Моля дайте ми съвет

  • 1 825
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 74
Глаголът "карам", "накарам" е равносилен на принуда, което не е в унисон със създаването на дете! ... "променя мнението" също!

# 16
  • Мнения: 36
 Cry Cry CryИ аз се намирам в същото положение .Искам второ дете от много време насам,а мъжо не ще и да чуе .Все казва че имало време ,че сега не можем да си позволим да имаме второ дете и т.н.  А синът ми расте - вече  е на 6.5 год. и се притеснявам, че дори и след 3-4 години да се решим на второ ,баткото ще е голям и все се чудя - двете деца ще имат ли изобщо общ език ?

# 17
  • Мнения: 2 751
Не смятам, че можеш да го "накараш", трябва сам да се убеди, че го иска, за да може и двамата да му се радвате на появата на детето.  Peace Можеш да се опиташ да му повлияеш, но не и да го "накараш" Peace
Аз също не исках второ дете. Мъжът ми просто се постара мноооого да ме убеди(трябваше му доста време, де...  Twisted Evil)
И в крайна сметка когато почнахме бебеправенето, и двамата го искахме еднакво  Peace

# 18
  • Мнения: 74
... двете деца ще имат ли изобщо общ език ?
Ние с брат ми и сестра ми си казваме по някоя дума!(8 и 14 години разлика съответно)...
Какво значение има това с разликата?

# 19
Изчакай Rolling Eyes.
Най-вероятно ще си промени мнението,дай му време.
Моят също не искаше,пак поради липса на достатъчно финанси smile3507.
Е,сега той е този който иска.......и настоява за дете Joy

# 20
  • Мнения: 36
[Ние с брат ми и сестра ми си казваме по някоя дума!(8 и 14 години разлика съответно)...
Какво значение има това с разликата?
[/quote]
Ами как да няма ! Говоря за разлика от 10години и нагоре ,това си е почти цяло поколение ...Да речем баткото е тийнейджър ,а брат му (сестра му) е бебе на 2 месеца с колики ...Докато бебето поотрасне -баткото ще е излетял от семейното гнездо ...Какво ще е общото между двете .Все пак evlogieva пише че тя е израстнала като единствено дете  и не иска и това за детето си ..
Дано да не съм права .Аз имам малка разлика със сестра ми и винаги сме били много близки .Но имам познати с голяма разлика и тези ми страхове май се дължат на тях ...

# 21
  • Мнения: 581
 В същото положение съм- мъжа ми категорчно не иска повече деца.
Направо вече се замислям дали да не се разделя с него поради тази причина.Винаги правя всичко възможно да си постигна целите и досега нямам несбъднато желание.Изобщо не възнамерявам да оставам с едно дете.
 
  

# 22
  • Мнения: 2 751
Ами как да няма ! Говоря за разлика от 10години и нагоре ,това си е почти цяло поколение ...Да речем баткото е тийнейджър ,а брат му (сестра му) е бебе на 2 месеца с колики ...Докато бебето поотрасне -баткото ще е излетял от семейното гнездо ...Какво ще е общото между двете .Все пак evlogieva пише че тя е израстнала като единствено дете  и не иска и това за детето си ..
Дано да не съм права .Аз имам малка разлика със сестра ми и винаги сме били много близки .Но имам познати с голяма разлика и тези ми страхове май се дължат на тях ...
Аз пък имам разлика 7 години с брат ми и сме доста близки  Thinking
И 10 години да е разликата, какво толкова. Някои родители узряват по-късно за второ дете. Важното е да ги има и да са живи и здрави  Peace

Аз лично за себе си не предпочитам деца с по-голяма разлика, от чисто егоистични подбуди, но всеки си знае  Hug

# 23
  • Мнения: 74
Аз говоря дори за по-голяма разлика и повярвай ми имам доста общо със сестра си и брат си!
Общото между баткото и въпросното бебе, което не се е появило ще е, че ще са брат и сестра - малко ли е?!
Важното е, че ни има и се обичаме и не си представям живота без тях! Що за предразсъдъци?
Стига да го искат... на родителите дупе да им е яко и дано се справят!

# 24
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Да ви се похваля моя мъж си промени мнението за второ дете и дори започнахме и бебеправенето.  Laughing

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 18:22 от evlogieva

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да ви се похваля моя мъж си промени мнението вече за второ дете и дори започнахме и бебеправенето. ::
Браво Hug

В същото положение съм- мъжа ми категорчно не иска повече деца.
Направо вече се замислям дали да не се разделя с него поради тази причина.Винаги правя всичко възможно да си постигна целите и досега нямам несбъднато желание.Изобщо не възнамерявам да оставам с едно дете.
Shocked
Децата не са самоцел, а резултат.

# 26
  • Мнения: 196
Когато забраменях случайно за втори път аз имах същото претиснение че няма да да можим да ги гледаме и усигорим както се казва -въпреки че и нашите доходи да не са малки все пак (има ли нещо сигорно в тази държава) но мъжа ми ми зададе следния въпрос който ме накара да се замесля:Има ли човек без къща??? Embarassedумрях от срам и  малко преди да родя да бях в 8 месец се включихме за още едно  жилище в една кооперация като имахме само част от парите а сега вече даже го и изплатихме...и си казвам ами ако бях махнала детето ooooh! Hugнезнам децата да са живи издрави както и ние а бъдещето е пред нас

# 27
  • Мнения: 4
От време оно мъжът се приема, като чивека длъжен да осигури семейството и се чувства отговорен за положението в което поставя членовете му. Разбираемо е да има притеснения дали ще отговори на всички очаквания, въпреки че мъжете си насаждат тези безпокойства. Сигурно е притеснен как би се спрвило семейството с още един член, идващ на този свят с всичките си нужди и потребности. Изчакай сам вътрешно да се успокои, да приеме мисълта и идеята и накрая ще стане чудото само!

Общи условия

Активация на акаунт