За киселото мляко...защо пълномаслено,а не 2 процента?

  • 2 867
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Моят педиатър ме съветва 2%, неразредено, без захар. Според мен логиката е, 4е пълномасленото кисело затруднява храносмилателната система на бебето. Защо адаптираните са с обезмаслено мляко? Освен това това На баба има и сметана в него е кое е пълномасленото му след като не е натурално такова, а слагат добавки. Дали млякото има достатъчно бактерии може да проверите като направите дупка в него с лъжицата и ако след една нощ се е образувала достатъчно течност( цвик) значи е ок.

# 16
толкова много млека за деца над 12 месеца има вие им давате млека с консерванти неясен състав и абсолютно неадаптирани като нива хранителни съставки за пари ли го правите или от етно родови мотиви в цял сивилизован свят детето се храни до 3 годинки с млека за деца аз съм на такова мляко и като си направя разбивката за парите една чаша 200 мл мляко  ми излиза максимално 50 стотинки а коло е киселото и до колко е подходящо за детето и защо да го давам него като всчики аргументи са в полза на млеката за деца над 1 година кажете ми съставка в киселото мляко която я няма в оптимално ниво в другите млека а колко съставки ги няма в киселото мляко и колко други са в пъти над необходимата доза  newsm78  chef ????? !!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 15 222
толкова много млека за деца над 12 месеца има вие им давате млека с консерванти неясен състав и абсолютно неадаптирани като нива хранителни съставки за пари ли го правите или от етно родови мотиви в цял сивилизован свят детето се храни до 3 годинки с млека за деца аз съм на такова мляко и като си направя разбивката за парите една чаша 200 мл мляко  ми излиза максимално 50 стотинки а коло е киселото и до колко е подходящо за детето и защо да го давам него като всчики аргументи са в полза на млеката за деца над 1 година кажете ми съставка в киселото мляко която я няма в оптимално ниво в другите млека а колко съставки ги няма в киселото мляко и колко други са в пъти над необходимата доза  newsm78  chef ????? !!!!

Aуууууу, не се пали толкова!
Колко са тези "много" млека за деца над 12 месеца ? Освен адаптираните, които, всъщност не са и адаптирани, а пълноценни?
Апропо, ти за пазара в България ли пишеш или за широкия свят?

По въпроса за консервантите в киселото мляко, смятам, че това е легенда от градски тип. От хора, работещи в млекопреработвателния бранш съм чувала, че кисело мляко с консерванти не може да се приготви. Това, че днешното кисело мляко  не е като едновремешното, се дължи в голяма степен на различните закваски, които се ползват и които не са традиционни за България. Тук пише някои неща, които може да те ориентират малко по въпроса: http://www.bnap.org/?p=89

Във всички сайтове за хранене, които съм чела пише, че неадаптирано мляко-прясно и кисело-могат да се дават след навършване на 1г.  Така че не виждам къде е пролемът според теб.

Да, млеката за деца до 1г. са обогатени с минерали, витамини и други полезности, но пък нямат  Lactobacillus bulgaricus, което е естествен пробиотик. Примерно.
А дали не ти идва наум и че някои деца просто отказват да пият мляко, въпреки намерението на майките им?

Така че, не става дума за пари.
Не знам какво означава за теб "етно родови мотиви". Не страдам от излишен патриотизъм, но българското кисело мляко е едно от нещата, които имаме преимуществото да притежаваме и би било тъпо да се отказхем от него, само защото в "цял сивилизован свят"  Lactobacillus bulgaricus не вирее.

# 18
  • Мнения: 814
толкова много млека за деца над 12 месеца има вие им давате млека с консерванти неясен състав и абсолютно неадаптирани като нива хранителни съставки за пари ли го правите или от етно родови мотиви в цял сивилизован свят детето се храни до 3 годинки с млека за деца аз съм на такова мляко и като си направя разбивката за парите една чаша 200 мл мляко  ми излиза максимално 50 стотинки а коло е киселото и до колко е подходящо за детето и защо да го давам него като всчики аргументи са в полза на млеката за деца над 1 година кажете ми съставка в киселото мляко която я няма в оптимално ниво в другите млека а колко съставки ги няма в киселото мляко и колко други са в пъти над необходимата доза  newsm78  chef ????? !!!!
Малко крайно изказване  Wink, но принципно съм абсолютно съгласна, че адаптираното мляко е добре да се дава поне до 3 години (ако е възможно). Засега синът ми върви в тази насока Laughing. Въпреки това няма нищо лошо киселото мляко да започне да се дава като добавка към храната или да се въведе към храненията след 1-та годинка (още повече ако детето няма проблем с това).

Мисълта ми беше друга... Друг вариант освен "На баба", който е 4.5% е "Верея Натурално" (на ОМК) - на детето му хареса.
Между другото от доста време се чудя  newsm78: млякото "На баба" е продукт на Данон (мисля, че "На дядо" също), но те сякаш се опитват да не обявяват никъде, че е тяхно. Няма го в сайта им, а на опаковката е изписано с един мъничък шрифт. Същото е и с "Ханското" на ОМК (човек може и да не разбере, че те го произвеждат). Явно това са специално създадени марки, които да привлекат повече хора, които имат негативно отношение към останалите им, по-известни продукти. Поне така разсъждавам аз... В което разбира се няма нищо лошо.
И друго ми направи впечатление - Фибела (също на ОМК) бяха пуснали за много кратко някакъв БИО-вариант с бифидус-коктейл. Изведнъж изчезна - може би са ги подгонили, че не е много БИО- или пък много Бифидус  Laughing - не знам, обаче ми се стори интересно като факт  Stop
 

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз ако давам кисело мляко бих давала 3,6% защото приемам, че храненето с кисело мляко е продължение на храненето с кърма. Кърмата има 3,6-4% масленост.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Трябва да е пълномаслено, защото има значение за развитието на детския организъм и по-точно на мозъка. Давай минимум 3,6%!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт