Спи ли детето Ви нощем?

  • 12 919
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 65
Знаех си аз, че не сме само ние, но от това не ми става по добре  Sad. Що се отнася до хомеопатичните лекарства - аз вече пробвах - няма ефект. Този Дормикид, за който пише marini нищо не върши. Давах и "cofea cruda" в 9 и в 15 СН, но също няма ефект. Единствено с сиропът Peritol върши работа, но той не е хомеопатичен и не може да се дава постоянно. Него го пазя за чрезвичайни ситуации (като Нова година например, когато от гърмежите и аз се стрясках), а и една лекарка се изказа много негативно за него и от тогава съвсем не смея да го използвам ... Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 44 122
Кви са тези сиропи и хапчета който давате - успокоителни ли, че приспиват децата...ако ще хомеопатични да са...звучи ми ужасно....

Така или иначе това е период, ще израснат и ще си спят спокойно, не тъпчете децата с лекарства...независимо нормелни или хомеопатични....


И още нещо...ясно, че се изтощавате от това ставане по н броя пъти на нощ, но като си помислите...не е ли нормално детето да се буди нощем...вие самите не се ли будите... - аз да, да си наместя одеалото, да пия вода, да отида до 00...единствената разлика е , че децата не могат сами да се "обслужат" и още повече...не знаят точно как да продължът да спят след това....ще пораснат и ще се нормализират нещата...

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
Откакто се отби спря да се буди и си спи по цяла нощ (от 10 месечен).  bowuu

# 18
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен неспящи мами.
Моята дъщеря е на 9 мес и половина и от шестия реши че вече не и се спи нито денем нито нощем.Какво ли не съм правила и аз за да я приспя,и след 30 мин тя отново е готова да играе. newsm78
Все си казвам то са зъби,но имаме два отдавна и скоро не виждам признаци за нови.Понякога имам чувството че прекарвам целия си ден в опити да я приспя.Имала съм случаи да спи само 45 мин през деня,а нощното събуждане не го броя.Понякога през 10 мин....
Така и не намерих изход и реших,че просто детето ми е по будно,диво или просто бързо се наспива,знам ли..А аз вече съм тотално изтощена..
 Hug за всички ви

# 19
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Кви са тези сиропи и хапчета който давате - успокоителни ли, че приспиват децата...ако ще хомеопатични да са...звучи ми ужасно....
И на мен така ми звучи, и то на деца, които са си съвсем здрави...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
Biliana26 - чак пък да си губиш целия ден да приспиваш дете, което явно не иска да спи...остави я да си бодува и играе, като се изтощи ще заспи...ако ли не ще спи по-добре през ноща....остави я да да те води за режима й - поне от към спане...то не става по поръчка...и на теб ще ти е по-спокойно и няма да хвърляш толкова нерви в това спало ли е детето, колко, ама защо...
не се вторачвайте в тези неща...много по леко ще ви е...
Знаеш ли колко по спокойна съм откакто го оставих това дете моето на мира, да спи колкото иска, да яде колкото иска, каквото иска...по едно време мислех най-искрено, че ще откача от нерви, притеснения и преумора....и просто си казах стига...и между другото повечето неща почнаха да си идват лека по лека по местата от тогава..

# 21
  • Мнения: 7
Еми сигурно звучи налудничаво,но си е така.Спи и се,а неможе...или явно аз вече не успявам да се справям.Криви се,плаче...мислиш ли че не съм я оставяла така.И когато през деня не е спала,вечер е още по неспокойна.Чела съм че в зависимост какъв е бил деня на детето се определя нощния сън.
Но както и да е..аз не искам да споря.Дано тези майчици дето децата им не са от най поспаливите намерят изход ли просто да чакаме децата да пораснат.. hahaha
 Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
И аз не искам да споря и не ми звучи налудничево,защото съм била в твоето положение....но поне беше топло и веднага го извеждах навън....в количка навън на разходка винаги е спал...всъщност това ми беша решение доста дълго проблема с дневния сън....

# 23
  • Мнения: 7
Ахам..това време просто може да те довърши.
ТЯ мойта лудория откакто се е родила в количката не искаше да спи.И все съм се принуждавала да се прибирам че плачеше като луда.Имала съм и много моменти в които като е заспала лесно или сама,съм се надявала вече да се променя..но всяко чудо за три дни.
Тя и сега не обича в количката,издържа да седи по 30 мин и и става тъпо,иска да става и да играе...абе така ше е...

# 24
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
и моя син се буди през 15-20 минути.нищо не помага!

# 25
  • Мнения: 630
Това си е до дете. Не можеш да го научиш или отучиш, според мен. Моята си спи по цяла нощ откакто отказа нощното хранене -на 2,5 месеца. Тя примерно, пък навън на разходка не спеше повече от 40 минути и като цяло разходка повече от 1,5 час не сме имали докато беше по-малка. Ревеше докато не я прибера. Вкъщи в кошницата за кола си спеше с часове. Просто бебетата са различни -едни имат нужда от повече сън, други от по-малко и така. Търпение.

# 26
  • Мнения: 357
Нашият спи от втори месец по 6-7 часа наведнъж, но напоследък взе да се буди на 3-4 часа и аз докато имам кърма го гушвам, кърмя малко и заспиваме така и педиатъра каза да давам вече оризова каша по една лъжичка, без да увеличаваме да се засища, че щом заспива след кърма значи от глад се будел ... надявам се да е права  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
надали е права....

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Буди се на 3-4-5-6 часа, всеки ден различно и както му е удобно Embarassed ама на мен вече не ми прави впечатление  Crazy

# 29
  • Мнения: 4
Здравейте,
Организирам курс за родители, там може да намерите отговор на много от вашите въпроси!
Ако имате интерес пишете ми!

Общи условия

Активация на акаунт