правилно ли говорят децата ви?

  • 1 630
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
Моята е на 2г и 1 м и направо си трябва преводач понякога. Ние вкъщи и разбираме, но не знам как се справят в яслата например.
НЕ желае да каже буквите "к" и "с" например, и не са само те....
Като ви чета се успокоявам, не напълно, но разбирам, че ще трябва да поизчакам още...

# 16
  • Мнения: 1 479
Малкото си говори на бебешки.За баткото все още не мога да твьрдя,че се изразява правилно.Когато сгреши дума,му я повтарям няколко пьти,когато е изречение,и него повтарям.Стараем се в кьщи да говорим правилно.

# 17
  • Мнения: 1 517
Ами всички деца се развиват с различна скорост в чисто физиологично отношение. Често, макар че знаят как се произнася правилно дадена дума, просто не са достигнали момента, в който могат да я кажат правилно. Нормално е.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 826
Много малко думи изговаря правилно.
Говори на бебешки и понякога много трудно разбираме какво иска.

# 19
  • Мнения: 748
на мен скоро ми направи впечатление сред познатите ми, че децата на тези, които изговарят думите по-ясно и звучно по-рано проговориха и по-правилно. но не мога да твърдя със сигурност, че наистина има такава зависимост. ..обаче като пробвах да говоря по-ясно, Мими веднага научи доста нови думички. Thinking

# 20
  • Мнения: 2 960
малкият все още само бръщолеви....той е твърде твърде малък за правилен говор.ОБАЧЕ старая се да му говоря правилно.Така учих и порастналата ми вече дъщеря да говори правилно,да се избягва бебешкия език Нямаше три години ,когато се научи да изговаря напълно точно ,ясно и звучно всяка думичка....Другото ,което винаги ме е дразнило мИЕкото говорене във Варна и съм се стремяла момичето ми да избегне още от първите си думи мекото произношение характерно за варненци.Само да допълня ,че аз и семейството ми сме от Варна /да не ми скокнат ,че не харесвам произношението ,защото не съм от морската столица/Децата трябва да говорят правилно ... bowuuзатова трябва да им се говори правилно...

# 21
  • Мнения: 1 485
На 4г и 4м е дъщеря ми,говори добре,но това "р" е още проблемно

# 22
  • Мнения: 568
на година и седем-
Онина - Вероника
ганина - възглавница
готи - коте
гупиш - с ударение на и-то, когато иска да и се купи нещо.
го-е-да - какво е това
бррррума - всичко на колела от бебешка количка до камион.
нго - шоколад
и т.н. на северно японско наречие.
иначе членува - обикновено с пълен член и когато иска да е по-убедително го слага 2 пъти.
готитотооо, гачкитете - играчки
и също така всичко е моето и ми. гачкитете миии.
аз умирам от кеф да слушам, много ми е сладко и забавно.

а използват ли децата ви аз - как говарят за себе си?

# 23
  • Мнения: 7 474
Нормално е, дъщеря ми до 4г. не говореше правилно ooooh!

# 24
  • Мнения: 568
лео, много подло с този албум - огладнях страшно веднага Simple Smile

# 25
  • Мнения: 54
Моята дъщеря на 3 г. 7 м. все още й разбираме само аз и баща й, за другите трябва превод. Има съгласни, които не може да произнася и ги пропуска в най-добрия случай или ги заменя с други, размества срички в думите, бърка родовете, не използва изобщо предлози, съюзи и т.н. Въобще говори неразбираемо. Аз също съм забелязала, че някаква лесна дума, като й я кажа, тя може да я повтори правилно след мен, но в разговор я изговаря по начин, по който е свикнала да я казва от по-малка. За сега (по-точно все още) повтарям всичко след нея правилно, с идеята да запомни правилното произношение на думите, но не би. Чудя се до кога е нормално да се изчаква детето само да се научи да говори правилно и кога да се потърси специалист.
И ние сме в същото положение Cry
Може би,ще изчакам още малко и ще прибегна до специалист

# 26
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми започна да говори разбираемо чак след 2.5 г. Но синът ми проговори като професор още на 1 г. Всичко в развитието на децата е строго индивидуално и по никакъв начин не предопределя определения като "бавноразвиващ се" или "бързоразвиващ се". В определени периоди те имат различни приоритети в растежа, компенсирайки неща, които още не са усъвършенствали.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
а използват ли децата ви аз - как говарят за себе си?

Личните и притежателните местоимения започна да ги използва около 2 и половина. Сега си умира да подчертава това- онова с АЗ и МОЕТО  Crazy

# 28
  • Мнения: 472
Дъщеря ми е на 2г.7м. и за възрастта си мисля, че говори доста добре, но чак правилно не. Връзва доста смислени и дълги изречения и може да се разговаря спокойно с нея. Понякога разбира се плямпа някакви бебешки работи, които никой не и разбира  Crazy Забелязвам, че има развитие в изговарянето на някои думички напр. на 1г. на ръце казваше само - це, сега вече са лъце и т.н. Забелязвам, че има някои съгласни които взависимост от думата ги бърка или изпуска пр. кака изговаря правилно, но къде не може, казва ъде и пр. Имаме си и доста бисери:
даменки=джапанки; типототам=хипопотам; тъпечка=пътечка; тежанка=снежанка; дъбка=дъвка ... Относно АЗ и МОЕ ги изполва абсолютно правилно и винаги на място  Hug

# 29
  • Мнения: 9 903
още не говори, използва само "да" и "не". Не се опитва да повтаря думи, дори и грешно.

Общи условия

Активация на акаунт