Майки на породени деца - 10

  • 14 526
  • 292
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 595
Деформира се от рахита и имаха съмнения за неврологични увреждания, които засега отхвърлиха...е сега като видя, че не прави нищо от това, което другите августинчета правят и че започва 2-3 месеца след тях и всичко ми се обръща... От два месеца питам личната какви са белите точки през средата на венеца му и тя ми повтаря че са от кърмата...Кърма друг път, оказаха се пробили връхчета на зъби на неправилното място...Докато порасне и видя че ще ходи и ще е добре сигурно ще откача  Cry Май пак съм в дупка...

# 91
  • Мнения: 4 520
О, Иви, не се тревожи, мила!  Sad  Hug Максим на 5 м. и той нищо не правеше, само си хващаше играчките. Може и твоят Боби да е по-мързеливичък просто. А как е направил рахит и как го установихте? Ако не ти се споделя, няма проблем!  Hug Ама колко е сладък на снимката в подписа, едно добродушно гледа, милия! Heart Eyes А за зъбчето - честито!  Grinning
Ванче, бързо оздравяване на Емко!  Praynig
Добре дошла, Десем!   bouquet

# 92
  • Мнения: 384
Здравейте,мами!  wavey
Чела съм темичката още преди да забременея с второто си дете,за да видя как е.Макар,че имам брат с 1.1м разлика и съм наясно.Но си е друго от другата страна.  Mr. Green
Досега се подвизавах само при юлчетата,но имам проблеми и неща по различни.Вълнуват ме теми по подходящи за тук,затова ще се радвам да ме приемете.  Hug
ФУРИЯ,и тук значи се подвизаваш!Мерна се за малко при юлките!  Laughing
Много неща искам да ви питам,но заначало имам два въпроса:
1.Как се справяте с чистенето?Това ми е основния проблем и спор в къщи.Все чистя и все е мръсно и разхвърлено.
2.Как се правяте с играчките?
3.Къде ходите семейно през уикенда?И въобще как се справяте с целия катун на излизане?
За някой това не са проблеми,но мъжът ми много се изнервя при всяко наше излизане.Ние сме в двустаен.
А в същност ставам ли за тук-разликата ни е 2.6м.
Хубва ден!До после!   bouquet

# 93
  • Мнения: 3 595
За рахита историята беше горе долу следната...на 1 месец 2 лекари казаха давай витД трима казаха не давай. Не бях давала на Ели и избрахме да не давам и на Боян. На консултацията на 2 месеца, като почнах да изреждам какво му е, казаха рахит, потвърдиха го и останалите лекари, решиха да ни пратят на бевролог казаха, че засега няма неврологични изменения, само главата му се е деформирала и така щяла да си остане....Ей сега го видя един познат зъболекар и каза че от рахита са се получили и челюстни изменения и зъбите му са пробили през венеца, вместо както си е нормално. Каза да масажирам, ако могат да се приберат но те доста са пробили и не виждам да се оправят. Ще има разминаване в горна и долна челюст и ще носи шини  Tired

Всички да сте здравички  Praynig

# 94
  • Мнения: 4 520
Иви, дано го израсте миличкият. Praynig И аз не съм давала вит. Д нито на единия, нито на другия. Моята педиатърка тотално го отрича. Thinking

# 95
  • Мнения: 5 391
Иви, съжалявам че повдигнахме тая тема Sad
Надявам се и вярвам, че всичко ще бъде наред Hug
Аз давам сега витД, но моята нова педиатърка също ме плаши с този рахит, защото Дарена качва бързо Tired

# 96
  • София
  • Мнения: 6 259
Иви, представям си колко ти е тежко. Дано стане чудо и детенцето да израсте всичко, само на теб тревогите ще ти останат. Confused
Като чета твои постинги все се сещам, че забравям да давам на Дани Вигантола. На Емко давах, на Дани пак му изписа педиатърката, но аз все забравям, а и неговата фонтанела е доста малка и съм объркана (не че съм лекар и разбирам толкова).
А за отчетните - недей да го сравняваш детето, всяко се развива индивидуално. Hug

Ianamama, добре дошла!  bouquet При нас е същата работа - подът все е мръсен, играчките са нон-стоп разхвърляни и ходя по тях (но като си нямат детска, какво да им се сърдя - Емко де, Дани още не умее да разхвърля  Laughing). Трудно ми е излизането като излизам сама с двамата, дори и с колата да сме. И точно като катун сме, как съм се смяла на това (успя да ме развеселиш, че се притеснявам за Емко Sad). Най-трудно ми е с тези зимни якета, ботуши, космонавт... Мечтая си за лятото. Баща им като е тук е много по-лесно, в повечето случаи той облича Емко, аз - Дани.

Малко за нас - Емко ме притеснява - обяснява, че го боли коремчето ниско долу, че го "боцкат" крачетата (което не знам точно какво трябва да означава  Rolling Eyes), висока темп. и го втриса, явно гърлото му е много възпалено, едвам говори и преглъща. Спи неспокойно и кратко, чак преди малко заспа. Чакам да поспи малко докато приятелката ми дойде (слава Богу, че си смени квартирата тук до нас!) да й оставя Дани и да закарам Емко на дежурния лекар. Не ми се щеше много, щот' много се шашкат тези дежурните, явно се презастраховат, знам ли, сигурно дето и не ни познават, и бързат да изписват антибиотик; но пък не мога да чакам до понеделник за нашата. А баща им пак на работа  Tired (ама какво се оплаквам, добре, че работи и не се скътава, за да ни издържа, но в такива моменти ми е криво, че трябва сама да действам). Хубавото е, че Дани е здрав и кротува, спи, не ми създава никакви грижи; дано пак го подмине вируса! Praynig

# 97
  • Мнения: 4 520
Ваня, кажи как мина прегледа? Какво ще е това "боцкане"? Thinking На мен ми звучи като изтръпване, но няма какво да гадаем, лекарите ще си кажат. Ох, дано се оправя мъничето! Praynig
Уф, аман от болести. И у нас положението не цъфти и върже. Стефан снощи се дра от кашлица, баща му също. По едно време бухаха едновременно, събудиха Максим, той се разрева, трябваше да яде, после пак мъжете и така цяла нощ. Tired Не съм мигнала. Днес на Стефан се появи и хрема, гърлото му явно е червено, защото ми се стори, че започна да вдига Т, но веднага му сложих свещичка. За хремата утре ще му приготвя капки, а днес направих отвара от картоф, лук и ябълка и всички пием, утре ще направя пак и дано има ефект  Praynig, иначе - на лекар. Sad Ей сега го проверих (спи) - няма Т.  Praynig
Максим пък си заспа сам в леглото, уф, слава Богу, че докато се къпех мрънкаше и си помислих, че без кърмене няма да заспи, а яде преди час. Иначе ми е добричък - след всяко ядене си ака на гърне, после си играе тихичко, вече има много малко нервни моменти.  Praynig Обаче днес нали се улисах в гости и нямах време да го сложа на гърне сутринта, той, милия, явно стискал и ме чакал, но накрая не издържал и така се беше осрало горкото, чак изцапа една приятелка, която го беше гушнала. Crazy Тя си помисли, че има разстройство, но няма, добре си е, просто стискал, стискал, човека и накрая не издържал. Blush

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Здравейте мами.
Честито на тези ,които са имали повод през изминалите дни да празнуват.

Иви,недей да си мислиш най-лошото.И аз много четох за и против витамин Д ,но нашата педка е от старата генерация и си го изписва.По принцип по са застрашени децата с тъмна коса и зимните бебета.А вашата лекарка не му ли пипа фонтанелата?Другия признак за рахит е и обилното потене.Прегърни малкия от мен. Hug

Ох ,с това акане докато се научим.За пишането си казва отдавна ,но за другото ходи и се крие някъде и се оглежда,като мишка в трици.Може някой да ме обвини,но като изяде на два пъти солиден бой по дупето,сега като си върши работата на гърнето ме гледа весела и доволна и после само ходи из къщи и се хвали.

Хайде лека вечер за сега от мен и бързо болните да оздравяват. Heart Eyes

# 99
  • Мнения: 327
Чувала бях за породени,а едва сега като влязох в темчката ви,разбрах,че и мойте хубосници били в тази графа CrazyЩе се радвам да споделям с вас това приключение-породени деца GrinningВ тази връзка:Янамамаоправия няма-гледай философски на нещата Mr. GreenМоят опит до тук показа,че докато бяха по-малки беше доста по-лесно,сега вече са комбина и .... Twisted EvilПОдготовката за излизане,особено зимата е моя кошмар,а прибиранетода не говорим-обличам -събличам от/до трима щото ако ги чакам да се наприказват,да се сбият,да се намотат със сигурност няма да излезем.За играчките,трохите,пръстите и рисунките по стените отдавна съм се примирила,че това си е сизифов труд.Резултатът от моите усилия е толкова кратък,че smile3511 В крайна сметка всичко вкъщи е направено и обзаведено с идеята че децата са малки,за да бъдат по-малко ограниченията за тях и по-лесна домакинската работа за мен.
Лека нощ,щото скоро ще има включване от малкия цицосмук  breastfeedingТой си поспа,ама аз пуста краста да серовя в форума Mr. Green Mr. Green

# 100
  • Мнения: 3 595
Да ви кажа честно сега ако се върна назад с опита, който имах тогава знам, че пак така бих постъпила...с опита който имам сега определено бих давала вит.Д...Може да е ненужно, но сега никой няма да може да заличи това, което сама сторих на Боян. Много ми е гадно...Надявам се шините да могат да оправят деформацията и да не е нещо супер изкривено...ще разбера чак като пораснат.
Сузи рахита мина, на 1вия месец още нямаше, на втория беше с пълна сила, не само потене и мека фонтанела, бяха над 10 симптома... Сега се "радваме" на последствията от него  Sad
Ани дано на Стефчо и на татко му бързо им минава  Praynig
янамама:
1.всеки ден сутрин оправям детската и спалнята, мятам мръсните чинии в миялната, а чистене на подове и бани рядко, когато е възможно и го свършва жената, която ми помага, докато аз гледам децата... Предстои завишаване на хигиената Боян му предстои я пълзене, я ходене, но не смятам да е прекомерно, както държах да е със сестра му.
2. 2 големи коша за играчки от практикер, в които мятам всички играчки, с които не се играе активно. Преди лягане на обед или вечер, разпилените в момента ги мятам в един басейн за игра от плат и като стане си ги взима и пак си ги разхвърля където иска. Стаята се оправя за 5-10 мин зависи колко много е успяла да пръсне.
3.какво излизане какви 5 лева  ooooh! никъде не можем да ходим, баща и я води в някой клуб или при познати с малко дете да поиграят, съответно друго дете идва да си играят вкъщи. И моя се изнервяше, сега аз съм по изнервената и той си трае  Tired Като кажем излизаме той си знае, че това ще стане след 1 час и държа да ми помогне, докато ги оправям, той и без това помага де  Mr. Green
Както е казала Боби и при нас е направена детската с цел да е подходяща за малки деца. Да рисуват, колкото искат. Обяснявам, че не трябва, но съм наясно, че след 4 години ще се пребоядисва и оправя всичко.

# 101
  • София
  • Мнения: 6 259
Ваня, кажи как мина прегледа? Какво ще е това "боцкане"? Thinking На мен ми звучи като изтръпване, но няма какво да гадаем, лекарите ще си кажат. Ох, дано се оправя мъничето! Praynig
Гнойна ангина (и е на антибиотик вече). Гаденето (и подутото коремче) е от сливиците, изтръпването най-вероятно от това, че не беше ял нищо и беше много отпаднал (ядеше му се, направих му кремче, хапна 2 лъжички и стана, явно много го болеше гърлото). Днес е видимо по-добре, вече си играе, темп. не е така висока. Бързо оздравяване и на твоите мъжлета и дано не е нещо сериозно! Praynig

# 102
  • Мнения: 4 520
Ох, ужас. Sad Дано преборите ангината бързо. Ние сега отиваме на лекар.
Bobi2mama, добре дошла при нас, още една мама на три човечета, браво!  Hug
Иви, само не се самообвинявай! Стискам палци зъбките бързо да ги оправите и да го забравяте този проблем, че не искам да те виждам депресирана!  Hug

# 103
  • Мнения: 384
Мами,благодаря за отговорите!
ИВИ,стискам палци да го израсте и мерките да помогнат на малкия!Наистина не се чувствай виновна,станалото-станало!Сега дано мерките помогнат!  Hug На мен пък ми препоръчаха да спра вигантола на Никола до февруари,аз го спрях вече.Защото фонтанелата му била направо затворена вече.
Дано болните се оправят бързо!  Peace По Нова година и тримата-деца и мъж бяха с темп.,болни.Сега се закрепиха,но каката пак пресипва.От септември е на ясла и двете и учителки са болни в момента.Направо не ми се мисли,ако се разболее пак ще зарази малкия.Два пъти вече е пила антибиотик,не се издържа така и утре съм извикала хомеопад в къщи.
И двамата са ми с дерматит.Малкия тръгнах да го захранвам,но се изрина и така.Инъче е на кърма.Ще видим утре.
Ние в почивните дни ходим в някой голям магазин-Хит или Мол.Каката бяга,малкия гледа.За зимата е удобно,макар че е навалица.

# 104
  • Мнения: 535
Ох, наистина, аман от болести. Но, за жалост такова е времето в момента. Сега са пълни с вируси месеци.
Ianamama и Bobi2mama, добре дошли
Аз обикновено чистя, докато спят децата, тогава и готвя. За разхвърлянето, наистина няма оправия. Сега се опитвам да науча каката да си прибира играчките в коша. Но, малкият винаги върви след нея и вади обратно . Той също е болен. Има налепи по гърлото и явно много го боли, защото не се храни, както той си знае . И му капя в носа от кафявите капки, които са отвратителни, така цапат  ooooh!. Но, дано поне се оправи бързо, както и всички останали болнички в темичката ни  Hug.
Иви, не се обвинявай за нищо. В крайна сметка ти не си доктор и опита ти с първото ти е показал, че не зависи от Вит. Д-то. И аз като останалите се надявам Боби да го израсте и дори и да носи шини, няма да е единствен. Вече почти всяко трето дете е с такива  Peace  Hug.
 

Общи условия

Активация на акаунт