Прали ли сте в пералнята плюшени играчки?

  • 3 765
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 282
Цитат на: Samsara
Какво ще излезе накрая?


Стават като нови Simple Smile ... е на 30-40 градуса

# 16
  • Мнения: 3 562
Да, но ги пера в торбичката за фино бельо  Mr. Green на кратка програма, ниска Т и центруфугирам на малко обороти  Laughing

# 17
  • Мнения: 4 244
Ако изрично пише на етикета че не се перат, може да се изтъркат с четка на ръка с препарат за почистване на килим
За дезинфекция се оставят 48 ч в фризера. Няма помен от акари и всякакви миркоорганизми
А всички останали се перат на общо основане с Первол, Медикс или каквото имате за вълна на 30-40 градуса. Казвам за вълна защото повечето са пълни с вата и да не се степа и да не се развали формата на играчката

# 18
  • Мнения: 411
Аз пера плюшените играчки на 30 градуса. Направо са като нови след това.

# 19
  • Мнения: 83
Аз също ги пера в пералнята, на ниски градуси и 1000 оборота. Един въпрос: а защо ги слагате в торбички? Embarassed

# 20
  • Мнения: 4 244
Цитат на: ivvva
. Един въпрос: а защо ги слагате в торбички? Embarassed

Да не им се измъкнат копчетата дето са им очи и други детайли по тях, като се закачкат по дупките на барабана

# 21
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Mira
Само веднъж изпрах едно прасе... и то да вземе да му сработи батерията през нощите - грухти, та се къса...а на мен толкова ми се спеше, че само го изнесох на терасата и то само си спря след време.

 newsm62  Ох, Мира, ще ме умориш! newsm62  Почнало да грухти...  newsm62


Иначе десетки пъти съм прала плюшените играчки на Аля. И после - в сушилнята. Нищо им няма. Само един заек пострада: сплъсти му се козината, но с чепкало или с метална четка за ресане на котки проблемът се решава одма.

# 22
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Abadjieva
. Само един заек пострада: сплъсти му се козината, но с чепкало или с метална четка за ресане на котки проблемът се решава одма.

Определено и аз така правя даже и да не са много сплъстени - вече оставям каката да  върши сама тая процедура, много е горда от това

# 23
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: debelanata
За дезинфекция се оставят 48 ч в фризера. Няма помен от акари и всякакви миркоорганизми

   А в какво ги слагаш във фризера? В торбичка найлонова или? Докато са влажни ли или да са изсъхнали вече? И после като ги извадиш какви са? Я , я обясни по-подробничко, че това с акарите ме заинтригува!

# 24
  • Мнения: 4 244
Цитат на: wilma
Цитат на: debelanata
За дезинфекция се оставят 48 ч в фризера. Няма помен от акари и всякакви миркоорганизми

   А в какво ги слагаш във фризера? В торбичка найлонова или? Докато са влажни ли или да са изсъхнали вече? И после като ги извадиш какви са? Я , я обясни по-подробничко, че това с акарите ме заинтригува!

След като ги изпера и са изсъхнали ев една торбичка, точно както предположи.
Понеже моите гавази са алергични и прането не изчиства всичко, нали е все пак само на 30-40 градуса, та затова процедирам така

# 25
  • Варна
  • Мнения: 791
Много мерси за инфото! Ама я кажи като ги извадиш от фризера какви са? Прощавай за тъпия въпрос, ама ... Embarassed

# 26
  • Мнения: 2 332
Бутай смело в пералнята! Аз ги прах не с прах, а с някакъв шампоан, не се сещам марката сега, на съкратен режим при 40 градуса.

# 27
  • Мнения: 4 244
Цитат на: wilma
Много мерси за инфото! Ама я кажи като ги извадиш от фризера какви са? Прощавай за тъпия въпрос, ама ... Embarassed

Студени и корави! ОСтавям ги после за няколко часа навън да омекнат и чак тогава ги пускам в употреба Wink Не ти е тъп въпроса

# 28
  • Мнения: 4 244
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17974
Тук също дискутирахме на тая тема
Нещо не работи търсачката и ми трябваше време да я открия

# 29
  • София
  • Мнения: 2 857
Цитат на: StaM
Всички плюшени играчки съм прала в пералнята многократно.Не е имало поражения...на ниски градуси,кратка програма.
ДА и аз така!!![/b]

Общи условия

Активация на акаунт