ХОМЕОПАТИЯ И КАФЕ?

  • 13 762
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 168
Видях няколко мнения за шоколада, но не ми стана напълно ясно може ли да се яде по малко шоколад при хомеопатично лечение или трябва напълно да се спре?

В момента на самото лечение е по-добре да се спре, но зависи от колко време се лекуваш и дали организамът ти го е преодолял.

# 16
  • София
  • Мнения: 431
Далия, благодаря ти за отговора. Съвсем скоро започнах лечение, така че явно ще трябва да го отпиша   Sad

# 17
  • Мнения: 8 769
bubolita, ако примираш за сладко, яж бял шоколад.
В интерес на истината, понякога съм си позволявала по някой бонбон или 1-2 квадратчета кафяв шоколад. Но наистина рядко. Аз приех принципа, че е по-добре да премахна всякакви условности, които могат да навредят на лечението.
В интерес на истината, при не всички хора и при не всички лекарства кофеинът, какаото, ментата и т.н. влияят антидотиращо (това го четох в книгата на Дули) по време на хомеопатично лечение. Но няма установена закономерност за това.

# 18
  • Мнения: 682
Здравейте.Аз по време на лечение с хомеопатични,си пия по едно кафе сутрин.Но кафето е 100 % Арабика(на Лаваца,Илли, или си меля от специализираните магазини за кафе).Мента и  шоколад не употребявам по време на лечението.Но кафето не съм го спирала,нямам и намерение да го спра.Просто ми е КЕФ да си го пия сутрин.Не мисля,че кафето ми влияе антидотиращо.Напротив,чувствам се прекрасно.Всичко е психика.

# 19
  • Мнения: 1 168
Mомичета, никой не е казал, че като ядете шоколад, мента и пиете кафе, те ще ви навредят по някакъв начин! По-скоро хомеопатичното лечение няма да ви подейства. Но най-добре е да го обсъдите с хомеопата си, защото има един период на нещо като "преодоляване". Всичко е строго индивидуално. Искам да ви уверя, че от 3г и нещо се лекувам хомеопатично и си пия по 2 кафета на ден, ям шоколад. Единствено мента избягвам. Само около седмица след прием на "висока потенция" сама се ограничавам от шоколада, за всеки случай Simple Smile

# 20
  • Мнения: 835
аз като пия хомеопат. л/ва не пия кафе.Пробвах, но симптомите ми се появиха веднага.Купувам си везкофеиново кафе и няма проблем.Ако не можеш без кафе, мисля че това е добър вариант.

Общи условия

Активация на акаунт