Една питанка за ехографа

  • 1 890
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 537
И мен ме гледа доктора всеки месец, не съм плащала нищо  Peace То май от 2007 го въведоха това за 2 ехографа за цялата бременност ама не съм сигурна  newsm78

# 16
  • Мнения: 329
ЗК поема само два ехографа.
Мен ме гледаха на всяка консултация и си плащах съответната сума .

За плащането си зависи от лекаря моя беше много алчен та си плащах и болничните и ми идвала да го  #2gunfire #2gunfire ама като нямам избор вече бях започнала при него.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
На всеки две седмици ходех на преглед и ме гледаше на ехограф моята докторка. По ЗК бях записана. Не ми е взела нито стотинка. Явно си зависи от лекаря. Peace

# 18
  • Мнения: 371
Мен ме гледат всеки път на ехограф и си го плащам въпреки че съм със ЗК, но в тази болница където ходя е така,ако искаш си плащаш ако не сменяш болницата Crossing Arms но наистина имаш право само на 2 прегледа с ехограф Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Отговорът е какъвто е винаги и за всичко: ПАРИ.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 766
С Дияна гинеколога ме гледа 2 пъти за цялата бременноста на ехо. След като отидох да се запиша в б-цата ме гледаха още веднъж. Лежах за задържане във втори месец, за две седмици ме гледаха на ехо 3 пъти.
Сега имам един преглед при Ковачева, и един при гинеколога. Гинекологът ми хич не си прави устата да ме гледа на ехо, затова си записах час при Ковачева. И мисля да я посещавам по-често.

# 21
  • Мнения: 903
Мен ме гледаше всеки месец. А колкото до това, че е вредно незнам... чувала съм, че било бредно за бебето имало някакво облъчване...

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами преди беше разпространено мнението, че ехографа може да навреди....някои д-ри все още така мислят.
Мен ме гледаха общо 5 пъти за бременността 2 по ЗК и останалите на часно заради тесен таз, да се прецени дали да раждам нормално или секцио.
Не е само въпрос на пари, а и на лични убеждения на лекаря....
Така или иначе ако нямаш роблеми с бременността, наистина нищо не налага всеки месец да те гледат, какво остава пък всяка седмица.......

# 23
  • Мнения: 54
Явно си зависи от лекаря.И преди и сега гинеколожката ме гледа всеки път на ехограф(а това е веднъж в месеца),без да си плащам.Записана съм по ЗК.

# 24
  • Мнения: 324
Прегледът на ехограф не е вреден нито за майката, нито за бебето. Мъж ми е доктор-физик и много ми се смя, като и аз имах съмнения няма ли да навредим на бебка. Ако искаш, ще го питам пак за точно обяснение за отразяването на вълните.

# 25
  • Мнения: 961
По ЗК имаш право за цялата брменност на 2 безплатни прегледа с ехограф. Но преценката е на АГ специалиста и ако той/тя прецени, може да те гледа по-често. Моята лекарка каза, че ще ме гледа винаги, когато поискам и досега ме е гледала всеки месец, като ходя на ЖК. Чувала съм обаче, че на някои места карат мамите да си плащат прегледите. Така че наистина си зависи от лекаря. Колкото до ехографа - безвреден е.

# 26
  • Мнения: 2 000
Мен ме гледаха на ехограф при всека консултация напълно безплатно. Явно твоя доктор или го мързи, или иска да му плащаш.

# 27
  • Мнения: 8 769
Да по ЗК съм,но знам че имаш право на 2 ехографа,но тя винаги когато смята за необходимо ме гледа.Не става въпрос за пари,просто не било хубаво всеки  път .
В същност 2/3 пъти през цялата бременност е напълно достатъчно.
Нормалната медицина, между другото, смята видеозона за абсолютно безвреден.
Алтернативната медицина обаче не мисли така.

Ако става въпрос само за пола-спокойно, ще го узнаеш. Ако се притесняваш за някакви аномалии-те също ще се видят в подходящия момент (дано не ти се случат, разбира се).
Важното е да си мислиш хубави неща, видеозона не го мисли! Hug

# 28
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Наистина ЗК поема 2 ехографа , мен на ЖК ме е гедала 4 пъти , а иначе си ходя на часно.  Няма нищо вредно , както а ти и писали другите момичета няма никакво облъчвне

# 29
  • Мнения: 1 080
касата поема 2 ехографа, ама мен си ме гледат всеки път без да плащам нищо.  До колкото и аз съм се интересувала, навсякъде пише, че не е вредно!!!

Общи условия

Активация на акаунт