Декоративни свещи - 3

  • 95 500
  • 574
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 98
И на мен ми е любопитно как става тоя номер с кафето  Thinking
Да не би да я вадиш от формата докато е още топъл восъка и лепиш кафето или как?

Ето една селекция на по-сполучливите ми свещи от последните седмица-две - http://img200.imageshack.us/img200/7104/img2003x.jpg
някои вече съм показвала, но да стане по-раздвижена снимката добавих и тях  Embarassed

# 511
  • Мнения: 1 523
Преди време бях правила свещ с кафени зърна http://didka.mylivepage.ru/image/1265/19312_998.jpg .Лепих ги,като нагрявах свеща на пламък и като започне да се разтапя горния слой притискам зърното.Имаше няколко паднали зърна в последствие,но ги лепнах отново със секундно лепило.

# 512
  • София
  • Мнения: 799
Преди време бях правила свещ с кафени зърна http://didka.mylivepage.ru/image/1265/19312_998.jpg .Лепих ги,като нагрявах свеща на пламък и като започне да се разтапя горния слой притискам зърното.Имаше няколко паднали зърна в последствие,но ги лепнах отново със секундно лепило.

И аз така ги правих, едната свещ си беще  купена, а другата аз я бях правила, но зърната го лепих, като нагрявах  външния слой на друга свещ  Peace
От натискането имах 1-2 счупени зърна и такива дето още тогава не са бяха залепили и просто пак ги  залепих, паднали след време - все още нямам Simple Smile

# 513
  • Мнения: 434
 Отдавна не съм правила свещи,но днес при нас дойде клиент,на чийто автомобил пишеше " парафин,свещи".Записах инфото и го споделям с вас.Понеже не следя редовно темата,ако вече имате тези координати,моля да ме извините.
 И така:

фирма "Евриком" ,Стара загора

тел: 042/630828

тел. склад: 042/601962

e-mail: office@evricom.com

страницата им в интернет: http://www.evricom.bg/index_bg.html

# 514
  • Мнения: 98
Здравейте  Grinning
аз открих нещо ново и бързам да споделя - вместо да мажете формата с олио, много по-лесно е да я напръскате със силиконов спрей
аз както имам дълги и тънки форми и не мога да намажа там с олио, със спрея е много по-удобно и после свещта не е толкова мазна, или поне моите с олио са взе мазни  Embarassed

# 515
  • Мнения: 2 786
Даже и не знаех ,че има такъв спрей  Embarassed
След справка с гуглето ,разбрах че дори и цената ми харесва  Mr. Green
Ще пробвам ,на зима .....когато започна производството за коледния базар  Peace.
За какво друго мога да го ползвам,би ли споделила?
На мен веднъж ми стана по мазна свещта,и я лъснах с парцалче ,стана супер бляскава ,но не повторих  Naughty , аз намазвам с четка и става тънък слой .

# 516
  • Мнения: 98
Ми не знам за какво друго може да се използва  Thinking
за сега само за това му намирам приложение  Laughing

някой да има идея от къде мога т да се купят хубави аромати за свещи?
или да сподели начин за ароматизиране на свещ  Thinking

# 517
  • Мнения: 2 786
Някъде по назад  в темата бях писала,доста подробно от къде и на каква цена купувам ароматни масла  Peace
Защото има по 1,50 има и по 17-20 кинта  шишенцето - / за милилитри в момента не се сещам/,ароматизират по един и същ начин.
Ти не си ли беше взела восък от обявен тук сайт?Там имаше и аромати разни,малко видове ,но имаше.
Ако имаш време потърси назад в темата поста ми  Hug

# 518
  • Мнения: 98
взех си оцветители и аромати, но ароматите са ужасни, като тия за тоалетна  Confused
иска ми се нещо наистина хубаво
ще потърся в темата назад за твоите масла

ето и моите последни опити - с парченца восък и в нови форми

купих си и декорации за свещи, ето една от тях - цък

# 519
  • Мнения: 2 786
..... и аромати, но ароматите са ужасни, като тия за тоалетна  Confused
Confused аз затова не вземам "морски бриз" , "борови иглички" и др такива  Joy
Имам страхотни ....праскова,теменужка,ванилия,жасмин и т.н....много нежни и приятни аромати .

# 520
  • Мнения: 98
..... и аромати, но ароматите са ужасни, като тия за тоалетна  Confused
Confused аз затова не вземам "морски бриз" , "борови иглички" и др такива  Joy
Имам страхотни ....праскова,теменужка,ванилия,жасмин и т.н....много нежни и приятни аромати .

Joy
аз точно "морски бриз" и "борови иглички" взех  hahaha

# 521
  • Мнения: 1 523
За аромат може да сложите няколко капки от парфюм. Peace

# 522
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте!

Първо да изразя възхищението си от чудесата, които правите! Страхотни сте!

Преди време видях в един магазин щанд за свещи, подобни на тези:


Имате ли идея как се прави подобна красота?

# 523
  • Мнения: 3 810
В някоя от предишните теми имаше линк с видео- няколко казана с различни цветове парафин. Tопваш фитила в единия казан, после в другия, после в третия...така се получават слоеве от различни цветове. След това при изрязаване под наклон биха се получили тези шарени "листенца". Дори ми се струва че това е - залепени 4-5 такива свещи около друга.
Не съм пробвала, защото не ми остава време, но успех на теб!

# 524
  • Мнения: 11
Браво на всички мами, страхотно се справяте. Изчетох на един дъх всичко назад - невероятни неща сте сътровили.
Рися точно по повод тази свещ се включвам. Simple Smile Много ми допадна като идея, но си мисля че това не е обикновен парафин, в смисъл може би му се слага нещо, за да е по-пластичен.
Подкрепям с видео подозренията си.
http://www.youtube.com/watch?v=dopSFltncZI&feature=related
П.С. Почти съм сигурна, че и жената в клипа това казва, но така го измъмри, че моя перфектен английски не я разбра  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт