супени лъжици на гладно - взимай по повече  Wink

Общи условия

Активация на акаунт