"Второкласници"3

  • 24 273
  • 289
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 62 595
Браво! После да се хвалиш с такива резултати и на другите тестове!

# 166
  • Мнения: 1 163
Браво и от мен! smile3501

# 167
  • Мнения: 1 671
По информация от не дотам достоверен източник  Mr. Green в петък няма да учат.

Същият този източник играл футбол в голямото междучасие вчера, спънал се, паднал и си порязал дясната длан на стъкло.
Раната не е много дълбока, но не е и просто ожулване.
Мамо, пет кърпички кръв изтече, сестрата ме превърза, ама каза да вземеш една бухалка и да ме бухаш по дупето, че друг път да внимавам. Пък госпожата каза, че съм точен мъж, щото не съм ревал изобщо! - край на цитата.

Резултатът - не мога да пиша, бе мамо, сега три дни, каза сестрата, да си пазя ръката Laughing

# 168
  • гр.София
  • Мнения: 4 177
 Схватлив ти е юнакът, Моли Уизли Simple Smile
 Браво за успеха ти по английски!
 В петък за нас е неучебен ден (Ура!), а в четвъртък-часове по 20 минути. Защо изобщо ги държат в такива дни на уч-ще?!

# 169
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
По информация от не дотам достоверен източник  Mr. Green в петък няма да учат.

 




Да няма да са на училище. Следваща ваканция 3.04 до 6.04

# 170
  • Мнения: 24 467
Ау, Моли, пък аз помислих, че синът ти е бил на тест по английски! То така е, като се вмъкне човек тук все за децата първо иде реч и... Честито, Моли, какво ще го правиш английския? Да не смяташ да ходиш в Канада?  Laughing

# 171
  • Мнения: 1 671
Никаква Канада, моля ви се Mr. Green
По-скоро Канада при мен ще идва, но мястото на срещата е Брюксел, та аз трябва да съм словесна също.

Пък и нали все още съм майка-домакиня... Та да уплътня времето, да попълня знанията, не е излишно.
А утре-другиден синковецът ще започне да пита, няма да се поставя в ситуация на неразбираща, я Laughing

# 172
  • Мнения: 1 030
Гери,поздравлениея и от мен! Hug
Ей,едно човече с дистанционно ме изнерви тотално по ДБТ.
Шият му се ръцете и краката с едни копчета и накрая се предадох.
На пръв поглед добре ама като се почне,хич ме няма в шев и кройката. Mr. Green

# 173
  • Мнения: 24 467
Ха,ха,ха, ние днес ще носим прежда за Домашния кит. Синът вечер чете от учебника какво трябва да се носи и снощи прочете- два цвята /или повече/ прежда, барабар с ножици, картон и разни други  работи гласи. Щели нещо да "тъкат"!   #Crazy /На какво ли ще тъкат се чудя аз, но довечера ще видим?/. Божке, той и тъкане! Онзи ден го помолих да ми донесе иглата да му зашия панталона и той три пъти по ред ми носи карфици!

# 174
  • Мнения: 1 030
Честит Рожден Ден,Dr.Jend!!!Жив и здрав и много щастлив!  bouquet Весел празник на цялото ви семейство!
 И по често влизане при нас! :hug

След събиране снощи но семейния съвет,се получи въпросното човече.
Пък за тъкане не знам как ще се справим.

# 175
  • София
  • Мнения: 62 595
Малее, като видях бутилките, викам си, това съм го пропуснала по ДБТ, къде съм бляла. Чак после видях, че е честитка.

# 176
  • Мнения: 1 937
Жив и здрав да си, Dr.Jend и наздраве   bouquet

Онова прословуто право хоро намерило място в теста по музика.
Тестът е от 7 въпроса (затворени) - Темпото е; Динамиката е; Кои думички характеризират темпото; Кои думички характеризират динамиката; Какво представлява тембърът; Свържете схемите със съответния танц (тук са нарисувани квадратчета и правоъгълници) - право хоро, Пайдушко, Ръченица, Валс; Кои инструменти са в състава на нар. оркестър.

# 177
  • Мнения: 1 523
Ха,ха,ха, ние днес ще носим прежда за Домашния кит. Синът вечер чете от учебника какво трябва да се носи и снощи прочете- два цвята /или повече/ прежда, барабар с ножици, картон и разни други  работи гласи. Щели нещо да "тъкат"!   #Crazy /На какво ли ще тъкат се чудя аз, но довечера ще видим?/. Божке, той и тъкане! Онзи ден го помолих да ми донесе иглата да му зашия панталона и той три пъти по ред ми носи карфици!

Има импровизиран стан в приложенията от учебната тетрадка по ДБТ.Това го правихме миналата седмица,Яна си занесе стана,подарен й за Коледа и г-жата я помолила да показва и да помага на съучениците си.Много беше горда,че и е гласувано такова доверие.Обаче каза, че на децата не им се е получило  добре,защото  стана е от твърд картон и се получавало хлабаво.Вчера пък правиха шнур с 3 конеца и вмъкнато тук-там мънисто.
По музика правиха тест ,каза ,че е бил лесен,но резултата още не сме видяли.
По околен свят днес имат самостоятелна работа,г-жата им казала да си припомнят важните дати.Е, не е истина колко пъти повтаря и не може да ги каже правилно-кога освобождение,кога съединение,кога независимост и т.н.Мъъка, мъъка...

# 178
  • Мнения: 24 467
Хвърлих поглед там, но не можах да си обясня как функционира. Мислех, че е картинка само и се чудех, дали не трябва ние да закупим въпросните пособия от дърво, като нашите, на времето.

# 179
  • Мнения: 826
 ooooh! Звучат ми страшно тия човечета и станове до ДБТ. Наш Георги вчера с много рев успял да се справи с някаква катерица, дето държи в ръка камък и чупи орех /пак не е брилянтно изпълниние/, аккво остава такива висши пилотажи като тъкането ooooh!

Честит рожден ден на Dr.Jend!   bouquet
И по- често да ни навестяваш, че май ни позабрави напоследък...

И още нещо, което дълбоко ме разтърси...
Миналата седмица при пожар изгоря всичката покъщнина на една  съученичка на Георги. Цялото семейство /включително и детето/ е с изгаряния в Русенска и Силистренска болница.  Всъщност- вие задочно я познавате- това е нашата изгора, на която бяхме на р.д. преди две седмици, и за която мъдрех подарък. Децата уж са с по- леки изгаряния, но майката... а и таткото...  Cry
 Сега в училище ще събират средства, за да подпомогнат семейството. След този случай всеки ден се замислям колко крехко е щастието ни...
Моля се за бързото оздравяване на цялото семейство  Praynig
Обичайте децата си. И не се тровете толкова с училищните неволи- това са бели кахъри...

Общи условия

Активация на акаунт