Може да сме бедни,но стъпваме гордо или ....

  • 8 467
  • 143
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Купувам си не скъпи и качествени неща. Намират се, но се иска повечко обикаляне. Веднага се сещам как си харесах едно леко семпло рокле за плаж в Плевен за 10лв., а видях същото на пазара във Варна за 22лв. За съжаление, скъпото вече не значи автоматично добро.
Малко по- малко снобизъм ще ни се отрази много добре, сигурна съм.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 302
Ако съм свинче, звънче няма да си сложа, защото ще си проличи Mr. Green.

Обувки от 150 лв ще си купя тогава, когато целият ми стандарт е сходен - ако имам кола, за да не ги мърлям по счупените и кални родни улици, ако мога да ги съчетая със сходни дрехи и аксесоари, ако се движа в среди, в които и околните така ходят и т.н. Няма нужда да си спестявам от закуската, за да купя нещо, което ще събира прахоляка в шкафа, докато си чака еша или сгодния случай, особено ако закуската ми основното ядене за деня Wink

А пък гордото стъпване зависи от походката, не от чепика. Марковите дрехи няма да те направят благородник, ако аристократизма не е запазена марка на душата ти  Peace

Точно така го чувствам! Точно така исках да го кажа!

# 17
  • Мнения: 1 282
Имам и евтини, и скъпи дрехи и обувки. Важното е да ми харесат, да са ми удобни и да ми вършат работа.  Peace

# 18
  • Мнения: 3 641
Зависи от моментното ми състояние/финансово/, но по-скоро предпочитам едно по-скъпо нещо от няколко не толкова хубави , но по-евтинки Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 668
купувам всичко,направо изкупувам стига да ми хареса,няма значение цената,може да е 100-200 може и 10-20лв.за мен не е важна марката а дали ще ми хареса,хареса ли ми нещо направо го взимам без да се замислям

 newsm10

# 20
  • Мнения: 3 459
Зависи от моментното ми състояние/финансово/, но по-скоро предпочитам едно по-скъпо нещо от няколко не толкова хубави , но по-евтинки Simple Smile
Peace

# 21
  • Мнения: 516
Купувам дрехи с изчистена кройка и предимно неутрални цветове, за да могат да се съчетават. А и изчистената кройка изглежда много по- стилно. Всъщност имам дрехи, които са много евтини, но това не им личи.
Това, че обувките са скъпи, не означава непремено, че са хубави. Критерият ми за обувки е на първо място удобството.

# 22
  • Мнения: 6 167
Въпросът стои малко по-различно, ако има възможност за разпродажби.
Проблемът е, че на разпродажби рядко има нещо, което да си заслужава. Затова реших да събирам пари за
хубави дрехи, подходящи за фигурата ми. Четох напоследък и съветите на един шопинг консултант и си извадих някои изводи.  При обувките нещата стоят по различен начин - мания имам малко и там мога планини да повдигна, за да имам каквото искам. А то все не е евтино.  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 179
Имам и скъпи и евтини неща и всичките ги нося с удоволствие, защото съм ги избирала по няколко критерия - да са ми удобни, да са стилни и да мога да ги нося при всеки удобен случай, а не да събират прах в гардероба или в шкафа за обувки.

# 24
  • Мнения: 18 542
С удоволствие бих си купила нещо ефтино, но от скромния ми опит стигнах до извода, че ефтиното винаги излиза скъпо. Искам да си купувам ефтини неща, но каквото и да си харесам то все се оказва скъпичко.  Rolling Eyes

Забелязвам, че скъпите неща не винаги са качествени, но ефтините, почти винаги са калпави.
Пример: две блузи от трико съвсем обикновенни на вид - едната скъпа (примерно 30лв) другата ефтина (6лв от пазара) на тази за 6лв със сигурност или ще й тръгнат конци, или ке се изкриви при правено, или ще се свие. Тази от 30лв е възможно да не мръдне, а е възможно да я постигнат горните неволи...та така...

# 25
  • Мнения: 6 618
Въпросът стои малко по-различно, ако има възможност за разпродажби.
Проблемът е, че на разпродажби рядко има нещо, което да си заслужава. Затова реших да събирам пари за
хубави дрехи, подходящи за фигурата ми. Четох напоследък и съветите на един шопинг консултант и си извадих някои изводи.  При обувките нещата стоят по различен начин - мания имам малко и там мога планини да повдигна, за да имам каквото искам. А то все не е евтино.  Rolling Eyes
Сподели с нас съветите Laughing

# 26
  • Мнения: 2 197
Предпочитам да имам три различни чифта обувки вместо един на цената на трите.
Никога не съм купувала скъпи дрехи и обувки дори и когато съм имала възможност. Никога не съм хвърляла нещо, защото е дало дефект.
Радвам се, че мога да се обличам добре, радвам се, че нося дрехи, които ми отиват на фигурата и най-вече се радвам, че мога да съчетавам цветовете на фона на разминаващите се с мен девойки събрали в един тоалет 12 цвята.

# 27
  • Мнения: 6 167
Накратко не са някакви свръх-открития  Laughing - при ограничен бюджет се залага не на най-модерните и екстравагантни дрехи, които следващия сезон ще за извън мода. Набляга се на основни неща , които да са качествени, от добра марка и винаги се мисли за съчетанията. 1-2-3 панталона, 2-3 ризи ( примерно). Всеки сезон добрия гардероб се обогатява, а не се започва от нула.   И са най-важни аксесоарите - много, различни.
Сега има доста възможности за евтини такива , има невероятни неща, които могат да обогатят и самия гардероб - разни винтидж истории, всичко, което може да се 'обере' по разпродажби и тн. Но, подложено на добър и качествен гардероб.  Не знам дали добре обясних, но това е накратко, което се сещам.

# 28
  • Мнения: 7 837
Относително скъпи неща пазарувам само на разпродажба и то мин. 50% А разпродажби колкото искаш, в това отношение тук са ненадминати.

# 29
  • Мнения: 6 618
Lennie мисля ,че разбрах .Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт