Как да се борим с бездомните кучета?

  • 11 949
  • 308
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 990
Лизбет, но моля те, къде прочете за моята фобия. Mr. GreenАко си пропуснала-аз съм гледала даже и кучета и котка.И позицията ми далеч не е че всички за зли и прочее простотии дето там си изписала.Само псевдозащитниците си ги тълкувате така нещата.Що Никол например не ме смята за психично болна. Laughing
Същият този Запад, който ми цитирате и гоните отпървом е взел радикални мерки и после са дошли приютите и "хуманността"

# 241
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
До сега не съм видяла стопанин да се наведе и да събере лайното на домашния си любимец.

Писна ми от безпризорни ку4ета и лайна.Страх ме е.
Свидетел съм на ку4е как ухапа една баба.Направо я остави без прасец.
Аз бях с бебе в количка/преди 10 г/
Тогава мъжът ми отиде и го застреля.Това се случи в ж-к Борово.

Крайно време е да се разкарат помиярите от улицата ,а стопаните да си прибират ЛАЙНАТА.

# 242
  • Мнения: 3 116
Пенелопа, съгласна съм с теб  Thinking

Като за начало тъй като положението е сериозно изпуснато трябва да се вземат радикални мерки за прочистването на града. Дали ще се приберат кучетата и ще се търсят осиновители и ако в определен срок не бъдат осиновени ще бъдат умъртвявани по хуманен начин или друг не знам. Но определено глутниците трябва да изчезнат от улиците. Второ стопаните на домашните кучета трябва да бъдат под сериозен контрол, да не се ака поголовно по улиците, да не се пускат домашните животни без каишка и наморник, да се плащат сериозни такси и да се сложи чип на всяко домашно животно. Глобите при нарушения да бъдат жестоки. Мога да дам още една идея, абсолютно всички домашни животни да бъдат кастрирани, като се изключат тези, чиито собственици имат лиценз за развъждане (така е в Австралия).

Аз съм нападана от глутница защото карах колело. Хапана съм от домашно куче. Сега изпитвам панически страх от кучета. А една баба седна да ми обяснява че кучетата ме гонели защото съм била лоша. Гонят ме защото ме е страх и този страх не е паднал от небето, ей тъй.
Наистина съм се превърнала в затворник от този си страх.

Една вечер се наложи да се прибирам по тъмно вкъщи, бременна. Не ме беше страх от хората (налага се да ходя дълго пеша по тъмни улички), страх ме е от кучетата. Приближавам към блока и какво виждам, една 80 кг немска овчарка се разхожда спокойно пред съседния блок, домашна. Панирах се и замръзнах. Обадих се на мъжа си, извади той една въздушна пушка и започна да стреля във въздуха за да изгони кучето да мога да се прибера до вкъщи. А така ли трябва да бъде ? Аз ли плащам данъци или кучето. Който си има двор да си ги гледа там, в апартамента също, но като спазва правилата. А мога да кажа в Австралия правилата какви са: кучетата се разхождат на определени места с каишки и наморници, кастрирани са и НЯМАТ ПРАВО ДА ЛАЯТ ОСВЕН ПО МЕСТАТА ЗА РАЗХОДКА. E, 20 дни изкарах там, куче не чух да лае, пък имаше в съседните дворове, кучешко л..но не видях и се разхождах спокойна по улиците.

Хайде стига вече, че  роман мога да напиша  Hug

P.S. О и да, забравих. В статистиката не влязох, не отидох до болницата. И случаите на ухапаните от куче със сигурност са в пъти повече от регистрираните. Нито един от ухапаните ми приятели не е ходил в болница, а за нападнатите не коментирам  newsm78

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 15:54 от ritka

# 243
  • Мнения: 431
Поне тройно са нападаните и разминали се без ухапване на късмет.И тези, дето не търсят след това мед. помощ.Ежедневно в Пирогов има хора за противобясна.Отделно-от домашно куче ухапаните-много рядко ходят, карат го на доверие, че е домашно и ваксинирано-на честната дума на стопанина евентуално.Ако ви се чини малко....ми-да си пожелаем да сме нахапани всички, барем тогава се случи нещо ли що ли? Crazy

Ами разтълкувай ми това, моля. Само попитах, дали статистиката отчита ухапани от бездомно:домашно куче. А ти ми пишеш кой бил ходил в Пирогов и т.н. - предполагам, че работиш там и затова си така осведомена. Очаквам статистики за блъснати от коли, паднали от колело и спънали се по стълби. Rolling Eyes

# 244
Същият този Запад, който ми цитирате и гоните отпървом е взел радикални мерки и после са дошли приютите и "хуманността"

Ти сигурна ли си, че е имало първо радикални мерки? Или не са ги събрали, обезпаразитили и са ги дали са осиновяване?
За съжаление там има действащи закони, а тук ни е скапана държавата. В щатите хората плащат солени глоби и даже влизат в затвора и тн. ако не се грижат добре за домашните си любимци. Тук на никой не му дреме, важно е политиците да си гледат собствената изгода. Тънем в мизерия, беззаконие, корупция и агресия, строенето на лъскави молове и хотели по морето не ни прави европейска страна.
Докато не се промени мисленето и самосъзнанието на хората в България, ще си останем така още хиляди години, за съжаление.

# 245
  • Мнения: 9 990
Същият този Запад, който ми цитирате и гоните отпървом е взел радикални мерки и после са дошли приютите и "хуманността"

...Докато не се промени мисленето и самосъзнанието на хората в България, ще си останем така още хиляди години, за съжаление.

...и ще газим лайна и ще бъдем хапани, но щото сме много хуманни, ще си траем и ще си казваме еее, кво толкова, някакви си там проценти нахапани...докат не влезнете и вие в статистиката.

# 246
  • София
  • Мнения: 7 212
...и ще газим лайна и ще бъдем хапани, но щото сме много хуманни, ще си траем и ще си казваме еее, кво толкова, някакви си там проценти нахапани...докат не влезнете и вие в статистиката.

Именно.  Peace
Убедена съм, че ако някой от защитниците на кучетата се окаже ухапан, друга песен ще запее.

# 247
  • Мнения: 804
И в тази тема май започваме да повтаряме едно и също. Оставам с чувството, че за някои от пишещите е по-важно да изявят изключителната си хуманност към кучетата, отколкото да се съгласят, че това е един много сериозен проблем, не само заради ухапванията, а и защото поради нежелание или липса на физическа възможност бездомните кучета не се ваксинират и обезпаразитяват редовно. Да наистина е модерно да си природозащитник, и колкото си по-непреклонен толкова си по-европеец. Ама от това нито кучетата стават по-малко, нито града по-чист. През това лято видях град в България в който няма бездомни кучета. При тях и Екоравновесие няма. Просто общината и съответните служби са взели мерки, без да се бият в гърдите и без да допускат местни Бриджит Бардота да се месят в политиката им за създаване на здравословна, безопасна и хигиенична среда на тези от чиито данъци си получават заплатите.  
Да и на мен би ми било жал, ако някой тръгне да стреля по кучетата, но има и цивилизовани начини това да се направи. Написали са го не един и двама преди мен. Прибиране, обезпаразитяване, ваксиниране, кастриране, осиновяване. Ако до определен период не бъде осиновено - безболезнено умъртвяване. Но някой има интерес да не го прави, защото ако изчезнат бездомните кучета, ще спре и финансирането от всевъзможни организации и организацийки и на хората, които си пълнят гушата от съществуването на този проблем ще им се наложи да си търсят други източници или да работят.
Съществуването на бездомни животни е нехуманно, както по отношение на животните, така и по отношение на хората.

# 248
  • София
  • Мнения: 7 212
Но някой има интерес да не го прави, защото ако изчезнат бездомните кучета, ще спре и финансирането от всевъзможни организации и организацийки и на хората, които си пълнят гушата от съществуването на този проблем ще им се наложи да си търсят други източници или да работят.
Всъщност това е цялата истина.
А ние си пишем ли пишем  ooooh!

# 249
  • Мнения: 9 990
Еми аз това го знам, казвано е хиляди пъти даже...и кво?

# 250
  • Мнения: 431
Забравих да коментирам на пенелопа линка за тениите, тетануса и бяса.

Лекар ми е казвал, че бесът в България е ликвидиран. Случаите били изключително редки, основно сред диви животни - лисици и чакали. Каза ми също така, че по тази причина в повечето градове хич и си нямали ваксини. Били скъпи, пари нямало. Тетанус можеш да хванеш и ако се порежеш, има го обилно в почвата. Всички сме ваксинирани, но се изисква реваксинация на всеки 10 години. А тения се хваща и от неизмити плодове и зеленчуци. Толкова за заболяванията, виновници за които изключително са кучетата. Tired

# 251
  • Мнения: 676
Посочи ми, бабче, кои са тези "природозащитници" /както вие се изразявате/, които да не са се съгласили, че бездомните кучета са проблем и че не трябва да се справим с него?
Конкретно за начинът, който си описала ти не вярвам някой да каже, че е варварство или жестокост.
Така че хайде да не преекспонираме нещата.
Всички сме единодушни мисля, че проблемът е на лице.
Аз реагирах на начина, по който се изказваха определени потребители в тази тема, не на нещо друго.

А за собствениците на домашни животни, трябва да има строги мерки и санкции. Това го казвам именно като собственик на домашно животно.

# 252
  • Мнения: 14 654
Лекар ми е казвал, че бесът в България е ликвидиран. Случаите били изключително редки, основно сред диви животни - лисици и чакали.
Значи няма проблем като ни нахапят. Супер спокойна съм вече.

# 253
  • Мнения: 431
Оставам с чувството, че за някои от пишещите е по-важно да изявят изключителната си хуманност към кучетата

Да, пишат ми червена точка за всеки постинг по тази тема.
бабче, никой не отрича, че има проблем. Споровете са за начина на решаване. И не, пушките, отровите и още по-големи брутализми, каквито съм чела по форуми, не са решението.


Предполагам, че само в България "природозащитник" е станало обидна дума, с която да иронизираш опонента. Tired

И да, хапана съм от куче преди 5-6 години, и не, това не ми е променило мнението по въпроса. 

# 254
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз не мисля, че на кучетата им е добре в града- да акат по плочките и да спят на цимента, да се хранят от кофите , да мръзнат .... не им е добре тук, хората също са притеснени ...но не е редно кучетата да бъдат убивани, защото цапат ...те са поставени пред този факт, на околната действителност и просто оцеляват

... Решението, според мен е кастрация ( на домашните също ) и връщане по места ..... за агресивните кучета няма друго решение, освен да бъдат убити, горките ...

Общи условия

Активация на акаунт