Декоративни свещи - 3

  • 95 472
  • 574
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 98
Ето последното от мен:

   

# 526
  • Мнения: 2 779
Много сладурски ...:::Nelly:::...
Аз нищо не съм правила,но се сдобих с 3 калъпа,много съм щастлива  Party.
На зима ,когато имам повече време- ще лея свещи на воля  Joy

# 527
  • Мнения: 1 523
...:::Nelly:::... браво!Харесват ми, много са раздвижени и нестандартни!

# 528
  • Мнения: 98
Аз нищо не съм правила,но се сдобих с 3 калъпа,много съм щастлива  Party.
какви са калъпите?
от къде си ги купи?
извинявам се, че така разпитвам, и аз искам да си купувам и проучвам  Wink

иначе баща ми имал силикон и човек, който можел да ми направи от него силиконови форми, ама аз трябва да дам модел и явно трябва да го скицирам... сложно става и ще се отложи във времето  Sad

# 529
  • Мнения: 2 779
Калъпите са три - конус,кръгъл и квадрат - не са много големи ,но на мен точно такива ми трябват ,че аз правя свещи предимно,за благотворителните базари ,които организираме .
Сестра ми ми ги донесе след екскурзия до Франция ,мярнала ги на  някаква гаражна разпродажба ,и ми ги взела много се зарадвах  Grinning.
Има и някаква плочка с дребни фигурки и буквички,бял молив  newsm78 ,още 2 малки плочки с нещо като пластелин ,който направо в чуденка ме хвърли ......и така ,не съм проучвала кое за какво е в  комплекта,че се подготвям за идването на  беба  Laughing

# 530
  • Мнения: 98
ако може - снимай ги, когато имаш време и желание, любопитни ми станаха плочките  Wink

моят баща е художник, специалност металопластика, и мисля да го помоля да ми направи, когато има време и желание разбира се, разни орнаменти, но ми се иска да събера идеи Wink
купувала съм си орнаменти за свещи, но рядко намирам и изборът не е особено голям  Sad

# 531
  • Мнения: 2 779
ако може - снимай ги, когато имаш време ......
Обещавам.....при първа възможност   bouquet.

# 532
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Здравейте!

Първо да изразя възхищението си от чудесата, които правите! Страхотни сте!

Преди време видях в един магазин щанд за свещи, подобни на тези:


Имате ли идея как се прави подобна красота?

Преди няколко дни гледах по дискавъри "Как се прави" - показаха точно такава свещ - даже още по накъдрена - изрязва се с остър нож и се завива - умението се придобивало за около година Mr. Green

# 533
  • Мнения: 505
Чак пък година едвали, според мен просто не са искали да кажат истината  Mr. Green
Ето малко клипчета за правенето на такива свещи:

http://www.youtube.com/watch?v=pH8J_aGoTbU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=gmsdRSl_JFc&feature=related

Линкът на Яхнала_метлата е също за такъв тип свещи  Peace

# 534
  • Мнения: 917
Това ли? Какъв е този акрилен гланц?  Rolling Eyes

Това пробвано ли е?

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 05:20 от Г-жа Шуши

# 535
Хей,хей.Много ми харесаха творческите ви изяви.И имам един въпрос ''Може ли и аз да се включа''.На 11 съм и много хора казват че съм малка,но имам много творчески изяви-шия,бродирам гоблени,рисувам и сега ми харесват свещите.Имам страхотни идеи за някои свещи.Имам и още един въпрос - Как мога да направя онези жилирани свещи с желето-благодаря предварително. Hug Hug

# 536
  • Мнения: 2 779
Как мога да направя онези жилирани свещи с желето-благодаря предварително. Hug Hug
Добре дошла   bouquet.
За тези свещи ти трябва такъв парафин ,а вече как се обработва този парафин....мисля че на 1ва страница имаше линк с направата на такива свещи.

# 537
Как мога да направя онези жилирани свещи с желето-благодаря предварително. Hug Hug
Добре дошла   bouquet.
За тези свещи ти трябва такъв парафин ,а вече как се обработва този парафин....мисля че на 1ва страница имаше линк с направата на такива свещи.

Поли мерси.ще видя че тези свещи страшно ми допадат!Мерси  smile3525

# 538
  • Мнения: 2 779
И ,на мен  Wink.
Но с парафина трудно стават нещата  newsm78.
Казаха ми че във Варна има,на кооппазара/май там беше ,ако не се лъжа/,но последното ми ходене до Варна не позволяваше скиторене и издирване на парафин и пазари разни  Laughing.
Така ,че ако намериш някъде ,ще е супер  Peace.

# 539
Ох,и аз няма да мога да намеря.В София незнам къде има!А и на тате сега като е в това положение и на него не му се скитосва из софия за парафин.И ще помоля някого ако някъде види в София от близките да ми вземе.Надявам се да намеря. newsm12 newsm12 newsm12 newsm12 smile3506И така и не разбрах как се правят желетата за свещите(но нищо)и адски много ме заинтригуваха онези дето са на дупките и съм си наумила да направя такива! Hug Hug

Последна редакция: пт, 13 ное 2009, 14:24 от бобон4ето

Общи условия

Активация на акаунт