Въпрос за разпределението по стаи в къщата

  • 4 210
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Голяма им е разликата и не става. То става, но би било кофти и дразнещо за големия. И с право. Ако кухнята не става за спане на никого, тогава малкия спи в хола, вие тихо пред телевизора и така. И аз не бих натрапила дребното човече на сина ми в пубертета  Flutter

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
А какво казва големия? А малкия какво иска?

# 17
  • София
  • Мнения: 7 673
Естествено, че големият предпочита да си има собствена стая.
На малкия му е все едно на този етап.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 673
Голяма им е разликата и не става. То става, но би било кофти и дразнещо за големия. И с право. Ако кухнята не става за спане на никого, тогава малкия спи в хола, вие тихо пред телевизора и така. И аз не бих натрапила дребното човече на сина ми в пубертета  Flutter
С изключение на думата натрапила Wink, това съвпада на 100 % с моето мнение. Simple Smile
Знам, че си я използвала в преносен смисъл и не си искала нищо лошо да кажеш, но ако я използвам аз в случая, когато става дума за двете мои деца, би звучало грозно.
Благодаря ти!   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 7 673
... Моите съображения са, че като легне малкият в 20.00 часа, големият няма къде да отиде, на практика-

Не може ли големият да стои в хола  newsm78
Е то вече няма да е хол, а наша спалня, ако така го ваправим Wink

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Живот и здраве ,големият  и малкият ми синове ще  делят една стая от пролетта.
Ще се научат да се съобразяват един с друг,въпреки разликата.Аз така смятам за правилно при положение ,че това е жилището с което разполагаме.

Имаме една стая повече от вас,всекидневна.

# 21
  • Мнения: 46 516
Е то вече няма да е хол, а наша спалня, ако така го ваправим Wink

Ами докато го направите, може да стои вечер в хола, после ще стои в кухнята.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Моите са така, сина на 18, Сиси на 6 и половина. В една стая са трета година - по-голямата спална която всъщност не е кой знае колко голяма. Ние сме в по-малката спална, остават хол и кухня. Но той рядко стои в хола, в кухнята само се храни. Сиси не си ляга в 20 часа, около 22-23. Брат и много често по това време го няма или си е на компютъра и какво става зад гърба му не го интересува. Отдавна го научих музика да слуша със слушалки, така, че не пречи на малката да спи. Съжителстват сравнително спокойно, по собствено желание държа да отбележа, научиха се да правят компромиси. Единствено когато дойде гаджето на Гого гледам Сиси да не се мотае там.
Това е.  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 7 673
Единствено когато дойде гаджето на Гого гледам Сиси да не се мотае там.
Това е.  Simple Smile
Simple Smile
Точно от теб очаквах да се включиш с мнение. Знам за голямата разлика на твоите деца.
Само не знаех, че Сиси вече толкова е пораснала!

# 24
  • София
  • Мнения: 7 673
Е то вече няма да е хол, а наша спалня, ако така го ваправим Wink

Ами докато го направите, може да стои вечер в хола, после ще стои в кухнята.
Ако така направим разделението, имам предвид.
Холът отдавна не е хол, на практика такова помещение вкъщи няма. От раждането на малкия холът е всъщност спалня.

# 25
  • Мнения: 329
Когато бях на възрастта на синът ти обитавах хола, не бях въодушевена, но....дойдоха и по-добри времена. Моят съвет е, ако всички са съгласни вие с малкия се преместете в стаята, а баткото в хола, тъй като той и без това будува, а при нужда с таткото се изолирайте в кухнята за някой разговор например. И не губете надежда, ще дойдат и по-добри времена.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 673
Един оф-въпрос: разбират ли се твоите деца или по-точно имат ли допирни точки?

# 27
  • София
  • Мнения: 7 673
Е то вече няма да е хол, а наша спалня, ако така го ваправим Wink

Ами докато го направите, може да стои вечер в хола, после ще стои в кухнята.
Точно това не виждам как ще стане - какво ще прави един тийнейджър в кухнята цяла вечер - от 20.00 до 24.00 часа newsm78
Там няма къде да сложим PC Wink

# 28
  • Мнения: 2 270
Когато бях на възрастта на синът ти обитавах хола, не бях въодушевена, но....дойдоха и по-добри времена. Моят съвет е, ако всички са съгласни вие с малкия се преместете в стаята, а баткото в хола, тъй като той и без това будува, а при нужда с таткото се изолирайте в кухнята за някой разговор например. И не губете надежда, ще дойдат и по-добри времена.
това не ми се струва правилно.Защо майката да се мести с малкия,че той не е бебе.На тази възраст вече трябва да може да спи сам.И това да се осамотяват майката и бащата понякоге също е абсурд.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Е, големият може и да иска собствена стая, но му обясняваш, че за година време докато се преместите няма да има и наместваш и малкия при него. Аз съм живяла с брат си в една стая до университета. Нищо, че имаме три години разлика в моя полза, пак си беше свързамо с компромиси. Но живота с брат/сестра в една стая учи за живот в общност и семейство. После в общежитието никой не те пита искаш/не искаш, настаняват те по двама-трима в стая и който ти се падне. Не си познавах съквартирантите и ако не бях свикнала да се съобразявам с брат ми щеше да ми е голям проблем. След университетското общежитие по някое време идва и съпруг/съпруга и пак трябва да се съобразяваш с някого в спалнята. По-добре да свиква.
А конкретно за живота на двама в една стая - сядате всички и правите график и разпределение. Този и този шкаф са на малкия, този на баткото. Научаваш ги да не си навлизат в териториите и малкия да не рови по бюрото на големия. И че, ако големия има гости малкия няма място там, ако не е поканен и обратното важи също, ако малките си играят големия ще пострада в хола, нищо, че иска да е пред компютъра.

Общи условия

Активация на акаунт