Мнение за 144 СОУ "Народни будители"

  • 16 282
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За 144 СОУ  ме интересува преподаването по специалния предмет - колко са специалисти специалистите...

аз съм доволна. Щерката е с рисуване, което се дели на приложно и изящно. Тя обича и харесва повече последното, макар че и в ръцете (пластики) доста я бива. Учителката е от старата генерация. Малко е мекушава и съответно дисциплината при нея я няма хич. Което пречи на децата, които искат да рисуват и да се обучават качествено.
Класът се дели на 2 половинки, когато имат русуване. А то е 2 пъти седмично по 2 уч. часа. Но доколкото разбрах, в момента в началните паралелки не е така.
Така, че никакво мнение няма да ти е от полза. Всяка година идва нов метод на подредба на приоритетите и изсквания.
Общообразователните предмети си вървят. Щерката е случила и на математичка и на българичка. Доста са взискателни, но си имат трески за дялане (то пък кой ли няма).
Психолог не знам дали има... не сме търсили такъв.

А бре обикновено средностатистическо квартално школо си е... като всяко такова в Младост.

# 16
  • Мнения: 831
Много се радвам,че я има тази тема! Лошото е, че с толкова различни мнения човек се обърква.
Вчера бях в 144 и подадох молба да кандидатстваме за 5-ти клас с Хореография или с Рисуване - за което ни харесат. Налага се да се преместим от 35-то в Лозенец. Лошото е само, че досега дъщеря ми е учила немски, но се надявам че в 5-ти клас нивото на английския няма да е толкова недостижимо!?
Ходих и до 39-то, но мисля то да ни остане като резервен вариянт. Там паралелката е с Рисуване и Английски.
Ще следя темата.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 15:45 от aspasia

# 17
Училището е много добро изобщо не слушайте тези глупости от 10 години уча в това училище и всичко е на ниво!Колкото до дисциплината идете в което щете училище и ще видите това което е нормално за подрастващи деца.Моля не пръскайте думи без смисъл и без да знаете за какво става дума...Мога да твърдя,че в това училище дисциплината,учението,програмата на годината и предметите,обстановката е съвсем на ниво.В това училище има всичко който с каквото му се знаимава..ако обича да рисува има таква паралелка,ако обича да пее може да пее,ако обича да свири на нещо отново може да го направи,ако му се танцува може да танцува в такава паралелка,ако просто искате да изберете училище в което да се се развива детето ви можете да го запишете на всичко навъднеж стига да иска.

# 18
  • Мнения: 1
а как стои въпроса с входен тест за 1 клас ?.моето дете е 2003 набор и  се занимава с пластика  

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
а как стои въпроса с входен тест за 1 клас ?.моето дете е 2003 набор и  се занимава с пластика  

мисля, че само Сертификата ще е достатъчен.
Носиш го и записваш детето.

aspasia - мисля, че щерките ни са в един клас.

# 20
az i skam da kaja 4e u4a v 144 sou narodni buditeli 3 d klas sam pri gospoja gaido va tq e mn dobra u4itelka prepora4vam vi q!!! Heart Eyes

# 21
az  iskam da kaja 4e u4a v 144 sou narodni buditeli 3 d klas i sam pri gospoja gaidova tq e mn dobra u4itelka prepora4vam vi q!!! Heart Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 1 508
Мило момиче, пиши на български и се постарай с правописа си да покажеш на всички колко добра е вашата госпожа, защото иначе никой няма да ти повярва Simple Smile

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Отдавна не е писано в темата, но искам да попитам нещо. Можете ли да препоръчате учителка, която на есен ще поеме първи клас.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 508
Имаме прекрасна нова класна от тази година - Герасимова. За съжаление, класът ни е съсипан от това, че постоянно се сменят класните, съсипват й нервите и не се знае, дали няма да се откаже догодина. Ако остане, горещо ви я препоръчвам - много обича децата, умее да обяснява и преподава интересно и винаги обръща допълнително внимание на децата, които имат нужда.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отдавна не е писано в темата, но искам да попитам нещо. Можете ли да препоръчате учителка, която на есен ще поеме първи клас.

ми те учителките "вървят" със съответния профил.
Та не може само тъй, по препоръка да се насочваш.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Профил "Изобразително изкуство".

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Профил "Изобразително изкуство".

нямам конкретно име, тъй като моето дете ще е в друг профил. И за него съм се интересувала, но...
Ако приемеш моята подсказка: отиваш в школото. На 1-вия етаж (или може би на 2-рия да бяха  newsm78 ) са стаите на 4-токласниците. И там си пише, как се казва учителката им. Ти съответно гледаш за Изобразителното, а те са "Б" и "В" паралелки. И при вече конкретни 2 имена търсиш конкретно мнение.
Късмет.
На есен ще се "видим".  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 1 508
Госпожата, която препоръчах - Герасимова, е точно на профил Изобразително изкуство. За класната на другата паралелка с изобразително изкуство също съм чувала добри неща, но преки наблюдения имам само от Герасимова, и съм изключително впечатлена от нея. Жалко, че не е преподавала в нашето училище, когато тръгнахме в първи клас.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 1 190
Благодаря ви за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт