Почивка от лака за нокти?

  • 3 375
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 505
Моите нокти се чупят още откакто се помня.Цветни лакове слагам рядко,безцветен за блясък постоянно-кажете нещо за здрави нокти,моля.

# 16
  • Мнения: 3 036
Наистина лятото от слънцето,въздуха и солената вода се поврежда плочката и затова само с балсам за ръце и нокти.
През останалото време обичам да съм със заздравител за нокти.
Не знам дали тук е мястото да попитам,но съм пушач и  двата показалеца са жълто оцветени.
Има ли някой със същия проблем и как се справя?

# 17
  • Мнения: 172
mimi6669, здравият нокът е еластичен (ако мога така да се изразя). Т.е. не е чуплив.
Ако ноктите са сухи са чупливи. Ако често мажеш ноктите си с масло или крем, ако приемаш витамини би трябвало проблемът да изчезне.
Имам позната, която беше с изключително чупливи нокти. Тя ги мажеше с лимонов сок и зехтин вечер и спеше с ръкавици.
 
desi_minkova, от мъжа ми знам, че пръстите пожълтяват когато не хващаш цигарата за филтъра, а по-напред. Ама дали е така newsm78

# 18
  • Мнения: 1 174
Искам да напиша само, че не само цигарите са виновни за пожълтяването на ноктите (дори когато пушех, не съм имала този проблем) ами и някои лакове.Както писах вече по-горе, ползвам само гланцови и почти в телесен цвят, но ми се случи и моите нокти да пожълтеят от един Буржоа - не знам защо.Мисля си, че някои правят отлагания в нокътя, което се оправя само с израстване.

# 19
  • София
  • Мнения: 708
Ако са дишащи лаковете , няма нужда да им давап почивка

кои лакове а дишащи?

Наистина лятото от слънцето,въздуха и солената вода се поврежда плочката и затова само с балсам за ръце и нокти.
...

аз съм чувала, че морските соли са много полезни и за косата, и за ноктите. ма не знам доколко е вярно...  newsm78

Моите нокти се чупят още откакто се помня.Цветни лакове слагам рядко,безцветен за блясък постоянно-кажете нещо за здрави нокти,моля.


на мен лично много добре ми действа активния заздравител на Perfect. Имах упражнения в университета, в които ни се налагаше  да пилим метални коронки с фреза. моите нокти бяха най-дълги (даже асистента се чудеше как изобщо работя с тях), и не отнесоха никакви поражения. всички останали колежки си изпочупиха и изпилиха ноктите с тия фрези.

# 20
  • София
  • Мнения: 980
Не ги оставям да почиват  newsm10

# 21
  • Мнения: X
аз в момента съм си дала такава почивка. Не че виждам някакво кой знае какво подобрние,но преди пък изобщо не можех да стоя без лак,направо усещах някаква странна болка под ноктите,ако не ми бяха лакирани.

# 22
  • Мнения: 1 655
На краката съм решила един месец сега да съм без лак. На ръцете винаги съм със заздравител ползвам лечебния на ОPI.

# 23
  • Мнения: 1 313
И аз не ги оставям да починат. Най много вечер преди лягане да изтрия старият лак и сутринта да сложа друг. Повече ми харесват лакирани.

# 24
  • Мнения: 3 314
от както се роди мал;ката им правя мноооооого дълги по4ивки  ooooh! и ги нося къси4ки  Peace и ги мажа с олиото (заздравява6тото) на Перфект,ккожи4ките мажа с омекотител Hug ползвам и глицеринов крем

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Сега зимата си почиват ноктите ми...лакирам ги много рядко...лятото съм всеки ден с лак и в края на лятото ноктите ми пожълтяват...сигурно е, защото не използвам основа...не знам...сега съм решила и по-качествени лакове да използвам пък да видим  Peace

# 26
  • Мнения: 2 229
Не им давам много почивка, но нямам някакви поражения, не са ми пожълтявали ноктите.
На една приятелка обаче й бяха много зле - от ярко червени и розови лакове, ноктите й бяха станали жълто-оранжеви. Rolling Eyes Като ги остави да израстнат се оправиха обаче...

# 27
  • Мнения: 372
Сега зимата си почиват ноктите ми...лакирам ги много рядко...лятото съм всеки ден с лак и в края на лятото ноктите ми пожълтяват...сигурно е, защото не използвам основа...не знам...сега съм решила и по-качествени лакове да използвам пък да видим  Peace

Ами ако ползваш тъмни лакове - от това пожълтяват сигурно, а не толкова от качеството... ползвай основа Peace
Аз им давам почивка. Или ги разлакирам вечер и ги лакирам сутрин, или ги оставям за събота-неделя да почиват или от време на време ги оставям за по ден без лак. Но ползвам само светли лакове и блясък за нокти, така че засега изглеждат добре  Flutter

# 28
  • Мнения: 3 622
Постоянно съм с лакирани нокти на ръцете и то само в червени цветове. За тази цел слагам основа, а и ноктите са ми здрави не се делят или чупят. Веднъж в месеца ходя на маникюристка, но и тя ми казава че ноктите са ми добре и нямам проблем

# 29
  • Мнения: 6 167
Аз по-скоро си почивам понякога от нелакирани нокти.  Laughing
Лакирам се много рядко с безцветен или розово-телесен лак.
Червените и тъмни или ярки цветове отдавна съм оставила само за педикюра.

Общи условия

Активация на акаунт