~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3

  • 22 837
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Измир
  • Мнения: 645
Цвете ето ме  Simple Smile
Нямам много какво да каже И за това сИ мълча. Май съм в някаква депресИя от преместването, не знам  newsm78.
ЛИпсва мИ големИят град с всИчкИте сИ преИмущества И недостатъцИ. НИе 3 годИнИ жИвяхме в Букурещ, там родИх И СевИма.
Сега понеже е студено И няма къде да ИзлИзаме, още повече мИ лИпсват детскИте клубуве, МОЛ_овете И другИ подобнИ екстрИ.
В СвИленград не бях Идвала нИкога, май доста време ще мИтрябва за да свИкна.

# 16
  • Мнения: 6 243
Да се запиша и аз, че да следя дискусията по-лесно.
Аз съм голям фен на Турция и често отскачаме до Истанбул за уикенда.

bz, как е в "Джавахир мол" - изкупиха ли всичко комшиите? Аз се канех да дойда за намаленията, ама имах работа и миналия уикенд, и тоя не мога, а до другата седмица нищо няма да е останало по магазините  Grinning

Олгарита, потърпи още малко да направят моловете, дето са в строеж в Стара Загора, и ще отскачаш насам за "развлечения". Сега, през зимата, дори и в големите градове няма много за правене, ако си с малко дете, защото на всички обществени места се пуши много. В този ред на мисли, чух, че в Турция се забранява пушенето в заведенията от септември 2008 год. Какви са настроенията по тоя въпрос? Има ли опозиция, или го приемат нормално?

# 17
  • Мнения: 2 199
 Mr. Green sladka hapka   Heart Eyes hosgeldin   bouquet
Щом и ти се включи, вече съм сигурна, че могат да ни прехвърлят в готварския форум  Laughing

# 18
  • Мнения: 6 243
Добре заварили!
Аз съм повече дегустатор на турската кухня, отколкото майстор. Понеже според мен най-силната страна на турската кулинария са ястията от месо, а аз съм вегетарианка, засега съм правила повече тестени неща - рамадан пиде, чатал, бьорек, погачи разни. Сега мисля да правя симид. А на твоята баклава, Айля, толкова отдавна й се каня, ама по празниците понапълнях и сега съм си сложила вето на всичко калорично. Иначе за Коледа се канех да я направя, но наши близки ни подариха огромна кутия с домашна баклава и моята отпадна. Но обещавам да не говоря за ядене, че ще ни бият модераторите. В Готварския има тема за турската кухня, може там да си пишем рецептите, а тук да даваме само линк.

# 19
  • Мнения: 1 243
Olgarita много е трудно да свикнеш от голям в малък град , а и разликата между Будапища и сливенн еееее меко казана огромнаааа Laughing.Затова по-честичко пиши в темичката да се разнообразяваш

# 20
  • Мнения: 917
Hosbulduk canim  Heart Eyes

Приемате ли в темичката такива който още не са станали мами ?  Embarassed

# 21
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Hosbulduk canim  Heart Eyes

Приемате ли в темичката такива който още не са станали мами ?  Embarassed
Да разбира се!   bouquet
Разкажи за теб повече!

# 22
  • Измир
  • Мнения: 645
sladka hapka,   bouquet  много се радвам, че ще намИнаваш към ТР тема, защото съм твоя почИтателка. Simple Smile

Boncuk   bouquet

Времето е много студно бъррр. Май най_много мИ лИпсва парното Simple Smile

# 23
  • Мнения: 917
Мерси  Hug
На 24 съм, бургазлийка  Laughing  Живяла съм в Uskudar i Suadiye в Истанбул и в Sapanca /ako някой знае къде е  Laughing /

  bouquet

# 24
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
То не може толкова сладка тема, като нашата, без сладка хапкаHug
Biliyoruz, Sapanca!  Peace Boncuk, защо не остана в Турция? Къде се чустваш по-добре? Много питам май!  Embarassed Но нали знаеш с питане до Цариград се стига!  Laughing Аз и без да питам до тук стигнах!  Joy Party Joy

# 25
  • Мнения: 917
 Laughing Laughing Laughing
Чакам приятеля ми да се върне от Щатите   Laughing
Ако сложа Бургас и Истанбул на кантар ще са равни  Laughing Най-много ми липсва, че в Турция ям като прасе и слабея, а в България ям малко и се ошишквам  Crazy Crazy Crazy
Много се радвам, че набарах турска темичка  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 6 243
Много сте мили всички! Трогнахте ме с това посрещане. Айде тогава да почерпя:



И да попитам тези от вас, които живеят в Истанбул: махнаха ли вече кравите от улиците. Когато идвахме последно през ноември, видях Cow Parade-а в града и бях очарована. Имам купища снимки  на крави. Кога ли и в някой от нашите градове ще го направят - беше страшно забавно! А знаете ли за каква точно благотворителна цел са били използвани средствата от продажбата им?

# 27
  • Мнения: 247
Добре дошли  и от мен на Boncuk и sladka hapka,
Boncukаз живея стравнително близо до Uskudar- в Çengelköy...а през Sapanca сме минавали на път за Düzce-мъжът ми е от там...
Момичета,като става въпрос за хапване-днес направихме прословутия Кабън...ако има желаещи бих могла да пусна снимки...
Olgarita,много добре те разбирам..и аз се чувствам така като си ходим в Габрово ...никакво място за разходка или забавление на детето на закрито...по тази причина зимата не гостуваме на дядо и баба...чакаме да се стопли Simple Smile

# 28
  • Мнения: 917
На мен любимото ми / мога да го ям цял живот  Laughing/ е Iskender  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
но не мога да готвя  Sad ако някой знае как се прави, да казва  Laughing може и да се пробвам  Laughing

# 29
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Обожавам Iskeder kebap!  Heart Eyes Hug Joy
Нареждането на Искендера е лесно! Пиде, отгоре дюнер месо, нарязано на тънко и заливаш с доматен сос и сгорещена теряъ или масло!
Пидето се прави така:
- 1/2 в.ч. прясно мляко
- 1 в.ч. вода
- 3 м.л. мая
- 1 м.л. захар
- 1 м.л. сол
- 2 с.л. мазнина (олио)
- и брашно колкото поеме   chef
Може да има и други рецепти, за това приемам и други предложения!
Дюнер месото може да си го купите от някой дюнер в България, само месо да поискате!
Afiet olsun!

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 20:59 от drize

Общи условия

Активация на акаунт