Aptamil Immunofortis 1

  • 6 727
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
Ние не сме имали такива проблеми, но аз минах от аптамил комфорт на аптамил имунофортис. Имаме алергия, и само от него не ми се изрива, или поне не толкова.
Не съм ползвала стария - до скоро го имаше в аптеката на 60 бл. / студ.град - може още да има, питайте, защото не е изложен. Аз търсих имунофортис, но ми предложиха стария, явно имат още остатъчни количества.
 

# 16
  • София
  • Мнения: 672

 Това значи ли, че предишния хубав Аптамил вече го няма?

Точно това означава. Мъжа ми миналата седмица обикаля като гламав, изхаби за 20 лева бензин, вечерта вдигна 39.5 температура и единственото което е намерил 2 кутии с изтекъл срок на годност. Не те съветвам да рискуваш  Hug

# 17
  • Мнения: 1 536
Момичета,аптамил имунофортис едно и също ли е с ALMIRON Immunofortis 1 производство на NUTRICIA  в Гърция?Аз моя син го мъча да хапва друго мляко (освен кърма) ,за първи път и ми е много трудно.
Много съм настоятелна и неще и неще.Пийва по 50 мл.и почва да реве, не приема за нищо на света и капка повече.
Досега си мислех ,че прехода от кърма към смесено с АМ му е труден
Тук го взимаме на 25 евро кутията от 900гр.и си мислех ,че няма начин да не е добро.... #Cussing out
какво да правя,да го сменям ли да не си мъча детето излишно?

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 09:57 от сузи

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
Не знам дали е същото 1:1.
Виж състава на Аптамил Имунофортис 1 тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116208.0

Аптамилът, който продават тук, вече също се произвежда от Нутриция.

# 19
  • Мнения: 61
Малко извън темата, но доколкото разбрах скоро и ще има и Нутрилон имунофортис.

# 20
  • Мнения: 15 379
А откъде идва този нов Аптамил, къде се произвежда, откъде се внася?
Производител е Милупа - Германия, внасят го Аксон.

# 21
каква е тази цена от 25 евро?  newsm78

# 22
  • Мнения: 1 536
каква е тази цена от 25 евро?  newsm78


става въпрос за кутия АМ в Гърция.Мислех,че има нещо общо с Аптамила в БГ.но май съм се объркала.АМ до шест месечна възраст ги продават само в аптеките и са горе долу толкова всичките марки

# 23
  • Мнения: 408
Имаше същите проблеми.Само с разликата че ни хвана запек.Изяждаше 60-70 мл,а преди по 170( за 5 на 24ч).Поучи обрив по бузките после по коремчето.Направо пълен боклук на космическа цена.

# 24
  • Мнения: 1 335
И моето дете го прие много зле, изприщи се по коремчето, буйстваше по време на хранене и ръмжеше; освен това оставяше по 40-50 мл в шишето, че и повече. Явно на някои деца не им понася, това хич не говри добре. Аз минах на Милумил и вече сме на 2-ката, приема я доста добре Simple Smile
 Дано да не направят и Милумил Имунофортис  Close

# 25
  • София
  • Мнения: 897
При нас положението е подобно, от както смениха Аптамила. Ние сме на 3-ка. В началото чух добри отзиви и го смених без да се замислям, сравних състава- беше същия. От известно време Симона започна да повръща вечер. В началото си мислех че е преяла и през ум не ми е минавало, че е от млякото, защото уж е същото. Сега съм убедена, че не е от преяждане или от друга храна. Последната вечер не беше яла от обяд и в момента в който изпи половината мляко започна пак обилно повръщане. От два дни не е пила мляко и няма подобни проблеми.  Crossing Arms Да не подхващам темата за новите памперси, че и там положението е същото. Ама това е друга тема... newsm61

# 26
  • Мнения: 756
ама какво има толкова на този аптамил , че се оплаквате - при нас няма проблеми , а и други майаки които го ползвата са много доволни , дори за Коледа беше се изчерпал и мъжа ми го взе от Лондон , всичкия беше изкупен - защо не поискате да му се направи проба на състава , сигурно нещо не е наред и трябва да се провери , защото тук няма проблеми с Аптамила . За съжаление аз не мога вече да му го давам , защото е с непоносимост към ммяко и млечни продукти. Сериозно , вижте къде може да се провери състава му - това не е нормално.

# 27
  • София
  • Мнения: 15 219
Този, който купуваш в UK, надали е същият, който се продава тук.
Поне опаковката е различна, като гледам в разни сайтове.
А и преди Аптамилът из Европата се различаваше от Аптамил-а в България.  Confused

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Проблемът с млеката не е в липсата на контрол при производителя, а в добавката на ARA и DHA. Все още няма ясни стандарти за това какви количества да се добавят, проблемни са и начините за получаване на въпросните мастни киселини (вярвайте, хич не ви се иска да знаете как се добиват) и при много деца се проявяват реакции. Най-често - подобни на разстройство изпраженения в голям обем, като това е особено очевидно при новородените (т.е. е много различно от нормално очакваните изпражнения на бебета, хранени с обикновена формула).
Така че колкото и да е полезно да има такава добавка, е възможно децата да реагират с индивидуални неприятни ефекти на обогатените млека. Но тъй като всяка компания си слага по собствено усмотрение количеството ARA и DHA, може детето да понася по-добре млякото на друга фирма, защото съдържанието им е по-поносимо за коремчето му.

# 29
Аз си мислих,че само ние имаме проблем с Аптамила.Първият ден при нас  всичко беше наред,но от следващия - в момента в който ме видеше с шишето започваше да пищи все едно и нося отрова.Тя плаче -аз плача и се чудя какво става.Хвана запек.Преди ядеше по 170гр. от стария ,а сега около 100гр. с песнички и дрънкалки.Даже и излязоха пъпчици на вратлето и бузките,а аз си мислих,че е от захранването...

Общи условия

Активация на акаунт